Newsletter

GA-ASI przeprowadzi w Europie serię pokazów możliwości swojego sprzętu

12.11.2019, 11:53aktualizacja: 12.11.2019, 11:53

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Współpraca z HAF przy organizacji pokazów technologii nadzoru morskiego i integracji samolotów typu RPA w przestrzeni powietrznej.

Bazy lotnicze w San Diego i w Larisie (Grecja)--(BUSINESS WIRE)-- Spółka General Atomics Aeronautical Systems, Inc. (GA-ASI), globalny lider w zakresie zdalnie pilotowanych statków powietrznych (Remotely Piloted Aircraft, RPA), poinformowała dziś, że wspólnie z wojskami lotniczymi Grecji (HAF) pracuje nad organizacją w grudniu br. serii pokazów lotniczych dla krajów europejskich. Loty wykonywane będą z bazy lotniczej HAF w miejscowości Larisa. Przy pomocy swojego samolotu MQ-9 Guardian GA-ASI zaprezentuje możliwości w zakresie obserwacji morskiej oraz opracowany przez siebie system do wykrywania i unikania kolizji z innymi samolotami (Detect and Avoid, DAA), pozwalający mu na bezpieczne loty w cywilnej przestrzeni powietrznej, gdzie obecne są także jednostki załogowe.

Niniejszy komunikat prasowy zawiera multimedia. Jego pełna wersja dostępna jest pod adresem: https://www.businesswire.com/news/home/20191111005503/en/

„Doceniamy wsparcie HAF w przygotowaniu europejskich pokazów możliwości naszych jednostek bezzałogowych w zakresie obserwacji morskiej i integracji z cywilną przestrzenią powietrzną” - stwierdził Linden Blue, dyrektor generalny GA-ASI. (fot. Business Wire)

„Doceniamy wsparcie HAF w przygotowaniu europejskich pokazów możliwości naszych jednostek bezzałogowych w zakresie obserwacji morskiej i integracji z cywilną przestrzenią powietrzną - stwierdził Linden Blue, dyrektor generalny GA-ASI. - Obecnie mamy do czynienia ze wzrostem zapotrzebowania na przystępny cenowo i wytrzymały sprzęt do obserwacji mórz wokół Europy”.

Konfiguracja wykorzystana podczas pokazów bazować będzie na systemach MQ-9 wykorzystywanych przez amerykański Departament Bezpieczeństwa Krajowego (DHS) podczas realizacji zadań z zakresu nadzoru morskiego.

System DAA składa się z radaru powietrze-powietrze oraz procesora zintegrowanego z systemem ostrzegania o kolizji oraz ich unikania (ang. Traffic Alert and Collision Avoidance System; TCAS II) i technologią automatycznego nadzoru zależnego (ang. Automatic Dependent Surveillance-Broadcast, ADS-B). Opracowany przez GA-ASI system DAA jest już stosowany w Stanach Zjednoczonych. Wykorzystywany w nim radar pozwala na unikanie kolizji i stanowi istotny element pozwalający na loty jednostek bezzałogowych w cywilnej przestrzeni powietrznej.

System MQ-9 posłuży również do demonstracji wielofunkcyjnego morskiego radaru powierzchniowego udostępniającego tryb odwróconej syntezy apertury (ISAR), odbiornik automatycznego systemu identyfikacji (AIS) działający w wysokiej rozdzielczości i zapewniający płynny obraz czujnik wideo oraz kamery na podczerwień. Wspomniany zestaw czujników umożliwia wykrywanie oraz identyfikację statków nawodnych w czasie rzeczywistym na terenie tysięcy kwadratowych mil morskich.

Prezentowany radar powierzchniowy Raythen SeaVue pozwala na automatyczne śledzenie jednostek pływających oraz powiązanie nadajników AIS z radarem.

Spółka GA-ASI nawiązuje także współpracę z czołowym operatorem telekomunikacji satelitarnej (SATCOM), firmą SES, która dysponuje ponad 70 satelitami na orbicie geostacjonarnej (GEO) i średniej orbicie okołoziemskiej (MEO). SES zapewni łączność z satelitami GEO, która pozwoli na bezpieczne funkcjonowanie MQ-9 w oparciu o transmisję danych połączeniem o wysokiej przepustowości. Dzięki temu jednostki latające będą mogły przesyłać dane z czujników w czasie rzeczywistym, a ich faktyczny zasięg będzie znacznie wykraczać poza ten dostępny dla systemów łączności wymagających znajdowania się w polu widzenia.

„Dzięki naszym ogólnoświatowym zasobom satelitarnym SES może realizować kluczowe potrzeby GA-ASI oraz klientów rządowych firmy, którzy już od blisko dwóch dziesięcioleci korzystają z jej produktów” - powiedziała Nicole Robinson, starsza wiceprezes ds. współpracy z jednostkami rządowymi w SES Networks. „Jesteśmy dumni z możliwości udziału w pokazach dla HAF w ramach naszej długoterminowej współpracy z General Atomics”.

Zdjęcia MQ-9 Guardian w wysokiej rozdzielczości są dostępne dla wybranych koncernów medialnych wpisanych na listę GA-ASI oraz HAF.

GA-ASI

Firma General Atomics Aeronautical Systems, Inc. (GA-ASI), będąca jednostką stowarzyszoną General Atomics, to czołowy projektant i producent sprawdzonych i niezawodnych systemów dla zdalnie sterowanych statków powietrznych (RPA), radarów oraz układów elektrooptycznych i powiązanych z nimi technologii wojskowych, w tym urządzeń z serii Predator® i wielofunkcyjnych radarów Lynx®. Mając na swoim koncie łącznie 6 mln godzin w powietrzu, samoloty oferowane przez GA-ASI zapewniają zdolność operacyjną i wytrzymałość w oparciu o zintegrowane czujniki i technologie łączności niezbędne do realizacji długich lotów oraz nadzorowania sytuacji i szybkiego reagowania. Firma zajmuje się także produkcją różnego rodzaju naziemnych stacji sterowania (GCS) i oprogramowania do sterowania pracą czujników oraz analizy obrazu, a także oferuje szkolenia i materiały dla pilotów oraz opracowuje anteny zbudowane z tzw. metamateriałów. Więcej informacji dostępnych jest na stronie firmy pod adresem: www.ga-asi.com.

Predator i Lynx to zastrzeżone znaki towarowe General Atomics Aeronautical Systems, Inc.

Wersja źródłowa komunikatu w serwisie businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20191111005503/en/

Źródło: General Atomics Aeronautical Systems, Inc.

KONTAKT:

Robert Walker

General Atomics Aeronautical Systems, Inc.

tel. +1 (858) 524-8101

e-mail: ASI-MediaRelations@ga-asi.com

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 12.11.2019, 11:53
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii