Pobierz materiał i Publikuj za darmo

EKO HESTIA SPA to konkurs dedykowany polskim uzdrowiskom, którego główną ideą jest wskazywanie najlepszych pomysłów i wzorów w zakresie ochrony środowiska i nowoczesnych rozwiązań proekologicznych.
Jego pomysłodawcą i fundatorem głównej nagrody jest jedyny polski ubezpieczyciel, którego centrala zlokalizowana jest w uzdrowisku - Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia. Partnerem merytorycznym tego przedsięwzięcia jest największa polska organizacja, zrzeszająca miejscowości posiadające status uzdrowiska, bądź pretendujące do uzyskania tego statusu - Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP z siedzibą w Krynicy Zdroju.
„To jedyny konkurs skierowany wyłącznie do polskich uzdrowisk, którego organizatorzy wspierają najcenniejsze inicjatywy i inwestycje o charakterze proekologicznym - mówi dr Jan Golba, prezes Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP. - Główna nagroda to 100 tysięcy złotych, które laureat może przeznaczyć na kolejne działania, związane z ochroną środowiska. Samorządy, zgłaszający się do konkursu muszą udokumentować ciągłość swojej aktywności w tym zakresie w czasie 5 kolejnych lat” - dodaje dr Jan Golba.
Rusza III edycja konkursu, obejmująca inwestycje w zakresie ochrony środowiska oraz wszelkie działania towarzyszące, zrealizowane przez polskie uzdrowiska w latach 2012-2017. Mogą się one zgłaszać do konkursu do końca marca br. Szczegółowe informacje na stronie www.sgurp.pl. Rozstrzygnięcie III edycji konkursu i ogłoszenie laureata planowane jest na wrzesień 2018 roku.
I edycja konkursu, obejmująca lata 2010-2015, została rozstrzygnięta w roku 2016. Głównym laureatem (spośród 11 zgłoszonych) zostało najmłodsze stażem polskie uzdrowisko, jedyne w województwie łódzkim, Uniejów. Jury konkursowe doceniło wykorzystanie źródeł geotermalnych jako uzupełniającego źródła energii oraz nowatorskie rozwiązania edukacji szkolnej, związanej z kształtowaniem postaw proekologicznych. Nagrodę 100 tysięcy złotych Uniejów postanowił wykorzystać m.in. na stworzenie edukacyjnej ścieżki przyrodniczej na terenie parku zdrojowego.
Zwycięzcą II edycji zostało Busko-Zdrój (woj. świętokrzyskie), w działaniach którego jury doceniło z kolei kompleksowe podejście do wykorzystania energii solarnej oraz zagospodarowania terenów zielonych. Przyznano też dodatkowe wyróżnienia dla małopolskich uzdrowisk (Rabka Zdrój, Sękowa i Szczawnica) w postaci ubezpieczeń chroniących samorządy przed ewentualnymi skutkami szkód środowiskowych.
Grupa ERGO Hestia
Tworzą ją dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Ubezpieczenia majątkowe oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive. Prezesem Spółek Grupy jest Piotr M. Śliwicki.
Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia SA powstało 26 lat temu i w warunkach wolnorynkowej gospodarki rozwinęło się do jednego z trzech największych towarzystw ubezpieczeń w Polsce. ERGO Hestia wielokrotnie wyznaczała kierunki rozwoju polskiego rynku ubezpieczeniowego i zdobywała uznanie klientów oraz partnerów biznesowych dzięki innowacyjności i wysokiej jakości likwidacji szkód.
Grupie zaufało 3,2 miliona klientów indywidualnych oraz firm reprezentujących mały i średni biznes, a także największe korporacje. Ubezpieczamy co drugą firmę z setki największych w Polsce. W 2016 roku pomogliśmy w ponad 600 tysiącach szkód - co minutę podejmujemy decyzję o wypłacie odszkodowania. Głównym akcjonariuszem Spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO Versicherungsgruppe AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 06.02.2018, 16:56 |
Źródło informacji | Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
T-Mobile burzy bariery i zaprasza na dowolną kawę gratis w Żabce
Choć przełamywanie barier międzyludzkich nie jest skomplikowane, to czasem najtrudniej jest zacząć. A przecież nic tak nie sprzyja rozmowom, jak kawa! Dlatego zapraszamy wszystkich klientów, nie tylko tych, będących abonentami T-Mobile, do skorzystania z okazji – codziennie w Żabce dowolna kawa gratis, którą możesz obdarować drugą osobę.- 18.04.2025, 14:28
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: T-Mobile
-
Image
Już za tydzień XVII Europejski Kongres Gospodarczy - w rolach głównych energia, technologie, twórczy dialog biznesu i decydentów
Tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy (EEC - European Economic Congress) podąża agendą za dynamiką sytuacji geopolitycznej, która dostarcza wielu ważnych tematów do dyskusji. Co jest fundamentem bezpieczeństwa w zmieniającym się świecie i jak rozwijać się gospodarczo adekwatnie do nowych wyzwań? Od 23 do 25 kwietnia 2025 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach toczyć się będą dyskusje na szczycie, z mocną reprezentacją biznesu, w międzynarodowym gronie decydentów i praktyków. 1200 panelistów, ponad 200 sesji i rekordowe zainteresowanie uczestników - to wszystko zapowiada wyjątkową edycję największej tego typu imprezy w Europie Centralnej.- 18.04.2025, 12:18
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Biuro Prasowe EKG
-
Image
Prezes PSEW: dzisiaj wiatr wieje dla polskiej gospodarki PAP
Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej (PSEW) oraz Fundacja Wind Industry Hub (WIH) zaprezentowały „Polską strategię rozwoju przemysłu morskich farm wiatrowych”. Janusz Gajowiecki, prezes zarządu PSEW, twierdzi, że kampania inwestycyjna w morskie farmy wiatrowe nie jest porównywalna z żadnym innym przedsięwzięciem rozwojowym we współczesnej Polsce. Mówimy o skali 300 mld zł nakładów inwestycyjnych w perspektywie 2040 roku.- 18.04.2025, 09:53
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ