Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Dotychczas integracja FREE NOW z e-hulajnogami TIER odbyła się w Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii. Na rynku polskim to pierwsza tego typu integracja niezależnych względem siebie liderów na rynku mikromobilności i aplikacji do zamawiania przejazdów taxi.
„Cieszymy się, że poprzez integrację z TIER możemy dać kilkuset tysiącom użytkowników FREE NOW w Polsce dostęp do wysokiej jakości usługi i sprzętu, jakie oferuje ten operator. Podobnie jak my, jest on znaczącym graczem na europejskim rynku mobilności, dzięki czemu nasza współpraca globalnie jest bardziej efektywna. W takim modelu partnerskim użytkownicy FREE NOW zyskują szerszy dostęp do innych niż taxi opcji transportu w mieście, a użytkownicy e-hulajnóg TIER dodatkowy kanał, przez który mogą z nich korzystać. Na start, w Trójmieście i Krakowie przygotowaliśmy kampanie zniżkowe na wynajem hulajnóg dla naszych użytkowników” - mówi Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający FREE NOW w Polsce.
„Nasza misja zmiany mobilności na dobre opiera się na rozszerzeniu dostępu do zrównoważonych, łatwo dostępnych i uniwersalnych rozwiązań mobilnych dla wszystkich. Tworzenie silnych partnerstw, takich jak współpraca z FREE NOW, jedną z wiodących platform mobilnościowych w Europie, pozwoli nam zaoferować szerszy dostęp do zrównoważonej mikromobilności na dotychczasowych rynkach TIER w Polsce oraz we wszystkich polskich miastach, do których planujemy wjechać w najbliższej przyszłości” - komentuje Mathieu Deloly, dyrektor zarządzający TIER w Polsce.
TIER, czyli zrównoważony sposób myślenia o bezkompromisowej mobilności
TIER jest firmą neutralną klimatycznie od stycznia 2020 r., a jednocześnie pierwszym przedsiębiorstwem z obszaru mikro mobilności, któremu udało się osiągnąć ten cel. Wszystkie e-hulajnogi wprowadzane przez markę do Polski są wyposażone w wymienne baterie, dzięki czemu możliwa jest ich wymiana na miejscu i w rezultacie znacznie efektywniejsze zarządzanie całą logistyką. Pojazdy TIER wyróżniają się też podwójnymi hamulcami i amortyzatorami, większymi kołami, czy też szerszą podstawą, co bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo, komfort i radość z podróży. Zasięg TIER obejmuje ponad 110 miast w Europie.
FREE NOW na drodze do MaaS przez partnerstwa
FREE NOW za cel obrało sobie promowanie wśród mieszkańców miast multimodalnej mobilności i podejmowania zrównoważonych decyzji dotyczących przemieszczania się z punktu A do B. Platforma chce oferować użytkownikom całą gamę dostępnych lokalnie opcji transportu indywidualnego i proponować im najbardziej efektywne w danym miejscu i czasie rozwiązania. W tym celu zamierza promować ofertę jednośladów na krótkich dystansach (np. dojazd do biura), a przejazdy taksówką na dalsze przejazdy (np. na lotnisko).
„Wierzymy, że nasze miasta będą zmieniać się na lepsze, jeśli mieszkańcy będą coraz częściej korzystać z różnych opcji transportu i łączyć je ze sobą. FREE NOW, stając się kompleksową platformą MaaS, im to ułatwia. Udana współprace z zewnętrznymi partnerami pokazuje nam, że wśród liderów mobilności w Europie jest duże zainteresowanie podejmowaniem tego typu integracji, dlatego staramy się ten potencjał wykorzystywać. Tak samo jak kierowcy taxi są samodzielnymi przedsiębiorcami, którzy dzięki naszej platformie mogą zarabiać i pozyskiwać pasażerów, tak samo urządzenia transportu osobistego zewnętrznych partnerów mogą być dostępne w naszej aplikacji i tym samym poszerzać swoje kanały dotarcia do użytkowników” - wyjaśnia Krzysztof Urban.
W poszczególnych krajach FREE NOW już teraz oferuje różne usługi mobilności, różnych usługodawców - od taksówek po e-hulajnogi, e-skutery i carsharing. Polska dołącza właśnie do grona 7 krajów, w których FREE NOW dokonało już integracji usług zewnętrznych operatorów. Modelowym rynkiem są Niemcy, gdzie w aplikacji FREE NOW dostępne są wszystkie te usługi, w partnerstwie z czterema lokalnymi operatorami. Do końca 2021 roku FREE NOW planuje osiągnąć 4 miliony przejazdów z partnerami w zakresie multimobilności.
Jak wynająć hulajnogę we FREE NOW?
Aby wynająć e-hulajnogę w aplikacji FREE NOW, wystarczy wybrać ikonkę hulajnogi na głównym ekranie, znaleźć najbliższy pojazd i odblokować go. Po przejeździe użytkownik powinien zaparkować hulajnogę w bezpiecznym, niekolizyjnym miejscu i zakończyć przejazd w aplikacji. Płatność pobierana jest automatycznie przez aplikację FREE NOW. Cena przejazdu zgodna jest z cennikiem operatora. Więcej szczegółów: http://www.free-now.com/pl/e-scooter .
O FREE NOW:
FREE NOW to multi-platforma mobilności miejskiej, będąca częścią joint-venture BMW i Daimlera. Jest największym dostawcą usług mobilności miejskiej w Europie i najszybciej rosnącym konkurentem ride-hailingu w Ameryce Łacińskiej (pod nazwą Beat). Platforma FREE NOW w poszczególnych krajach pozwala zamówić nie tylko przejazdy z kierowcą, ale również wypożyczyć elektryczne hulajnogi, skutery i auta na minuty. Łącznie działalność platformy pod nazwą FREE NOW obejmuje 10 krajów Europy, a pod nazwą Beat: 5 rynków Ameryki Łacińskiej i Grecję. FREE NOW operuje w ponad 150 miastach z 16 krajów na świecie i skupia 50 milionów użytkowników. FREE NOW współpracuje z wieloma zewnętrznymi operatorami usług mobilności miejskiej i zatrudnia ponad 2000 pracowników w 35 biurach na całym świecie. CEO FREE NOW jest Marc Berg.
O TIER Mobility:
TIER Mobility jest czołowym europejskim operatorem w sektorze mikromobilności, którego misją jest zmiana mobilności na dobre. Udostępniając mieszkańcom szereg współużytkowanych, lekkich pojazdów elektrycznych, od e-hulajnóg po e-rowery i e-skutery, zasilanych przez własną sieć energetyczną, TIER pomaga miastom zmniejszyć ich zależność od samochodów. TIER, założony w 2018 roku przez Lawrence'a Leuschnera, Matthiasa Lauga i Juliana Blessina, ma swoją główną siedzibę w Berlinie i obecnie działa w ponad 110 miastach w 13 krajach w Europie i na Bliskim Wschodzie. Użytkownicy TIER wykonali już ponad 50 milionów przejazdów. Z myślą o zapewnieniu najbezpieczniejszego, najbardziej słusznego i zrównoważonego rozwiązania w kwestii mobilności, TIER jest neutralny klimatycznie od stycznia 2020 r.
Inwestorami spółki TIER są między innymi SoftBank Vision Fund 2, Mubadala Capital, Northzone, Goodwater Capital i White Star Capital. Więcej informacji na temat TIER Mobility można znaleźć na stronie www.tier.app.
KONTAKT:
FREE NOW
Agnieszka Ciesek
Senior PR & Communications Manager
e-mail: agnieszka.ciesek@free-now.com
tel. +48 530 121 652
TIER
Jarosław Bukowski
Havas PR Warsaw
e-mail: jaroslaw.bukowski@havas.com
tel. +48 224 440 804
Źródło informacji: APA-OTS
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 23.06.2021, 16:18 |
Źródło informacji | APA-OTS |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu