Newsletter

Gotowy szpital modułowy w Legnicy

12.02.2021, 13:07aktualizacja: 12.02.2021, 13:21

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

KGHM
KGHM
Blisko sto miejsc dla pacjentów chorych na COVID – 19 jest już gotowych w nowym szpitalu modułowym, który powstał przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy. KGHM, zgodnie z dyspozycją rządu i przy współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych jest odpowiedzialny za organizację tymczasowych placówek medycznych na Dolnym Śląsku.

Od grudnia ubiegłego roku tymczasowy oddział dla chorych na koronawirusa działa w Wałbrzychu, w kompleksie budynków przy ul. Batorego. Na potrzeby szpitala tymczasowego zaadaptowano ostatnie piętro obiektu po byłym oddziale pediatrycznym. Działa tam 50 łóżek dla chorych mieszkańców regionu.

„KGHM odpowiada na zapotrzebowanie i dyspozycje rządu zgodnie z naszym hasłem >>działamy – dbamy – chronimy"<<. Pandemia to dla nas wszystkich test z odpowiedzialności i zaangażowania we wspólną sprawę, jaką jest walka z koronawirusem. Od wielu miesięcy dostarczamy do placówek medycznych w całej Polsce pomoc w postaci środków ochrony czy sprzętu medycznego. Sprawne przygotowanie miejsc w szpitalach tymczasowych na Dolnym Śląsku to nasze kolejne działania” – powiedział Marcin Chludziński, prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

Szpital modułowy w Legnicy zgodnie z planem

Adam Bugajczuk, wiceprezes do spraw rozwoju KGHM dodaje, że budowa szpitala modułowego w Legnicy przebiegła zgodnie z planem. „Inwestycja to wspólny wysiłek wielu firm, w tym spółki z Grupy Kapitałowej KGHM BIPROMET. Dzięki temu powstał profesjonalny obiekt, który będzie służyć mieszkańcom Zagłębia Miedziowego nie tylko w okresie pandemii” – mówił Adam Bugajczuk.

Szpital modułowy, oprócz sal dla pacjentów i pomieszczeń dla personelu, jest wyposażony w gabinety zabiegowe i nowoczesną izbę przyjęć. Placówka została zbudowana z 40 modułów, które były przewożone na miejsce i składane w całość.

Dyrektor szpitala w Legnicy Anna Płotnicka-Mieloch podkreśla, że po zakończeniu walki z pandemią szpital modułowy będzie nadal wykorzystywany. Powstaną tam kolejne oddziały, w tym m.in. psychiatryczny.

KGHM w walce z pandemią

W Miedziowym Centrum Zdrowia w Lubinie, należącym do Grupy KGHM, już od listopada ubiegłego roku funkcjonuje oddział przeznaczony dla chorych na koronawirusa oraz z podejrzeniem zarażenia. Szpital może przyjąć ponad 50 pacjentów.

KGHM od wielu miesięcy wspiera personel medyczny przekazując do placówek służby zdrowia środki ochrony, w tym płyn dezynfekujący. Fundacja miedziowej spółki pomaga w zakupach sprzętu medycznego. W działania zaangażowani są również wolontariusze spółki, którzy w ramach Solidarnościowego Korpusu Pomocy Seniorom, udzielają pomocy starszym osobom z całego Dolnego Śląska.

Ciekawostki z budowy szpitala modułowego w Legnicy:

- powierzchnia obiektu: 1985 m2, 96 łóżek, w tym 20 łóżek w sali obserwacyjnej przewidzianej dla wzmożonego nadzoru stanu pacjentów;

- liczba modułów, z których powstał szpital: 40 modułów;

- liczba pracowników zaangażowanych w budowę: na budowie w szczycie 120 pracowników;

- liczba zużytych materiałów budowlanych: obiekt posadowiony pośrednio na 324 palach stalowych, konstrukcja stalowa - 170 ton;

- długość instalacji – tlen medyczny: 360 m instalacji i ponad 100 punktów tlenowych oraz zbiornik ciekłego tlenu - 6 ton, instalacja wodna: 2 km, sieć IT: 7 km, instalacje elektryczne wewnętrzne - 20 km, okablowanie zewnętrzne - 1 km oraz 5 central wentylacyjnych na dachu.

Źródło informacji: KGHM

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 12.02.2021, 13:07
Źródło informacji KGHM
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ