Pobierz materiał i Publikuj za darmo
SHENZHEN, Chiny, 18 kwietnia 2019 r. /PRNewswire/ -- W trakcie wydarzenia Intelligent Computing Tour for China, które odbyło się w Shenzhen, firma Huawei ogłosiła oficjalny debiut rynkowy platformy sztucznej inteligencji Atlas, tym samym otwierając nowy rozdział w komercyjnym rozwoju tej technologii.
Platforma sztucznej inteligencji Atlas firmy Huawei bazuje na serii procesorów sztucznej inteligencji Huawei Ascend. Seria Atlas oferuje szeroki zakres produktów, od modułów akceleratorów, przez karty, stacje końcowe sztucznej inteligencji, po urządzenia, tym samym zapewniając infrastrukturę sztucznej inteligencji we wszystkich scenariuszach Device-Edge-Cloud. Urządzenie znajdzie zastosowanie w inteligentnych miastach, przewoźnikach, branży finansowej, internecie i energii elektrycznej.
Nieodłącznym elementem rozwiązania sztucznej inteligencji pełnego stosu i wszystkich scenariuszy Atlas jest wykorzystanie niesamowitej potęgi obliczeniowej, która pozwala klientom na wykorzystanie przyszłych możliwości na bazie sztucznej inteligencji.
Procesory sztucznej inteligencji Huawei Ascend wykorzystują zalety płynące z zaawansowanej architektury Da Vinci 3D Cube, która umożliwia bardzo wysoką gęstość obliczeniową i wydajność energetyczną dające urządzeniu Atlas niedoścignione możliwości obliczeniowe. Seria produktów Atlas obejmie następujące elementy.
Moduł akceleracji sztucznej inteligencji Atlas 200: mieszczący się w obudowie o wielkości zaledwie połowy karty kredytowej moduł umożliwia analitykę wideo HD w czasie rzeczywistym w 16 kanałach i może być załączony do takich urządzeń końcowych, jak aparaty, roboty i drony.
Zestaw deweloperski sztucznej inteligencji Atlas 200 DK: urządzenie umożliwia deweloperom przygotowanie środowiska w 30 minut i obejmuje środowisko programowania graficznego, które daje nowe możliwości pod względem wydajności. Dzięki wieloscenariuszowym możliwościom procesora Ascend możliwe jest tworzenie programów na zestawie deweloperskim Atlas 200 DK w trybie jednorazowym i wdrażanie ich w scenariuszach Device-Edge-Cloud bez żadnych modyfikacji w kodzie.
Karta akceleracyjna sztucznej inteligencji Atlas 300: karta przyjmuje format połowy wysokości i połowy długości i zapewnia dostęp do standardowych interfejsów PCIe. Karta zapewnia wydajność obliczeniową 64 TOPS INT8 i obsługuje analitykę wideo HD w czasie rzeczywistym z 64 kanałami przy zużyciu 67 W energii. Karta Atlas 300 wyposażona jest w pamięć 32 GB, co znacznie usprawnia wydajność analityki wideo i interferencję przy dużej gęstości.
Stacja końcowa sztucznej inteligencji Atlas 500: zapewniając dużą wydajność, stacja może dokonywać przetwarzania danych w czasie rzeczywistym w konfiguracji Edge. Pojedyncze urządzenie może zapewnić możliwości przetwarzania do 16 TOPS INT8 przy ultra niskim zużyciu energii poniżej 1 kWh dziennie. Opracowana z myślą o złożonych naturalnych środowiskach w konfiguracji Edge stacja Atlas 500 działa stabilnie w surowych warunkach od -40 do +70 stopni Celsjusza.
W trakcie premiery Hou Jinlong, prezes działu produktów i usług w chmurze i sztucznej inteligencji w Huawei podkreślił, że firma wdroży strategię trzy plus jeden w zakresie branży inteligentnych komputerów. Strategia bazować będzie na pięciu typach własnych chipów obliczeniowych, sieciowych, pamięci, zarządzania i sztucznej inteligencji. Huawei zamierza stawić czoła wymaganiom obliczeniowym scenariuszy Device-Edge-Cloud przez wykorzystanie trzech platform: x86, sztucznej inteligencji i ARM. Te trzy platformy są podstawą rozwiązań pełnego stosu, wszystkich scenariuszy sztucznej inteligencji. Jednocześnie Huawei będzie tworzyć ekosystem inteligentnych komputerów dookoła trzech platform, współpracując z partnerami przy tworzeniu podstaw transformacji cyfrowej i inteligentnej klientów.
„Sztuczna inteligencja jako nowa technologia ogólnego zastosowania stanie się podstawą do zmian w każdej branży i organizacji – skomentował Ma Haixu, dyrektor działu inteligentnych komputerów w Huawei. – Firma Huawei od zawsze promowała zapewnianie inkluzywnej sztucznej inteligencji, która jest tania, skuteczna i niezawodna. Jako niezbędny element działalności sztucznej inteligencji Huawei, platforma obliczeniowa Atlas znalazła zastosowanie w inteligentnych miastach, u przewoźników, w świecie finansów, w internecie i branży energii elektrycznej. Firma Huawei podjęła działania innowacyjne wraz z partnerami w zakresie wdrożenia najlepszych praktyk związanych ze sztuczną inteligencją, które dają klientom dostęp do rozwiązań o wysokiej wydajności i do zastosowania we wszystkich scenariuszach, prowadząc do powszechnej inteligencji” – dodał dyrektor.
Dążąc do wprowadzenia powszechnych komputerów inteligentnych z innowacyjnymi chipami, dział inteligentnych komputerów firmy Huawei utworzył całe spektrum produktów, w tym serwery FusionServer Pro bazujące na inteligentnych silnikach zarządzania i akceleracji, platformę obliczeniową sztucznej inteligencji Atlas i platformę inteligentnej jazdy Mobile Data Center (MDC) na bazie procesorów sztucznej inteligencji Ascend oraz serwery TaiShan na bazie procesorów Kunpeng ARM.
Niestrudzenie ulepszając kluczowe chipy i największe zalety produktów, firma Huawei znajduje się w unikalnej pozycji pozwalającej na zapewnianie klientom dostępu do najlepszej mocy obliczeniowej w odpowiedzi na zróżnicowane wymagania aplikacji w różnych branżach. Firma Huawei ciągle poszerza współpracę Cloud-Edge i możliwości wdrażania wszystkich scenariuszy w opracowywaniu zintegrowanych rozwiązań charakteryzujących się prostotą i łatwością w użyciu, tym samym przyspieszając inteligentną transformację branż.
W wydarzeniu Intelligent Computing Tour for China wzięli udział analitycy, klienci branżowi i partnerzy. Firma Huawei zaprezentowała najnowsze trendy rozwoju branży komputerowej, strategię komputerów inteligentnych i różnorodne inicjatywy, w tym platformę obliczeniową sztucznej inteligencji we wszystkich scenariuszach.
Wydarzenie było także możliwością dla całej branży do podzielenia się postępami i praktykami w zakresie sztucznej inteligencji. Do gości specjalnych należeli dr David T. Nguyen, dyrektor Accenture Labs oraz przedstawiciele klientów i partnerów firmy. Uczestnicy dzielili się wiedzą w zakresie trendów sztucznej inteligencji, rozpoznawania twarzy i tworzenia bezpiecznych miast oraz szerzyli informacje na temat wykorzystania sztucznej inteligencji w logistyce. Prezentacja wyraźnie pokazała namacalne korzyści płynące ze sztucznej inteligencji.
Huawei
Huawei to wiodący, globalny dostawca infrastruktury informatycznej i urządzeń inteligentnych. Dysponując zintegrowanymi rozwiązaniami w czterech kluczowych obszarach – sieci telekomunikacyjne, informatyka, urządzenia smart i usługi w chmurze – z oddaniem pracujemy nad zapewnieniem każdej osobie, każdemu gospodarstwu domowemu i każdej organizacji dostępu do rozwiązań cyfrowych na rzecz w pełni połączonego, inteligentnego świata.
Portfel produktów, rozwiązań i usług typu end-to-end firmy Huawei jest konkurencyjny i bezpieczny. Przez otwartą współpracę z partnerami w ekosystemie tworzymy trwałe wartości na rzecz naszych klientów, pracujemy w celu dania możliwości ludziom, wzbogacenia życia domowego i inspirowania organizacji dowolnego rozmiaru do wprowadzania innowacji.
Działania innowacyjne w Huawei skupiają się na potrzebach klientów. Dużo inwestujemy w podstawowe badania, skupiając się na przełomach technologicznych, które popychają świat do przodu. Zatrudniamy ponad 180 000 pracowników i prowadzimy działalność w ponad 170 krajach i regionach. Założona w 1987 r. firma Huawei jest prywatnym przedsiębiorstwem w pełni posiadanym przez pracowników.
Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie Huawei pod adresem www.huawei.com lub obserwując firmę w serwisach:http://www.linkedin.com/company/Huawei, http://www.twitter.com/Huawei, http://www.facebook.com/Huawei, http://www.google.com/+Huawei , http://www.youtube.com/Huawei
Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/873181/Huawei_Atlas_AI_1.jpg
Źródło: Huawei
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 18.04.2019, 16:07 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |