Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Dokument ten zobowiązuje firmy do prowadzenia spójnej polityki korporacyjnej, w której równe traktowanie pracowników i zarządzanie różnorodnością stają się podstawą działalności współczesnych organizacji.
Obie firmy, dołączając do grona sygnatariuszy Karty przeciwstawiają się takim praktykom jak mobbing, dyksryminacja i nietolerancja w miejscu pracy ze względu na wiek, płeć, niepełnosprawność, stan zdrowia, narodowość, tożsamość płciową, styl życia czy status rodzinny. W ten sposób tradycja amerykańskiej korporacji General Electric, która mówi o równych szansach dla każdego jej pracownika, zostaje oficjalnie wpisana w działalność Engineering Design Center zrzeszającego pracowników obu organizacji.
Karta Różnorodności obowiązuje w 12 krajach Unii Europejskiej. W lutym 2012 roku trafiła również do Polski, gdzie szybko zdobyła uznanie w wielu instytucjach. Koordynatorem międzynarodowej inicjatywy w naszym kraju jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
Spotkanie poprowadziła Ewa Leśnowolska, przedstawicielka Forum Odpowiedzialnego Biznesu i koordynatorka Karty Różnorodności. Kartę podpisali Magdalena Nizik, prezes Zarządu General Electric Company Polska oraz Witold Wiśniowski, dyrektor Instytutu Lotnictwa.
Engineering Design Center (EDC) powstało w 2000 roku na mocy porozumienia między General Electric Company Polska a Instytutem Lotnictwa. W centrum pracuje około 1 700 polskich i zagranicznych specjalistów. Inżynierowie obydwu firm wspólnie realizują projekty inżynierskie z takich branż jak: lotnictwo, energetyka i przemysł naftowy.
General Electric (GE) to firma utworzona przez Thomasa Edisona w 1890 roku. Działa w ponad 100 krajach i zatrudnia około 300 tys. pracowników. GE zajmuje się nowoczesnymi technologiami m.in. w lotnictwie, ochronie zdrowia, przemyśle naftowym, energetyce i energii odnawialnej.
Instytut Lotnictwa powstał w 1926 roku. Obecnie prowadzi badania dla sektora lotniczego w zakresie, m.in.: badań materiałowych, aerodynamiki, technologii kosmicznych, projektowania i konstrukcji obiektów latających, awioniki, silników nowych generacji, badań środowiskowych. Zatrudnia ponad 1 300 inżynierów i naukowców.
KONTAKT:
Wojciech Łukowski
tel. kom. +48 601 582 144
e-mail: wojciech.lukowski@ilot.edu.pl
-
Karolina Kulińska
tel. kom. +48 695 215 797
e-mail: karolina.kulinska@ge.com
-
Anna Wołkiewicz
tel. kom +48 603 887 557
e-mail: anna.wolkiewicz@ge.com
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 08.10.2014, 17:34 |
Źródło informacji | Instytut Lotnictwa |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu