Pobierz materiał i Publikuj za darmo
W dyskusji, z ramienia PSG, uczestniczył Jakub Kowalski, członek zarządu ds. operacyjnych oraz Artur Cieślik, wiceprezes zarządu PGNiG, Adam Wawrzynowicz, Wawrzynowicz i Wspólnicy, prof. Jerzy Stopa, AGH, prof. Władysław Mielczarski, Politechnika Łódzka, Henryk Mucha, prezes zarządu PGNiG Obrót Detaliczny, Bogusław Regulski, wiceprezes Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie, Andrzej Rubczyński, dyrektor ds. strategii ciepłownictwa, Forum Energii. Panel moderował prof. Andrzej Osiadacz z Politechniki Warszawskiej.
W dyskusji dotyczącej finansowania projektów gazowych członek zarządu Jakub Kowalski zwrócił uwagę na wyzwania stojące przed spółką dotyczące już istniejących sieci.
„Liczymy, że fundusz modernizacji oraz fundusz transformacji energetyki zauważą potrzebę rozbudowy sieci dystrybucyjnej. Mamy takie sieci, w których pogotowia gazowe, w zasadzie, przejęły rolę ciągłego serwisu i w trybie ciągłym usuwają awarie, a jeśli za chwilę będziemy jeszcze musieli zmierzyć się z kwestią emisji metanu i spróbować okiełznać tę sytuację, a takie obowiązki na nas zostaną nałożone, to modernizacja już istniejących sieci jest kolejnym dużym i kosztownym wyzwaniem przed Polską Spółką Gazownictwa.
Poruszone zostały również kwestie potencjału przyłączeń klientów indywidualnych.
„W ostatnim kwartale ubiegłego roku dostrzegamy spadek zainteresowania po stronie klientów indywidualnych. Zdecydowana większość klientów indywidualnych szuka innych rozwiązań niż przyłączenie do sieci gazowej nasze wyzwanie i nasze podstawowe zadanie na najbliższe lata to jest ciepłownictwo i podmioty zawodowe" - powiedział Jakub Kowalski.
Na koniec dyskusji poruszona została tematyka wodorowa.
„Mamy uruchomiony pierwszy projekt badawczy z jednym z liderów branży energetycznej w Polsce, w ramach którego lada moment będziemy przygotowywać do budowy pierwszego wodorociągu” - skomentował członek zarządu Jakub Kowalski.
Źródło informacji: Polska Spółka Gazownictwa
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 29.06.2022, 14:11 |
Źródło informacji | Polska Spółka Gazownictwa |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Nagroda główna dla HEUTHES w rankingu IT@BANK2024
Firma HEUTHES po raz pierwszy w historii swojej działalności zwyciężyła w prestiżowym rankingu głównym IT@BANK organizowanym przez Miesięcznik Finansowy BANK. Tym samym w tegorocznej, dziewiętnastej edycji rankingu firma uzyskała tytuł najbardziej wszechstronnej firmy IT. Warto podkreślić, iż nagrodę firma HEUTHES zdobyła w jubileuszowym roku 35-lecia istnienia.- 22.11.2024, 11:09
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: HEUTHES sp. z o.o.
-
Image
Thorium Space i SWISSto12 podpisali strategiczną umowę na produkcję nowoczesnego payloadu dla programu HummingSat ESA PAP
W dniu 21 listopada b.r., Thorium Space S.A. podpisało przełomową umowę ze szwajcarską firmą SWISSto12, liderem w programie HummingSAT Europejskiej Agencji Kosmicznej. Umowa, obejmująca opracowanie i produkcję w pełni elastycznego i sterowanego cyfrowo payloadu dla platformy satelitarnej na orbitę GEO HummingSat, otwiera nowe możliwości dla polskiego sektora kosmicznego i europejskiego rynku telekomunikacyjnego. Kompleksowa realizacja projektu, potrwa cztery lata i przyniesie Thorium Space co najmniej 33 mln EUR.- 22.11.2024, 10:56
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Andersen rozszerza globalną ofertę usług wyceny w 10 krajach Azji i Pacyfiku
- 22.11.2024, 09:30
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Business Wire