Newsletter

Czym jest usługa fulfillment i dlaczego warto się na nią zdecydować?

24.01.2023, 15:12aktualizacja: 01.02.2023, 08:31

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Stock
Stock
Fulfillment to kompleksowa usługa z zakresu działań logistycznych i transportowych. Mogą się na nią zdecydować zarówno mniejsi, jak i więksi przedsiębiorcy. Ten typ outsourcingu pozwala na dokładne skupienie się na prowadzeniu działalności poprzez powierzenie części obowiązków specjalistycznym firmom. Co warto wiedzieć o takim rozwiązaniu?

Z czym wiąże się prowadzenie biznesu online?

W ostatnich latach handel elektroniczny zyskał na popularności. Powstaje coraz więcej mniejszych i większych biznesów w sieci. Jednak prowadzenie sprzedaży internetowej to coś więcej niż tylko wystawianie produktów na konkretnej domenie. Z tym rodzajem działalności wiąże się znacznie więcej obszarów, spośród których można wyróżnić:

 • Logistyka i transport - wlicza się w to nie tylko samą wysyłkę produktów, ale także konieczność magazynowania towarów, współpracę z dystrybutorami i firmami kurierskimi, obsługę zwrotów i reklamacji;
 • Księgowość - każda działalność gospodarcza w Polsce wymaga zarejestrowania. Z tym zaś powiązana jest sieć różnych działań, takich jak rozliczanie podatków, prowadzenie dokumentacji czy archiwizacja;
 • Marketing - promocja sklepu internetowego to niezwykle istotny obszar prowadzenia biznesu. Z uwagi na dużą konkurencję sprzedawcy powinni należycie zadbać o ten obszar, w szczególności zaś o marketing internetowy. Istotne są takie działania jak prowadzenie bloga, social mediów, copywriting czy usługa newslettera;
 • Działalność internetowa - założenie sklepu online wymaga wykupienia konkretnej domeny oraz prowadzenia sklepu, czyli wstawiania produktów, uzupełniania o opisy, tworzenie intuicyjnego formularza zakupowego itp.

Jak widać, ze sprzedażą online wiąże się wiele różnych aspektów. Na szczęście obecnie powstają w tym zakresie różnorodne rozwiązania, które bazują na outsourcingu pewnych obszarów biznesowych. Jednym z nich jest właśnie fulfillment, który odnosi się do logistyki.

Usługa fulfillment dla biznesu - co warto o niej wiedzieć?

Jedną z firm, która świadczy tego typu usługi, jest InPost. Przedsiębiorcy mogą dowiedzieć się wszystkiego na stronie https://inpost.pl/fulfillment - tam również można skontaktować się z opiekunem klienta, który przedstawi ofertę uwzględniającą potrzeby konkretnego sprzedawcy. Na samym początku jednak warto się dowiedzieć, na czym ona dokładnie polega.

Fulfillment InPost jest kompleksową obsługą zamówień w sklepie internetowym. To innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na zlecenie obsługi logistyki od magazynowania aż po wysyłkę produktów klientom. Co jeszcze w chodzi w zakres usługi?

 • Integracja z systemem informatycznym sklepu internetowego,
 • Magazynowanie towarów,
 • Pakowanie przesyłek,
 • Wydawanie paczek do doręczenia,
 • Dostawa produktów do klienta,
 • Obsługa zwrotów.

Ważnym aspektem zarządzania logistyką jest posiadanie magazynów i sortowni w centralnym miejscu w kraju, z którego łatwiej dystrybuować produkty do różnych zakątków kraju. InPost dzięki temu w ramach swojej usługi gwarantuje, że zamówienia złożone do godziny 20:00 trafią do odbiorcy już w następnym dniu roboczym. Dzięki temu sprzedawcy mogą spełniać oczekiwania klientów, szczególnie te powiązane z szybką dostawą.

Zalety korzystania z usługi fulfillment

InPost Fulfillment działa w różnych branżach, takich jak moda, zdrowie i uroda, chemia domowa czy elektronika. Przekłada się to na możliwość podjęcia współpracy z wieloma właścicielami sklepów internetowych. Sprzedawcy również czerpią wiele korzyści na tej usłudze. Poza szybką dostawą, zalicza się do nich także:

 • Oszczędność czasu i pieniędzy - obowiązki związane z obszarem logistyki są delegowane, dlatego można przeznaczyć więcej czasu na prowadzenie biznesu. Znikają również koszty magazynowania i zatrudniania pracowników do obsługi wysyłki.
 • Usługi dodatkowe - wlicza się w nie wsparcie opiekuna klienta w całym procesie, a także możliwość dostosowania produktów i przesyłek do wymagań klientów (np. zagranicznych).

Fulfillment to rodzaj outsourcingu, który pozwala na zaoszczędzenia czasu i kosztów ponoszonych na magazynowanie produktów i wysyłkę. Jednym z takich usługodawców na polskim rynku jest firma InPost. Dzięki temu sprzedawcy mogą zlecić cały proces obsługi zamówień profesjonalistom.

Źródło informacji: Inpost

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 24.01.2023, 15:12
Źródło informacji Inpost
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ