Pobierz materiał i Publikuj za darmo
W dniach 14 - 15 września br. w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie odbędzie się konferencja, podczas której eksperci z całego świata przedyskutują kompleksowo problemy, wyzwania oraz najnowsze osiągnięcia w tworzeniu ekologicznej (r)ewolucji. Szczególnie ciekawym panelem będzie dyskusja o gospodarce o obiegu zamkniętym i niskoemisyjnej w dużych miastach, na przykładzie Krakowa. Konferencja będzie kolejnym wydarzeniem w ramach przygotowań do drugiej edycji kongresu Open Eyes Economy Summit, który odbędzie się 14 - 15 listopada br. w Centrum Kongresowym ICE Kraków.
Wiele państw i organizacji na świecie dostrzegło już, że gospodarka o obiegu zamkniętym i jej niskoemisyjność to konieczność wynikająca nie tylko z troski o środowisko. Taki wariant jest również bardziej opłacalny ekonomicznie w dłuższej perspektywie czasu. Bycie "eko" to również wymóg wizerunkowy - konsumenci nie są zainteresowani markami towarów, których producenci nie szanują przyrody i marnują zasoby naturalne, a obywatele coraz częściej protestują przeciwko działaniom przekształcającym biosferę. Przejście do gospodarki o obiegu zamkniętym poprawia też bezpieczeństwo energetyczne i surowcowe.
Jak powstrzymać niekorzystne trendy zastanawiać się będą eksperci z Polski i świata na konferencji: Surowce i energia, a gospodarka o obiegu zamkniętym i niskoemisyjna. Jej celem jest wymiana wiedzy i doświadczeń o skutecznych metodach i kierunkach zarządzania w tworzeniu ekologicznej gospodarki. W trakcie sesji tematycznych poruszone zostaną m.in. tematy:
- Miasto-Idea a gospodarka o obiegu zamkniętym;
- Rola energii i surowców w gospodarce;
- Instrumenty wspierające gospodarkę o obiegu zamkniętym i niskoemisyjną, wykorzystanie narzędzi IT oraz znaczenie recyklingu;
- Ekologiczne innowacje i edukacja z zakresu ochrony środowiska.
Udział w konferencji jest bezpłatny. Konferencja jest dofinansowana przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Organizatorami konferencji są: Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk oraz Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej.
Więcej szczegółów o konferencji na: www.konferencja-pan.pl
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 07.09.2017, 16:36 |
Źródło informacji | IGSMiE PAN |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
GoldenPeaks Capital nabywa 400 MW aktywów gotowych do budowy w okresie od 24 grudnia do 25 stycznia
- 17.01.2025, 09:15
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Business Wire
-
Image
Power International Holding (PIH) finalizuje przejęcie Mobile Telecom - Service LLP (MTS) od spółki Kazakhtelecom JSC
- 17.01.2025, 09:09
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Business Wire
-
Image
Eksperci MIWO: Polacy spędzają w budynkach 90 proc. swojego życia, powinni tam mieć komfortowe warunki PAP
Polacy spędzają w budynkach nawet 90 proc. swojego życia, ale także 90 proc. wszystkich pożarów ma miejsce w budynkach mieszkalnych. 71 proc. osób odczuwa problem hałasu w swoich domach, a budynki zużywają ok. 40 proc. energii w skali całej gospodarki - wynika z raportu „Przyjazne mieszkanie. Jak zapewniać Polakom oszczędne, bezpieczne i komfortowe mieszkania na lata” opracowanego przez ekspertów MIWO. Raport zawiera także diagnozę, w jaki sposób zapewnić w nich oczekiwany komfort.- 16.01.2025, 16:06
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom