Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Centrum Katowice Erasmus+ InnHUB będzie pierwszym w regionie tego typu miejscem spotkań informacyjnych oraz wykładów prezentujących dobre praktyki związane z innowacjami oraz nowymi technologiami, które są wykorzystywane w różnych branżach przemysłu i nauki. Projekt stworzyły Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (KSSE), Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejski Korpus Solidarności.
Erasmus+ InnHUB będzie brać udział w wydarzeniach edukacyjnych organizowanych na terenie województwa śląskiego. Pozwoli to podnieść poziom innowacyjności projektów realizowanych w ramach międzynarodowego programu Erasmus+, programu Unii Europejskiej wspierającego międzynarodową wymianę edukacyjną oraz realizację projektów w dziedzinie edukacji, szkoleń i sportu.
„Działalność nowo otwartego centrum będzie ukierunkowana na promocję korzystania z programu, w celu realizacji innowacyjnych projektów łączących instytucje z województwa śląskiego z partnerami zagranicznymi – tłumaczył dr Paweł Poszytek, dyrektor Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności, oraz sygnatariusz porozumienia. - Szczególnie ważny jest fakt, że ze środków programu Erasmus+ mogą korzystać nie tylko szkoły, uczelnie, ośrodki kształcenia zawodowego, ale także organizacje trzeciego sektora oraz firmy. Budżet, jaki Komisja Europejska przeznaczyła na lata 2021-2027 to ponad 28 mld euro” – dodał.
Głównym organizatorem centrum innowacji Erasmus+ InnHUB będzie Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, której prezes, dr Janusz Michałek, przy podpisaniu porozumienia powiedział, że dzięki tej inicjatywie będzie można realizować ideę złotego trójkąta związanego ze współpracą biznesu, nauki i samorządu.
„Jesteśmy przekonani, że bliska współpraca innowacyjnych firm ze szkolnictwem, to najlepsza droga do sukcesu zarówno dla młodych ludzi wchodzących na rynek pracy, jak i działających na terenie Śląska przedsiębiorstw, które już teraz zmagają się z niedoborem specjalistów” – podkreślił dr Janusz Michałek.
Sygnatariusze porozumienia wskazywali, że jednym z kluczowych zadań operacyjnych centrum będzie wykorzystanie potencjału, dotyczącego współpracy śląskich uczelni, szkół i ośrodków kształcenia zawodowego, z przedsiębiorstwami działającymi na terenie tego najbardziej uprzemysłowionego w Polsce regionu.
Marcin Krupa, prezydent Katowic oraz gość honorowy wydarzenia, dziękował za stworzenie projektu Erasmus+ InnHub. „Cieszą nas bardzo nowe pomysły związane z tą inicjatywą oraz nowe środki, które dzięki temu projektowi zasilą Katowice i cały region”– dodał.
Także Politechnika Śląska będzie aktywnie działać w ramach projektu Erasmus+ InnHub.
„Politechnika Śląska we współpracy ze Specjalną Strefą Ekonomiczną będzie wspierać działania realizowane w ramach Inicjatywy Eramus+ InnHub, bo wierzymy, że ten projekt pozwoli stworzyć nowe centra rozwoju i będzie służył rozwojowi gospodarki” – tłumaczył prof. dr hab. inż. Marek Pawełczyk, prorektor ds. nauki i rozwoju Politechniki Śląskiej oraz gość honorowy wydarzenia.
Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii i również gość honorowy wydarzenia podkreślił na koniec, że tworzenie projektów, które dają możliwość współdziałania jest bardzo ważne. „Trzeba podejmować takie inicjatywy, bo owoce takiej współpracy będą widoczne zarówno w krótko, jak i długofalowej perspektywie”.
Centrum Katowice Erasmus+ InnHUB będzie mieścić się w siedzibie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, przy ul. Wojewódzkiej 42 w Katowicach.
Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach to jedno z najważniejszych wydarzeń ekonomiczno-biznesowych w Polsce. W dniach 25 – 27 kwietnia, podczas 150 sesji z udziałem tysiąca prelegentów, poruszane są najbardziej aktualne tematy istotne dla rozwoju gospodarki kraju, regionu i całego kontynentu.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 26.04.2022, 17:46 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu
-
Image
Offshore Wind Poland 2024: od słów do czynów - będą nowe obszary pod rozwój następnej fazy offshore PAP
Zimą pierwsze spółki wychodzą z budową na morze, a rząd zapowiada wytyczenie kolejnych obszarów na Bałtyku pod następną fazę rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, poza dwiema już realizowanymi. „Powstaje raport o stanie zagospodarowanie obszarów morskich, który da nam podstawy do merytorycznej decyzji o wyznaczeniu nowych obszarów dla rozwoju morskich farm wiatrowych na Bałtyku” - zadeklarował Arkadiusz Marchewka, wiceminister infrastruktury na Konferencji Offshore Wind Poland.- 22.11.2024, 12:56
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Prezes ING Banku Śląskiego: wyniki Indeksu wiarygodności ekonomicznej Polski nie są rewelacyjne PAP
„Wyniki pogarszały się przez okres ostatnich lat, teraz mamy do czynienia z pewną stabilizacją” - podkreślał prezes ING Banku Śląskiego Brunon Bartkiewicz, podczas dyskusji na temat wyników Indeksu wiarygodności ekonomicznej Polski.- 22.11.2024, 11:45
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom