Newsletter

Cavatina Holding, największy deweloper powierzchni biurowych w Polsce, debiutuje na GPW

23.07.2021, 16:23aktualizacja: 23.07.2021, 16:51

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. PAP/M. Kmieciński (1)
Fot. PAP/M. Kmieciński (1)
Spółka Cavatina Holding S.A. - największy deweloper powierzchni biurowych w Polsce zadebiutowała na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Emisja papierów wartościowych pozwoliła firmie z Krakowa zebrać 187 milionów złotych.

23 lipca na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zadebiutowała krakowska spółka Cavatina Holding, specjalizująca się w budowie najwyższej klasy powierzchni biurowych. Firma wznosi nowoczesne, znakomicie wykończone biurowce, by potem nimi zarządzać oraz czerpać korzyści z ich najmu. Cenę pojedynczej akcji w ofercie publicznej ustalono na 25 zł i sprzedano ich w sumie 7,5 miliona. W momencie debiutu cena akcji odnotowała niewielki spadek o 4,4 proc - i wynosiła 23,90 zł.

„Dzisiaj na naszym Głównym Rynku zadebiutowała spółka Cavatina Holding. To największy polski developer nieruchomości biurowych. Firma z sukcesem przeprowadziła nową emisję akcji i pozyskała 187 milionów złotych” - mówi Piotr Borowski, członek zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie ds. operacyjnych i regulacyjnych.

Piotr Borowski podkreślił, że akcje Cavatina Holding cieszyły się dużym zainteresowaniem. Zapisało się na nie ponad tysiąc inwestorów indywidualnych, była też transza dla inwestorów instytucjonalnych. Przypomniał również, że obligacje spółki są już notowane na rynku obligacji papierów wartościowych Catalyst.

Firma prowadzi działalność deweloperską w większości dużych miast w Polsce, w szczególności w: Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Katowicach oraz Gdańsku.

„Przed spółką stoi dość jasny cel strategiczny - osiągnięcie pułapu miliona metrów kwadratowych powierzchni do najmu w postaci nowoczesnej powierzchni biurowej na kluczowych rynkach regionalnych. I ten cel chcemy osiągnąć do końca 2025 roku” - mówi Rafał Malarz, prezes zarządu Cavatina Holding.

Obecnie spółka znajduje się niemal w połowie drogi do realizacji tego celu. W budowie jest już ponad 300 tysięcy metrów powierzchni biurowej, a kolejne pół miliona na powstać w latach 2022-2025.

„Środki pozyskane z emisji, zgodnie z prospektem, zostaną przeznaczone na dalszy rozwój spółki. Wyznaczyliśmy sobie dwa podstawowe cele. Pierwszy - pozyskanie nowych gruntów na budowę, a drugi to rozbudowa portfela inwestycyjnego i poszerzenie go o nowe projekty” - dodaje prezes Rafał Malarz.

Według niego Cavatina Holding całkiem dobrze poradziła sobie w ostatnich miesiącach, kiedy wydawało się, że rozwój rynku nieruchomości biurowych w Polsce nieco przyhamuje. „Od początku pandemii wynajęliśmy ponad 70 tys. metrów. Biura cały czas są potrzebne, a my jesteśmy w stanie zaoferować najwyższej klasy powierzchnie uszyte na miarę oczekiwań naszych klientów” - podsumowuje prezes Rafał Malarz.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 23.07.2021, 16:23
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ