Newsletter

Facebook Polska na żywo znad Wisły

03.10.2018, 17:59aktualizacja: 03.10.2018, 17:59

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Materiały prasowe Facebook Polska fot.2
Materiały prasowe Facebook Polska fot.2
We wtorek 2 października br. Facebook wystartował z projektem "Wisłą" - pięciodniowym spływem po dolnym biegu Wisły, promującym inicjatywy lokalnych społeczności z centralnej i północnej Polski. Całą podróż można śledzić na bieżąco dzięki transmisji <a href="https://www.facebook.com/FacebookPolska">LIVE na stronie Facebook Polska</a>.

"Wisłą" to pierwszy taki organizowany przez Facebook projekt w Polsce. Celem wyprawy jest pokazanie pięknych, często nieznanych nadwiślańskich krajobrazów, a także zwrócenie uwagi na wyjątkowe inicjatywy i osoby działające na rzecz lokalnych społeczności na terenach w pobliżu największej polskiej rzeki.

"W Facebooku chcemy pomagać ludziom łączyć się i budować społeczności - cieszy nas, że mieszkańcy Polski wykorzystują platformę między innymi do wspierania lokalnych inicjatyw. Jednocześnie widzimy, że coraz chętniej wykorzystywanym formatem jest transmisja LIVE. Dlatego postanowiliśmy połączyć oba te elementy i zaprosić Polaków na spływ dolnym biegiem Wisły. Cała wyprawa transmitowana jest na stronie Facebook Polska, dzięki czemu każdy może płynąć razem z nami" - komentuje Robert Bednarski, Country Director CEE, kierujący działalnością Facebooka w regionie.

Oprócz transmisji na żywo, użytkownicy Facebooka mogą obejrzeć materiały wideo, w których poznają historie lokalnych pasjonatów. Rozmowy z nimi prowadzi podróżnik i wideobloger Piotr "Gdzie Bądź" Jurkowski.

Projekt "Wisłą" potrwa od 2 do 6 października. Łódka Facebooka przepłynie trasę z Płocka do Gdańska, odwiedzając po drodze m.in. Ciechocinek, Bydgoszcz, Grudziądz i Tczew.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 03.10.2018, 17:59
Źródło informacji Biuro Prasowe Facebook Polska
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ