Newsletter

Huawei wspiera Lundin Norway w usprawnieniu architektury pamięci w zakresie działań poszukiwawczo-wydobywczych

13.12.2018, 16:35aktualizacja: 13.12.2018, 16:35

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

SHENZHEN, Chiny, 13 grudnia 2018 r. /PRNewswire/ -- Mając na uwadze liczne sukcesy w odkrywaniu pokładów ropy i gazu, źródłem osiągnięć Lundin Norway w tym zakresie są doświadczeni pracownicy, którzy mają wolną rękę co do wykorzystywania wiedzy i umiejętności na najlepsze sposoby. Dlatego też Lundin Norway cieszy się opinią najlepszej firmy poszukiwawczo-wydobywczej na świecie.

Lundin jest w posiadaniu wielu złóż ropy, a roczny przychód firmy wynosi 2 miliardy USD, tym samym plasując firmę na drugim miejscu pod względem wielkości wśród firm wydobywczych w Norwegii. Obecnie firma ma udziały w 61 pozwoleniach na wydobycie na szelfie norweskim, spośród których operuje 34 pozwoleniami.

Nowe symulacje złóż wymagają większej pamięci do przechowywania danych

Dane są jednym z najbardziej wartościowych zasobów w inteligentnym świecie, a poziom danych gromadzonych w branży ropy i gazu rośnie w postępie geometrycznym. Wraz ze zmianą położenia pól wydobywczych z tradycyjnych do bardziej niespotykanych obszarów, na przykład z lądu na morze, a nawet w regionach polarnych, firmy poszukiwawczo-wydobywcze coraz bardziej polegają na rozwiązaniach informatycznych. Więcej danych oznacza konieczność lepszego wykorzystania eksploracji danych, co zwiększa prawdopodobieństwo odkrycia zasobów ropy i opanowania rynku. Aby pozyskać więcej danych i zwiększyć zyski, firma Lundin wdrożyła nowe rozwiązania symulacji złóż ropy, które eliminują wiele technicznych i środowiskowych problemów w prowadzeniu działalności poszukiwawczo-wydobywczej na morzu, co z kolei zwiększa wydajność samego wydobycia.

Nowe rozwiązania generują ogromne ilości danych. Firma Lundin z niepokojem oceniała własną architekturę pamięci pod względem sprostania zapotrzebowaniu w zakresie przechowywania coraz większych ilości danych. Poza tym 60% danych firmy Lundin to tak zwane zimne dane. Skalowalność poprzedniego systemu pamięci w żywej sieci była niewystarczająca i nie obsługiwała pamięci wielowarstwowej. Dlatego też wszystkie dane firmy przechowywane były w przeszłości na drogich dyskach SAS, co oznaczało wysoki całkowity koszt posiadania (TCO). Do najważniejszych problemów Lundin należały niska wydajność przetwarzania danych, wysokie zapotrzebowanie na energię i rosnące koszty, a także dostęp do niezawodnego odtwarzania awaryjnego danych.

Celem firmy Lundin było ulepszenie infrastruktury pamięci w celu sprostania poniższym wymaganiom dotyczącym tak nieustrukturyzowanych danych, jak i danych aplikacji:

- zmniejszenie kosztów,

- wdrożenie solidnych, bezpiecznych, elastycznych, skalowalnych i wydajnych kosztowo rozwiązań,

- zaspokojenie przyszłych potrzeb przechowywania danych,

- współpraca z usługami w chmurze.

W pełni symetryczne, rozproszone rozwiązania przechowywania plików

Rozwiązania informatyczne i komunikacyjne firmy Huawei wdrożone zostały w 45 krajach i regionach na całym świecie i obsługują czołowych 20 przedsiębiorstw ropy i gazu na świecie.

Główny dyrektor informatyki w Lundin wraz z zespołem docenili uwagę, którą firma Huawei przykładała do problemów przedsiębiorstwa w zakresie coraz większego zapotrzebowania na przechowywanie danych. Elastyczna, skalowalna architektura rozwiązania OceanStor 9000 spełnia przyszłe wymagania w zakresie zwiększania pamięci, a przy tym obejmuje funkcję InfoTier oddzielającą przetwarzanie od przechowywania dużych ilości zimnych danych w żywej sieci.

Położone w Lysaker w okolicy Oslo główne centrum danych Lundin (LDC3) ma dość przestrzeni serwerowej do umieszczenia w nim nowej platformy Network Attached Storage (NAS) przy zachowaniu bieżącego rozwiązania przechowywania.

Rozwiązanie OceanStor 9000 wykorzystuje w pełni symetryczne, rozproszone systemy przechowywania, które obsługują wysoko wydajny dostęp odczytu i zapisu, płynne skalowanie z trzech do 288 węzłów, do 100 PB pojemności w pojedynczym systemie plików, a ponadto obejmuje własnościową technologię akceleracji InfoTurbo firmy Huawei. Dlatego też systemy OceanStor 9000 umożliwiają uproszczone zarządzanie i konserwację, a także eliminują silosy danych powodowane zwielokrotnieniem przestrzeni nazw. Pojemność i charakterystyka wydajności systemu OceanStor 9000 firmy Huawei zostały opracowane w celu usunięcia wszystkich problemów związanych z przechowywaniem danych.

Tymczasem system OceanStor 9000 InfoReplicator zapewnia ochronę danych przez kody usuwania ustanawiane i kontrolowane na poziomie katalogów. Foldery i pliki mogą być kopiowane na wielu systemach OceanStor 9000 poprzez połączenia IP w sieciach LAN lub WAN.

System pamięci obsługuje i konfiguruje zdalną replikację, jeżeli z jakiegokolwiek powodu nie jest możliwe odzyskanie danych. Jednym z wymagań projektu Lundin był wskaźnik RPO na poziomie jednego dnia i z czasem RPO 30 minut.

Wielowarstwowa pamięć na potrzeby działań poszukiwawczo-wydobywczych na dużych głębokościach

Funkcja OceanStor 9000 InfoTier Dynamic Storage Tiering (DST) umożliwia przechowywanie i przenoszenie plików między urządzeniami charakteryzującymi się różnymi poziomami wydajności zależnie od właściwości pliku. Dzięki temu InfoTier umożliwia dostosowywanie prędkości przetwarzania i wielkości pojemności do konkretnego użytkownika, co zapewnia optymalne wykorzystanie przestrzeni, lepsze zarządzanie dostępem i niższe koszty wdrożenia rozwiązania.

Funkcja wielowarstwowej pamięci rozwiązania Huawei OceanStor 9000 jest konkretną odpowiedzią na wymagania firmy Lundin w zakresie oddzielnego zarządzania gorącymi i zimnymi danymi, zwiększenia wydajności pamięci i analityki danych oraz zwiększenia wydajności przetwarzania.

Plan projektu Lundin zakładał migrację na nowy system w ciągu trzech miesięcy. Wdrożenie rozwiązania OceanStor 9000 nie tylko pomogło uniknąć kar za opóźnienia za każdy dzień, ale zostało zakończone w połowie wyznaczonego czasu.

Poza uznaniem ze strony głównego dyrektora informatyki Lundin firma Huawei i rozwiązanie OceanStor 9000 są źródłem następujących korzyści:

- umożliwienie liniowego ulepszania wydajności przez dynamiczne dokładanie węzłów w odpowiedzi na przewidywany wzrost zapotrzebowania,

- zmniejszenie kosztów TCO przez wykorzystanie funkcji wielowarstwowego przechowywania OceanStor 9000,

- uproszczenie konfiguracji i graficznej obsługi wdrażania systemów,

- zwiększenie przepustowości wyjściowej przez zwiększenie pojemności w celu uniknięcia powstawania wąskich gardeł i sprostania długoterminowemu zapotrzebowaniu na szybki wzrost.

„Rozwiązanie OceanStor 9000 Huawei zajmuje tylko 1,2 szafki, o 73% mniej niż 4,5 szafki zajmowane przez stary system, co pozwala nam oszczędzić kosztowną przestrzeń. Jednocześnie firma Huawei potrzebowała zaledwie miesiąca na przeniesienie 1 PT danych na platformę OceanStor 9000, co oznacza zwiększenie szybkości o 70% w porównaniu do poprzednich rozwiązań. Byliśmy naprawdę zaskoczeni możliwościami produktu Huawei, a jeszcze bardziej zaskoczył nas profesjonalizm usług firmy” – skomentował Martin Leslie, kierownik informatyki w Lundin Norway.

Biorąc pod uwagę pokaźnego rozmiaru wiercenia poszukiwawcze, jak na przykład złoża Gohta i Alta na Morzu Barentsa, firma Lundin Norway potwierdziła wartość nowych modeli poszukiwawczo-wydobywczych i zapewnia ważne odkrycia, które mogą jej zdaniem doprowadzić do nadejścia nowej, zyskownej epoki produkcji ropy i gazu. Rozwiązania pamięci Huawei mają bardzo dobre szanse na odegranie ważnej roli w nauce i inżynierii w celu zapewnienia lepszego zrozumienia geologii środowisk morskich na szelfach kontynentalnych, topografii dna morza, przewidywania trzęsień ziemi oraz komercyjnego wykorzystania rezerw ropy i gazu. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie https://e.huawei.com/topic/leading-new-ict-en/lundin-norway-case.html.

Źródło: Huawei

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 13.12.2018, 16:35
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii