Newsletter

Eksperci KUL i PIIT ocenią postawy Polaków wobec nowych technologii

01.06.2023, 15:48aktualizacja: 01.06.2023, 16:04

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

O tym, jakie postawy wobec nowych technologii przyjmują Polacy; czego się boją, a które technologie uznają za inspirujące, dyskutować będą eksperci, zaproszeni 5 czerwca do Uniwersyteckiego Centrum Medialnego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

„Polacy są pozytywnie nastawieni do nowych technologii i postrzegają je jako istotne ułatwienie w codziennym życiu” - to główna konkluzja badania „Postawy Polaków wobec nowych technologii i komunikacji” przeprowadzonego na zlecenie Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji przez Kantar Polska i Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Są jednak obszary w dziedzinie nowych technologii, które budzą obawy, m.in. najnowocześniejsze systemy działania telefonii komórkowych.

„Emocje takie jak strach i niepewność wobec pola elektromagnetycznego pojawiają się we wszystkich badanych grupach, nawet tych, które deklarują wysoki poziom korzystania z technologii. Jednak, co ciekawe, nie wyklucza to pozytywnego nastawienia do PEM i regularnego używania technologii oraz urządzeń, które generują pole elektromagnetyczne” - komentuje dr hab. Bohdan Rożnowski z Katedry Psychologii Pracy, Organizacji i Rehabilitacji Psychospołecznej Instytutu Psychologii KUL.

Wśród tematów, które zostaną poruszone na spotkaniu 5 czerwca znalazły się: czy Polacy chętnie korzystają ze zdobyczy techniki? W jaki sposób wykorzystują takie rozwiązania w codziennym życiu? Dlaczego sieci komórkowe nowej generacji od lat budzą obawy części społeczeństwa?

Tuż po spotkaniu światło dzienne ujrzy raport „Postawy Polaków wobec nowych technologii i komunikacji” stanowiący kontynuację badań przeprowadzonych po raz pierwszy w 2021 roku.

Link do ostatnich badań: https://www.piit.org.pl/__data/assets/pdf_file/0014/19031/Postawy-Polakow-wobec-pola-elektromagnetycznego-oraz-nowych-technologii_Raport-PIIT_FINAL.pdf.

Debata ekspercka na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim: „Postawy Polaków wobec nowych technologii”.

Termin: 05.06, godz. 10:30.

Miejsce: Uniwersyteckie Centrum Medialne - KUL.

Transmisja online na kanale YT KUL https://www.youtube.com/watch?v=mYAUx0i6AGI oraz stronie PAP https://biznes.pap.pl/.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 01.06.2023, 15:48
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ