Pobierz materiał i Publikuj za darmo
„Polacy są pozytywnie nastawieni do nowych technologii i postrzegają je jako istotne ułatwienie w codziennym życiu” - to główna konkluzja badania „Postawy Polaków wobec nowych technologii i komunikacji” przeprowadzonego na zlecenie Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji przez Kantar Polska i Katolicki Uniwersytet Lubelski.
Są jednak obszary w dziedzinie nowych technologii, które budzą obawy, m.in. najnowocześniejsze systemy działania telefonii komórkowych.
„Emocje takie jak strach i niepewność wobec pola elektromagnetycznego pojawiają się we wszystkich badanych grupach, nawet tych, które deklarują wysoki poziom korzystania z technologii. Jednak, co ciekawe, nie wyklucza to pozytywnego nastawienia do PEM i regularnego używania technologii oraz urządzeń, które generują pole elektromagnetyczne” - komentuje dr hab. Bohdan Rożnowski z Katedry Psychologii Pracy, Organizacji i Rehabilitacji Psychospołecznej Instytutu Psychologii KUL.
Wśród tematów, które zostaną poruszone na spotkaniu 5 czerwca znalazły się: czy Polacy chętnie korzystają ze zdobyczy techniki? W jaki sposób wykorzystują takie rozwiązania w codziennym życiu? Dlaczego sieci komórkowe nowej generacji od lat budzą obawy części społeczeństwa?
Tuż po spotkaniu światło dzienne ujrzy raport „Postawy Polaków wobec nowych technologii i komunikacji” stanowiący kontynuację badań przeprowadzonych po raz pierwszy w 2021 roku.
Link do ostatnich badań: https://www.piit.org.pl/__data/assets/pdf_file/0014/19031/Postawy-Polakow-wobec-pola-elektromagnetycznego-oraz-nowych-technologii_Raport-PIIT_FINAL.pdf.
Debata ekspercka na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim: „Postawy Polaków wobec nowych technologii”.
Termin: 05.06, godz. 10:30.
Miejsce: Uniwersyteckie Centrum Medialne - KUL.
Transmisja online na kanale YT KUL https://www.youtube.com/watch?v=mYAUx0i6AGI oraz stronie PAP https://biznes.pap.pl/.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 01.06.2023, 15:48 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |