Newsletter

Biznes i finanse

Deweloperzy wspierają lekarzy! Branża deweloperska na pomoc służbie zdrowia

22.04.2020, 14:57aktualizacja: 22.04.2020, 14:57

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Akcja PZFD - Deweloperzy wspierają lekarzy
Akcja PZFD - Deweloperzy wspierają lekarzy
Deweloperzy przekazali w sumie ponad 2,5 miliona złotych na walkę z koronawirusem i wsparcie personelu medycznego w całej Polsce. W pomoc zaangażowało się ponad 50 firm. To nie koniec, deweloperzy działają dalej!

W obliczu trudnej sytuacji, w jakiej znaleźli się lekarze, każdego dnia walczący o zdrowie i życie Polaków zakażonych koronawirusem, Polski Związek Firm Deweloperskich oraz cała branża deweloperska zaangażowały się w pomoc służbie zdrowia. Łącznie deweloperzy przekazali na ten cel ponad 2,5 miliona złotych!

„Zjednoczyliśmy siły i zadziałaliśmy wielotorowo, pomagając lekarzom na wiele sposobów. Polski Związek Firm Deweloperskich zorganizował zbiórkę wśród firm członkowskich na polską służbę zdrowia, do akcji włączyły się też oddziały PZFD, organizując pomoc w obrębie konkretnych regionów. Firmy deweloperskie wspomagają lekarzy również na własną rękę, kupując niezbędny sprzęt, organizując posiłki dla lekarzy lub wpłacając środki na wybrane akcje. Jestem dumny, że jako branża zmobilizowaliśmy się, zjednoczyliśmy siły w tym trudnym dla nas wszystkich czasie i wsparliśmy tych, którzy każdego dnia walczą o nasze zdrowie” – podsumował działania branży Konrad Płochocki, dyrektor generalny PZFD.

Polski Związek Firm Deweloperskich i firmy: Aereco, Allcon Osiedla, Agena Development, Archicom S.A., Budimex Nieruchomości, Invest Komfort, Kosacki Budownictwo, Matexi i ROBYG wsparły ogólnopolską akcję „Korona z głowy”, stworzoną przez lekarzy oraz studentów i polegającą na dostarczaniu niezbędnego sprzętu szpitalom w całej Polsce. Wspólnie przekazaliśmy na ten cel 75 tys. złotych.

Każdy z oddziałów PZFD podjął się indywidualnych działań na terenie danego regionu. Oddział Krakowski PZFD i firmy: Activ Investment, Angelstradom, Cordia Polska, Deltafan, F.R.B. Inter-Bud, Geo Grupa Deweloperska, IC Systems, Idea Development, Investment Solutions, Imperial Capital Group Ltd, Wawel Service, Kancelaria Adwokacka Piotr Boroń oraz Lukarna zebrały ponad 80 tys. zł i wyposażyły szpitale małopolskie w niezbędny sprzęt: maski, przyłbice, kombinezony, fartuchy i rękawice. Oddział Wrocławski wsparł wrocławską klinikę Przylądek Nadziei, w której w dobie koronawirusa szczególnej opieki i bezpieczeństwa wymagają najmłodsi pacjenci onkologiczni. Oddział przekazał na ten cel 40 tys. zł, a także 1000 maseczek ochronnych. Z kolei Oddział Poznański PZFD przekazał 17 tys. zł na Poznański Szpital Zakaźny.

Firmy deweloperskie działają również na własną rękę. Grupa Property4heroes, którą tworzą firmy: CPO Property Group, Echo Investment, EPP, Ghelamco Globalworth Foundation, Griffin Real Estate, HB Reavis, Immofinanz, Invesco, Panattoni, Skanska, Vastint dostarcza 970 posiłków dziennie dla lekarzy pracujących w szpitalach i placówkach medycznych w całej Polsce. Węgierski deweloper Cordia przeznaczył ponad 3 mln zł na walkę z epidemią, z czego 1 mln zł trafi do polskich miast: Warszawy, Krakowa, Gdańska i Poznania. Firma Invest Komfort przeznaczyła na pomoc służbie zdrowia ponad 200 tys. złotych, angażując się w zbiórkę Port Gdynia #dzielmysiędobrem, zbiórkę Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego oraz kupując maseczki i respiratory dla pomorskich szpitali. Firma Mak Dom przekazała 20 tys. zł na Szpital MSWiA w Warszawie. Grupa ROBYG podjęła liczne działania związane z pomocą potrzebującym w obliczu epidemii koronawirusa i łącznie przekazała na ten cel ponad 55 tys. zł, finansując m.in. zakup artykułów medycznych dla Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku, zakup maseczek dla Fundacji z Pompą na rzecz Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, zakup bronchoskopu przez Klinikę Pneumonologii Szpitala Medycznego w Gdańsku oraz dofinansowując Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu, Wrocławski Wojewódzki Szpital Specjalistyczny, Wojewódzki Szpital Zakaźny w Warszawie. Spółka dofinansowała także posiłki dla powstańców z Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawy i wsparła akcję #PosiłekzaWysiłek – dla lekarzy, personelu i seniorów dwóch gdańskich szpitali. Cavatina Polska przeznaczyła 1 mln zł na akcję „Cavatina pomaga”, w której pracownicy, partnerzy biznesowi i kontrahenci Grupy Cavatina mogą kupić produkty spożywcze, środki czystości oraz inne artykuły pierwszej potrzeby, takie jak leki czy pożywienie dla zwierząt i podarować je potrzebującym, przekonując tym samym do pozostania w domach.

Nie sposób wymienić wszystkich działań, których podjęli się deweloperzy i branża nieruchomości. Wciąż dowiadujemy się o kolejnych inicjatywach poszczególnych firm. Oby tak dalej!

Akcja „Deweloperzy wspierają lekarzy” jest inicjatywą Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Do naszych zbiórek wciąż dołączają kolejne firmy. Jeszcze nie jest za późno. Razem zdziałamy więcej!

KONTAKT:

Julia Zychowicz

Specjalista ds. PR i marketingu

e-mail: Julia.zychowicz@pzfd.pl

tel. kom. +48 793 699 573

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 22.04.2020, 14:57
Źródło informacji Polski Związek Firm Deweloperskich
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP content” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ