Newsletter

E-hulajnogi TIER od teraz dostępne także we FREE NOW w polskich miastach

23.06.2021, 16:18aktualizacja: 23.06.2021, 17:20

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. APA-OTS - TIER we FREENOW
Fot. APA-OTS - TIER we FREENOW
Platforma FREE NOW poszerza swoją ofertę multimobilności o kolejne usługi poprzez integrację z zewnętrznymi operatorami. W Polsce jej pierwszym niezależnym partnerem z zakresu mikromobilności staje się marka TIER. W ramach globalnego partnerstwa e-hulajnogi marki TIER, które wiosną zadebiutowały w Polsce, można już teraz wynająć i opłacić także przez aplikację FREE NOW w Trójmieście i Krakowie. FREE NOW z platformy taxi zmierza w kierunku platformy MaaS oferującej alternatywne opcje transportu od różnych operatorów - w jednej aplikacji.

Dotychczas integracja FREE NOW z e-hulajnogami TIER odbyła się w Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii. Na rynku polskim to pierwsza tego typu integracja niezależnych względem siebie liderów na rynku mikromobilności i aplikacji do zamawiania przejazdów taxi.

„Cieszymy się, że poprzez integrację z TIER możemy dać kilkuset tysiącom użytkowników FREE NOW w Polsce dostęp do wysokiej jakości usługi i sprzętu, jakie oferuje ten operator. Podobnie jak my, jest on znaczącym graczem na europejskim rynku mobilności, dzięki czemu nasza współpraca globalnie jest bardziej efektywna. W takim modelu partnerskim użytkownicy FREE NOW zyskują szerszy dostęp do innych niż taxi opcji transportu w mieście, a użytkownicy e-hulajnóg TIER dodatkowy kanał, przez który mogą z nich korzystać. Na start, w Trójmieście i Krakowie przygotowaliśmy kampanie zniżkowe na wynajem hulajnóg dla naszych użytkowników” - mówi Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający FREE NOW w Polsce.

„Nasza misja zmiany mobilności na dobre opiera się na rozszerzeniu dostępu do zrównoważonych, łatwo dostępnych i uniwersalnych rozwiązań mobilnych dla wszystkich. Tworzenie silnych partnerstw, takich jak współpraca z FREE NOW, jedną z wiodących platform mobilnościowych w Europie, pozwoli nam zaoferować szerszy dostęp do zrównoważonej mikromobilności na dotychczasowych rynkach TIER w Polsce oraz we wszystkich polskich miastach, do których planujemy wjechać w najbliższej przyszłości” - komentuje Mathieu Deloly, dyrektor zarządzający TIER w Polsce.

TIER, czyli zrównoważony sposób myślenia o bezkompromisowej mobilności

TIER jest firmą neutralną klimatycznie od stycznia 2020 r., a jednocześnie pierwszym przedsiębiorstwem z obszaru mikro mobilności, któremu udało się osiągnąć ten cel. Wszystkie e-hulajnogi wprowadzane przez markę do Polski są wyposażone w wymienne baterie, dzięki czemu możliwa jest ich wymiana na miejscu i w rezultacie znacznie efektywniejsze zarządzanie całą logistyką. Pojazdy TIER wyróżniają się też podwójnymi hamulcami i amortyzatorami, większymi kołami, czy też szerszą podstawą, co bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo, komfort i radość z podróży. Zasięg TIER obejmuje ponad 110 miast w Europie.

FREE NOW na drodze do MaaS przez partnerstwa

FREE NOW za cel obrało sobie promowanie wśród mieszkańców miast multimodalnej mobilności i podejmowania zrównoważonych decyzji dotyczących przemieszczania się z punktu A do B. Platforma chce oferować użytkownikom całą gamę dostępnych lokalnie opcji transportu indywidualnego i proponować im najbardziej efektywne w danym miejscu i czasie rozwiązania. W tym celu zamierza promować ofertę jednośladów na krótkich dystansach (np. dojazd do biura), a przejazdy taksówką na dalsze przejazdy (np. na lotnisko).

„Wierzymy, że nasze miasta będą zmieniać się na lepsze, jeśli mieszkańcy będą coraz częściej korzystać z różnych opcji transportu i łączyć je ze sobą. FREE NOW, stając się kompleksową platformą MaaS, im to ułatwia. Udana współprace z zewnętrznymi partnerami pokazuje nam, że wśród liderów mobilności w Europie jest duże zainteresowanie podejmowaniem tego typu integracji, dlatego staramy się ten potencjał wykorzystywać. Tak samo jak kierowcy taxi są samodzielnymi przedsiębiorcami, którzy dzięki naszej platformie mogą zarabiać i pozyskiwać pasażerów, tak samo urządzenia transportu osobistego zewnętrznych partnerów mogą być dostępne w naszej aplikacji i tym samym poszerzać swoje kanały dotarcia do użytkowników” - wyjaśnia Krzysztof Urban.

W poszczególnych krajach FREE NOW już teraz oferuje różne usługi mobilności, różnych usługodawców - od taksówek po e-hulajnogi, e-skutery i carsharing. Polska dołącza właśnie do grona 7 krajów, w których FREE NOW dokonało już integracji usług zewnętrznych operatorów. Modelowym rynkiem są Niemcy, gdzie w aplikacji FREE NOW dostępne są wszystkie te usługi, w partnerstwie z czterema lokalnymi operatorami. Do końca 2021 roku FREE NOW planuje osiągnąć 4 miliony przejazdów z partnerami w zakresie multimobilności.

Jak wynająć hulajnogę we FREE NOW?

Aby wynająć e-hulajnogę w aplikacji FREE NOW, wystarczy wybrać ikonkę hulajnogi na głównym ekranie, znaleźć najbliższy pojazd i odblokować go. Po przejeździe użytkownik powinien zaparkować hulajnogę w bezpiecznym, niekolizyjnym miejscu i zakończyć przejazd w aplikacji. Płatność pobierana jest automatycznie przez aplikację FREE NOW. Cena przejazdu zgodna jest z cennikiem operatora. Więcej szczegółów: http://www.free-now.com/pl/e-scooter .

O FREE NOW:

FREE NOW to multi-platforma mobilności miejskiej, będąca częścią joint-venture BMW i Daimlera. Jest największym dostawcą usług mobilności miejskiej w Europie i najszybciej rosnącym konkurentem ride-hailingu w Ameryce Łacińskiej (pod nazwą Beat). Platforma FREE NOW w poszczególnych krajach pozwala zamówić nie tylko przejazdy z kierowcą, ale również wypożyczyć elektryczne hulajnogi, skutery i auta na minuty. Łącznie działalność platformy pod nazwą FREE NOW obejmuje 10 krajów Europy, a pod nazwą Beat: 5 rynków Ameryki Łacińskiej i Grecję. FREE NOW operuje w ponad 150 miastach z 16 krajów na świecie i skupia 50 milionów użytkowników. FREE NOW współpracuje z wieloma zewnętrznymi operatorami usług mobilności miejskiej i zatrudnia ponad 2000 pracowników w 35 biurach na całym świecie. CEO FREE NOW jest Marc Berg.

O TIER Mobility:

TIER Mobility jest czołowym europejskim operatorem w sektorze mikromobilności, którego misją jest zmiana mobilności na dobre. Udostępniając mieszkańcom szereg współużytkowanych, lekkich pojazdów elektrycznych, od e-hulajnóg po e-rowery i e-skutery, zasilanych przez własną sieć energetyczną, TIER pomaga miastom zmniejszyć ich zależność od samochodów. TIER, założony w 2018 roku przez Lawrence'a Leuschnera, Matthiasa Lauga i Juliana Blessina, ma swoją główną siedzibę w Berlinie i obecnie działa w ponad 110 miastach w 13 krajach w Europie i na Bliskim Wschodzie. Użytkownicy TIER wykonali już ponad 50 milionów przejazdów. Z myślą o zapewnieniu najbezpieczniejszego, najbardziej słusznego i zrównoważonego rozwiązania w kwestii mobilności, TIER jest neutralny klimatycznie od stycznia 2020 r.

Inwestorami spółki TIER są między innymi SoftBank Vision Fund 2, Mubadala Capital, Northzone, Goodwater Capital i White Star Capital. Więcej informacji na temat TIER Mobility można znaleźć na stronie www.tier.app. 

KONTAKT:

FREE NOW

Agnieszka Ciesek

Senior PR & Communications Manager

e-mail: agnieszka.ciesek@free-now.com

tel. +48 530 121 652 

 

TIER

Jarosław Bukowski

Havas PR Warsaw

e-mail: jaroslaw.bukowski@havas.com

tel. +48 224 440 804

Źródło informacji: APA-OTS

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 23.06.2021, 16:18
Źródło informacji APA-OTS
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.