Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Polski sektor BPO (nowoczesne usługi biznesowe) rozwija się w naszym kraju bardzo dynamicznie. Szacuje się, że w tej gałęzi gospodarki pracuje około pół miliona osób. Ostatnie lata to czas, w którym branża powinna pokazać swoją umiejętność dostosowania się do zmieniających się wymogów rynku.
„To ostatni moment, aby zacząć zmieniać nasz profil działalności” - przyznał Paweł Michalik, dyrektor zarządzający w ING Hubs Poland w trakcie panelowej dyskusji podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach i dodał, że zarządzający nie mogą być tylko menedżerami, ale powinni stać się prawdziwymi liderami.
„Według mnie to będzie oznaczało bardzo dużo zmian w modelu pracy. Potrzebujemy teraz ekspertów, gdyż specjalistów już mamy. To jest bardzo dobry moment i branża powinna wykorzystać sprzyjającą koniunkturę na rynku” – oświadczył dyrektor Michalik.
Rynek usług dla biznesu w ostatnich latach uległ wielu zmianom. Wpływ miała pandemia COVID-19, a także czas postpandemiczny. Wojna w Ukrainie oraz związane z wydarzeniami za naszą wschodnią granicą zjawiska kryzysowe oddziaływają na firmy, świadczące usługi dla biznesu.
„Ale pokazaliśmy, że radzimy sobie w czasie kryzysu. Choćby hybrydowa praca, gdzie okazało się, że doskonale sobie z nią radzą osoby, które bały się na początku pandemii takiego sposobu wykonywania obowiązków” – wyjaśnił dyrektor zarządzający w ING Hubs Poland.
Dodał, że przedsiębiorcy szybko dostosowali się do sytuacji i przemodelowali swój system działalności.
„Szefowie firm nie tylko dopasowali się do wymagań rynku, ale także do oczekiwań pracowników. Zadbanie o pracownika, o jego zdrowie, a także nawet o sposoby spędzania jego wolnego czasu jest bardzo ważne i przynosi wymierne efekty” – tłumaczył Paweł Michalik.
Paneliści EKG 2023 podkreślali, że najważniejsze cechy firm świadczących usługi dla biznesu to nadal: szybkość, zwinność i odporność na kryzysy. Jednak do podstawowych zadań należy dodać także mocniejsze włączenie się w struktury klienta; zadbanie o pracownika.
„Powinniśmy bardziej inwestować w kulturę organizacyjną. Więcej mówić o wartościach, które są ważne dla firmy. Należy z jednej strony dostosowywać się do wymagań rynku i oczekiwań pracowników, ale z drugiej zadbać o kulturę organizacyjną i budowanie wspólnoty” – przekonywał dyrektor Michalik.
Nowe wymagania, jakie stawiane są przed branżą to poszukiwanie kompetencji pracownika i możliwości ich lepszego wykorzystania.
„Bardzo ważne jest nastawienie długoterminowe na wartości, które zespalają ludzi. Musimy dostosować się do pracownika i szukać innych, nowych sposobów budowania zaangażowania naszych ludzi w rozwój firmy” – stwierdził Paweł Michalik.
Jak wskazał, jedną z metod jest budowanie długoterminowej ścieżki zawodowej.
„Powinniśmy stworzyć, zwłaszcza młodym ludziom, możliwości rozwijania kariery, oparte na wspólnocie. Wspierajmy pracowników, pomagając im podnosić kompetencje. Szukajmy praktycznych rozwiązań” – przekazał dyrektor zarządzający w ING Hubs Poland.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 26.04.2023, 12:56 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Shanghai Electric wzięła udział w World Future Energy Summit 2025 w Abu Zabi, prezentując technologie zrównoważonego rozwoju stosowane w produkcji czystej energii i wykorzystaniu wody morskiej
Rozwiązania Shanghai Electric w obszarze ekologicznego wodoru, zrównoważonej produkcji formaldehydu, fotowoltaiki, magazynowania energii z różnych źródeł oraz odsalania wody morskiej sprawdziły się w praktyce i odgrywają czołową rolę w proekologicznych działaniach na rzecz naszej planety.- 17.01.2025, 16:07
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Image
Polska firma liderem ESG. Envirly rozwija skrzydła w Europie
Rok 2024 był przełomowy dla Envirly, firmy łączącej innowacyjną technologię z doradztwem ESG (Environmental, Social, Governance). W ciągu ostatnich 12 miesięcy firma zyskała pozycję lidera na rynku raportowania zrównoważonego rozwoju, zdobywając zaufanie szerokiej bazy klientów i partnerów oraz realizując ekspansję na rynki międzynarodowe. Rozszerzenie działalności na rynki czeski i rumuński to tylko początek globalnej ścieżki rozwoju. Polski biznes udowadnia, że ich rozwiązania mogą z powodzeniem rywalizować z międzynarodowymi liderami.- 17.01.2025, 14:49
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Envirly
-
GoldenPeaks Capital nabywa 400 MW aktywów gotowych do budowy w okresie od 24 grudnia do 25 stycznia
- 17.01.2025, 09:15
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Business Wire