Newsletter

Branża druku 3D upatruje swoich szans w zbrojeniówce

06.09.2017, 13:06aktualizacja: 06.09.2017, 13:06

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Druk 3D coraz mocniej wchodzi w branże zbrojeniową. Firma 3D Printers z Wrocławia podczas odbywających się w Kielcach targów zbrojeniowych zaprezentowała bardzo precyzyjne urządzenia za pomocą których powstał m.in. prototyp nowoczesnej maski przeciwgazowej.

„Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego to dziś serce światowej zbrojeniówki. Nie wyobrażam sobie żeby mogło nas tutaj zabraknąć” - powiedział PAP pełnomocnik zarządu ds. rozwoju w firmie 3D Printers Marcin Kubacki.

Jak zaznaczył w rozmowie z PAP rynek, na którym działa podzielił się na dwie części - konsumencką oraz przemysłową oferującą urządzenia wykonujące druk 3D z bardzo dużą precyzją. Jego zdaniem ta dynamicznie rozwijająca się branża ma bardzo duży potencjał w przemyśle zbrojeniowym.

W opinii Katarzyny Musiał, odpowiedzialnej za marketing w 3D Printers, druk przestrzenny coraz mocniej odnajduje swoje miejsce w przemyśle dzięki temu, że doskonale wpisuje się w trend optymalizacji produkcji oraz zmniejszenie jej kosztów.

Jako przykład wymienia budowanie prototypów, których koszty są o wiele niższe niż w przypadku tworzenia ich metodami tradycyjnymi. Innym zastosowaniem może być wsparcie linii produkcyjnych poprzez tworzenie drobnych części maszyn, które w trakcie eksploatacji ulegają zużyciu. „To minimalizuje przestoje oraz ogranicza koszty” - dodała.

Firma 3D Printers wychodzi naprzeciw firmom z branży obronnej spełniając szereg wymogów jakie wynikają ze specyfiki tego rynku. „Dla szeroko rozumianej sfery mundurowej, współpraca to bezpieczeństwo. Mam tutaj na myśli informacje, które powierzają nam nasi kontrahenci” - powiedział Piotr Chałaszczyk, pełnomocnik ds. informacji niejawnych 3D Printers. Jak zaznaczył najwyższe standardy w tym zakresie potwierdza Poświadczenie Bezpieczeństwa Przemysłowego, które posiada firma.

3D Printers z Wrocławia jest producentem profesjonalnych drukarek 3D HBOT 3D F300, które działają w technologii FDM. Oznacza to, że modele tworzy się metodą przyrostową z tworzyw termoplastycznych. Podczas MSPO prezentuje zasady działania drukarek 3D, prototypy branży oraz rozwiązania, które można zastosować w zakładach produkcyjnych.

Materiał powstał we współpracy z 3D Printers.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 06.09.2017, 13:06
Źródło informacji Centrum Prasowe PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii