Newsletter

Biznes i finanse

Discovery Life Sciences dokonuje przejęcia In Vitro ADMET Laboratories

02.12.2021, 16:00aktualizacja: 02.12.2021, 16:05

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Discovery Life Sciences
PR Newswire/Discovery Life Sciences
Dzięki najnowszemu przejęciu lider biopreparatów pozyskuje największą na świecie bazę hepatocytów oraz renomowanego lidera naukowego.

HUNTSVILLE, Alabama, 2 grudnia 2021 r. /PRNewswire/ -- Discovery Life Sciences™ (Discovery), przedsiębiorstwo specjalizujące się w badaniach próbek biologicznych i biomarkerów™, poinformowało o przejęciu In Vitro ADMET Laboratories (IVAL), wzbogacając swoją rozwijającą się firmę o największy na świecie zasób hepatocytów i światowej sławy lidera naukowego. Spółka IVAL z siedzibą w Maryland jest wiodącym w branży dostawcą fizjologicznie istotnych systemów eksperymentalnych in vitro, które zwiększają efektywność badań z zakresu metabolizmu leków, toksykologii i farmakologii dla przemysłu farmaceutycznego.

Dr Albert P. Li założył IVAL w 2004 roku i wkrótce dołączy do zespołu kierowniczego Discovery jako dyrektor naukowy ds. farmakologii i toksykologii. Pod jego kierownictwem IVAL odegrała kluczową rolę w procesie składania wniosków i ostatecznego zatwierdzenia licznych przełomowych terapii i diagnostyki towarzyszącej. Dr Li poświęcił swoją dotychczasową działalność na rzecz rozwoju koncepcji naukowych i technologii umożliwiających dokładne przewidywanie właściwości leków stosowanych u ludzi. Jest pionierem w dziedzinie izolacji, kriokonserwacji i hodowli ludzkich hepatocytów oraz zastosowania ich do oceny metabolizmu leków, interakcji między nimi i ich toksyczności. Dr Li poprowadzi przyszłe działania innowacyjne Discovery w tej dziedzinie.

Discovery będzie kontynuować nowatorską metodę IVAL polegającą na wykorzystaniu ludzkich hepatocytów w celu zrozumienia wpływu leków na ludzką wątrobę, co pozwoli naukowcom na dokładniejsze selekcjonowanie potencjalnych leków, które są najbezpieczniejsze i najskuteczniejsze w dalszym rozwoju, przy jednoczesnym zmniejszeniu ryzyka dla pacjentów, wskaźnika niepowodzeń badań klinicznych oraz związanego z tym czasu i kosztów rozwoju leków.

IVAL uzupełnia dotychczasowe doświadczenie Discovery w zakresie opracowywania leków i biomarkerów w oparciu o próbki biologiczne. Transakcja ta oznacza kolejny krok naprzód w rozwoju Discovery, ponieważ firma może teraz zapewnić badaczom dostęp do największej na świecie bazy hepatocytów i związanych z tym wiodących technologii na skalę światową. W ciągu ostatnich trzech i pół roku Discovery przeprowadziła dziewięć strategicznych przejęć i zainwestowała w rozwój technologii i laboratoriów, aby umocnić swoją pozycję wiodącego dostawcy usług w zakresie biopreparatów badawczych i rozwoju biomarkerów.

„Discovery Life Sciences kładzie nieustający nacisk na innowacyjność i doskonałość we wszystkich komórkach biznesowych - powiedział dyrektor naukowy Discovery dr Shawn Levy. - IVAL stanowi wsparcie dla naszej misji polegającej na dalszym rozwijaniu możliwości kompleksowego wspomagania naszych klientów w badaniach nad lekami i ich rozwojem poprzez rozszerzenie oferty biopreparatów”.

„IVAL wraz z Discovery będą teraz świadczyć usługi znacznie szerszemu gronu naukowców zajmujących się badaniami i rozwojem leków. Obie firmy łączy pasja i zaangażowanie w dostarczanie najwyższej klasy produktów i usług, które pomogą przyspieszyć realizację skutecznych programów rozwoju leków - powiedział dr Li. - IVAL z ogromnym zadowoleniem dołącza do rodziny Discovery i rozszerza nowatorską ofertę firmy na rzecz wspierania naukowców w przyspieszeniu badań i rozwoju nowych terapii, aby jeszcze bezpieczniej i skuteczniej leczyć pacjentów na całym świecie”.

Discovery Life Sciences i HudsonAlpha Discovery

Discovery Life Sciences to podmiot specjalizujący się w gromadzeniu danych biologicznych i badań nad biomarkerami prowadzący również największy na świecie komercyjny biobank oraz zarządzający siecią laboratoriów świadczących unikalne usługi w zakresie multiomicznych badań nad biomarkerami, które przyczynią się do szybszego opracowania nowych terapii chorób nowotworowych, zakaźnych i innych rzadkich i złożonych stanów chorobowych, wspieranych przez programy z zakresu biomarkerów i diagnostyki towarzyszącej. Spółka jest czołowym dostawcą wysoce scharakteryzowanych materiałów wyjściowych z ludzkich komórek oraz specjalistycznych multiomicznych usług analitycznych do programów badań, opracowywania i produkcji terapii komórkowych i genowych.

HudsonAlpha Discovery® to dział Discovery zajmujący się sekwencjonowaniem i bioinformatyką - uznane na świecie laboratorium świadczące usługi w zakresie upowszechniania najnowocześniejszych technologii badań nad genomem, które kompleksowo wspierają odkrycia, badania translacyjne i kliniczne.

Zespół Discovery ukierunkowany na działalność naukową współpracuje z klientami na rzecz stworzenia innowacyjnego, konsultacyjnego podejścia do pokonywania barier i szybszego osiągania pożądanych wyników w zakresie badań i rozwoju zgodnie z potrzebami rynku. Nauka do państwa usług - Science at your Service™. Więcej informacji na stronie dls.com.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1700279/Al_Li_head_shot_tie.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1022478/Discovery_LS_Logo.jpg

Źródło: Discovery Life Sciences

Źródło informacji: PR Newswire

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 02.12.2021, 16:00
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ