Newsletter

FABRYKA SPRZĘTU I NARZĘDZI GÓRNICZYCH FASING SA (29/2016) Umowa znacząca

22.07.2016, 14:16aktualizacja: 22.07.2016, 14:16

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Raport bieżący 29/2016

Zarząd spółki Fabryki Sprzętu i Narzędzi Górniczych Grupa Kapitałowa FASING S.A. informuje, że w dniu dzisiejszym tj. 22 lipca 2016 roku została podpisana przez Spółkę umowa dostawy wielokrotnej (umowa datowana 18.07.2016r.) z Lubelskim Węglem "BOGDANKA" S.A. Przedmiotem tej umowy jest dostawa fabrycznie nowych łańcuchów górniczych. Wg zapisu w umowie: maksymalna wartość umowy wynosi 9.272,9 tys. zł netto, minimalna wartość umowy wynosi 2.781,9 tys. zł netto.

Spółka Fabryki Sprzętu i Narzędzi Górniczych Grupa Kapitałowa FASING S.A. (Dostawca) na podstawie niniejszej umowy zobowiązuje się do sukcesywnego dostarczania przedmiotu umowy do Zamawiającego w okresie 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy. Dostawy w ramach tej umowy realizowane będą na podstawie okresowych zamówień określających szczegółowo asortyment, ilość i termin dostawy. W przypadku niepełnego wykorzystania przez Strony kwoty Umowy (maksymalnej wartości netto Umowy), według stanu na 60 dni przed upływem terminu jej obowiązywania, Strony w drodze pisemnego aneksu mogą przedłużyć termin obowiązywania niniejszej umowy, przy czym nie dłużej niż o 12 miesięcy. W przypadku odstąpienia od umowy dostawy w całości przez Lubelski Węgiel z przyczyn leżących po stronie Dostawcy, Dostawca zobowiązany jest do zapłaty na rzecz Lubelskiego Węgla kary umownej z tytułu niewykonania umowy dostawy w wysokości 10% wartości netto umowy. W przypadku odstąpienia przez Zamawiającego, z przyczyn leżących po stronie Dostawcy od umowy dostawy w zakresie niewykonanym, to jest w odniesieniu do wyrobów nie dostarczonych Zamawiającemu do dnia odstąpienia od umowy dostawy, Zamawiający jest uprawniony do obciążenia Dostawcy karą umowną z tytułu niewykonania umowy dostawy w zakresie niewykonanym, w wysokości 30% łącznej ceny netto wyrobów nie dostarczonych Zamawiającemu do dnia odstąpienia od umowy dostawy, to jest 30% wartości netto umowy w zakresie niewykonanym, w jakim Zamawiający odstąpił od umowy.

Zamawiający ma prawo obciążyć Dostawcę karą umowną w przypadku opóźnienia się przez Dostawcę z usuwaniem wad przedmiotu umowy w ramach rękojmi za wady i/lub gwarancji jakości w wysokości 0,1% wartości netto (łącznej cenny netto) wadliwych wyrobów, w stosunku do których Dostawca opóźnia się z usuwaniem wad, za każdy rozpoczęty dzień opóźnienia w usuwaniu wad.

Zamawiający ma prawo obciążyć Dostawcę karą umowną w przypadku opóźnienia się przez Dostawcę z realizacją każdorazowego zamówienia okresowego w wysokości 0,1 % wartości netto części danego zamówienia okresowego dostarczonej z opóźnieniem, za każdy dzień opóźnienia. W odniesieniu do zamówień, co do których Dostawca opóźnia się z ich realizacją - czy to w całości czy w części - w stosunku do terminu, w którym powinny być zrealizowane i co do których Zamawiający w terminie 15 dni od dnia upływu terminu ich realizacji przesłał Dostawcy za pośrednictwem faksu lub systemu informatycznego EDI (system Elektronicznej Wymiany Danych) lub poczty elektronicznej wezwanie do realizacji, za okres opóźnienia przekraczający 30 dni, poczynając od 31-go dnia okresu opóźnienia Zamawiający oprócz kary umownej określonej w poprzednim zdaniu za każdy kolejny dzień opóźnienia, ma prawo również obciążyć Dostawcę dodatkową karą umowną w wysokości 5% wartości netto wyrobów objętych danym zamówieniem okresowym dostarczonych z opóźnieniem przekraczającym 30 dni. Ponadto Lubelski Węgiel uprawniony będzie do odstąpienia od umowy - bez wyznaczania Dostawcy dodatkowego terminu do jej wykonania, które to uprawnienie Lubelski Węgiel ma prawo wykonać w ciągu 9 miesięcy od dnia powstania uprawnienia do odstąpienia od umowy.

Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1

kom espi zdz

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 22.07.2016, 14:16
Źródło informacji ESPI
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii