Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Udział w targach dla gości branżowych - po rejestracji: https://rejestracja.zielentozycie.pl/
Synergia, czyli szukanie nowych możliwości
Hasło tegorocznych targów „Poznaj siłę synergii!” zwraca uwagę na potrzebę ścisłej współpracy pomiędzy sektorami w obrębie zielonej branży oraz między nią a przedstawicielami innych dyscyplin. Obecne czasy wymagają od osób związanych z zieloną branżą ściśle ukierunkowanych działań. Rozwiązaniem dla klientów, którym zależy na realizacji kompleksowych inwestycji „od ręki”, mogą być partnerstwa i łączenie ofert. I tak, coraz częściej architektoniczne biura projektowe mają w zespole architekta krajobrazu bądź z nim współpracują. Działa to też w drugą stronę - powierzając tworzenie ogrodu projektantowi zieleni i firmie wykonawczej, można być spokojnym także o nawierzchnię, oświetlenie czy taras i wszelkie elementy małej architektury. Przestrzenią do nawiązywania rozmów dotyczących takiej współpracy oraz do spotkań między sektorami jest właśnie ZIELEŃ TO ŻYCIE.
Tegoroczny lejtmotyw targów będzie widoczny na ekspozycjach wystawców oraz znajdzie wyraz w programie wydarzeń organizowanych w ciągu trzech wrześniowych dni.
Co wyróżnia targi ZIELEŃ TO ŻYCIE?
ROŚLINY. Warszawskie targi wyrosły z pasji do roślin, które zajmują ponad 60% ogólnej powierzchni ekspozycyjnej. ZIELEŃ TO ŻYCIE jest jedynym w Polsce wydarzeniem prezentującym tak bogaty asortyment drzew, krzewów, bylin i pnączy - w najlepszej fazie wegetacji, w pełnej krasie. Daje także możliwość pokazania produktów do ogrodu (nawierzchnie, systemy nawadniania, oświetlenie, meble, elementy małej architektury, grille) w typowym zielonym otoczeniu roślin, w którym będą zastosowane.
- Ogród Pokazowy przed wejściem do EXPO XXI po raz kolejny stworzy atrakcyjną przestrzeń, która pokaże zwiedzającym dobre wzorce użycia i komponowania roślin oraz elementów małej architektury, a zarazem będzie rezultatem współpracy różnych firm z zielonej branży, wpisując się w hasło „Poznaj siłę synergii!”.
Więcej na: Ogród pokazowy "Archipelag Zieleni" | Już 5-7 września na ZIELEŃ TO ŻYCIE! - Zieleń to życie
NOWOŚCI. ZIELEŃ TO ŻYCIE jest miejscem wielu premier. Dla niejednego zwiedzającego - pierwszą okazją do zakontraktowania ciekawych produktów na kolejny sezon. Szczególną uwagę zwracają nowe odmiany roślin, będące siłą napędową zielonej branży, ale targi każdorazowo oferują znacznie szerszą paletę nowości.
- Konkurs Roślinnych Nowości - prestiżowy, jedyny w Polsce o takim zakresie - jest znakomitą okazją do promowania nowych odmian drzew, krzewów, bylin, pnączy oraz wprowadzania ich na rynek. Ma wymiar międzynarodowy. Skupia zainteresowanie zwiedzających targi oraz mediów - krajowych i zagranicznych, które szeroko informują o wynikach kolejnych odsłon konkursu.
- Katalog Roślin. W trakcie tegorocznych targów będzie miała miejsce oficjalna premiera nowego wydania „Katalogu Roślin - drzewa, krzewy, byliny polecane przez Związek Szkółkarzy Polskich”. To cenione w branży, praktyczne narzędzie dla projektantów, wykonawców, handlowców i innych użytkowników roślin. Więcej na: katalog roślin (katalogiroslin.pl)
TERMIN. Początek września to nie tylko okres, w którym rośliny dobrze się prezentują. To także czas korzystny z punktu widzenia handlu: z jednej strony stwarza możliwość przedłużenia bieżącego sezonu sprzedaży, a z drugiej stanowi dla wielu firm pierwsze miejsce, w którym myślą o zamówieniach na sezon wiosenny. Dostępność oferty od 170 wystawców z 8 krajów: Polski, a także Belgii, Danii, Francji, Holandii, Niemiec, Węgier, Włoch
MIĘDZYNARODOWY CHARAKTER. Ponad 23% wystawców stanowią firmy zagraniczne, a 10% odwiedzających targi profesjonalistów pochodzi spoza Polski - w 2023 r. reprezentowali 33 kraje, w tym Ukrainę, Litwę, Łotwę, Holandię, Czechy, Białoruś i Niemcy.
- Kongres AIPH. W 2024 roku, w związku z kongresem Międzynarodowego Stowarzyszenia Producentów Ogrodniczych (AIPH), który odbędzie się przy okazji targów ZIELEŃ TO ŻYCIE, swój przyjazd do Warszawy zapowiedziały delegacje ogrodników z całego świata.
Na tegorocznych targach pojawią się także inne zorganizowane grupy zagranicznych gości branżowych - z Czech oraz Litwy.
WIARYGODNOŚĆ I PROFESJONALIZM. ZIELEŃ TO ŻYCIE to wydarzenie stworzone przez profesjonalnych uczestników zielonej branży, którzy najlepiej rozpoznają jej potrzeby. Najdłużej istniejąca i najbardziej stabilna - pod względem terminu i lokalizacji - impreza wystawiennicza w tym sektorze. Odwiedzana przez około 5,5 tys. profesjonalistów z ponad 30 krajów.
WIEDZA I EDUKACJA. 8 wydarzeń towarzyszących, 34 prelekcje. Od wielu lat targom towarzyszy ceniona i poruszająca ważkie tematy Konferencja Mocno Zielone Miasto - w tym roku odbędzie się jej 25. edycja! Więcej na: Konferencja MOCNO ZIELONE MIASTO 2024 | Sprawdź program i poznaj prelegentów! - Zieleń to życie
Na stałe w program wydarzeń ZIELEŃ TO ZYCIE wpisało się też Seminarium Wiedza dla Handlu i Producentów - z udziałem międzynarodowych ekspertów, których w 2024 r. będzie na tym wydarzeniu aż czterech. Więcej na: Seminarium Wiedza dla Handlu i Producentów 2024 | Poznaj program i prelegentów! - Zieleń to życie
W ramach otwartych wykładów odbędzie się Spotkanie Twórców Ogrodów, podczas którego architekci krajobrazu przybliżą m.in. takie zagadnienia, jak: Projektowanie permakulturowe, Jak wpisać ogród w otoczenie czy Rośliny pionierskie, które przetrwają w trudnych warunkach środowiskowych. Więcej na: Spotkanie Twórców Ogrodów 2024 | Poznaj prelegentów! - Zieleń to życie
AKTUALNOŚĆ. Nieodłączną cechą targów ZIELEŃ TO ŻYCIE, które istnieją od 1993 roku i są miejscem spotkań całej branży, jest fakt, że odpowiadają na bieżące wyzwania rynkowe, a ostatnio także klimatyczne. ZIELEŃ TO ŻYCIE od samego początku pomagała ukierunkować działalność wielu biznesów, stymulowała pozytywne zmiany i osiąganie wyższego poziomu produkcji, usług, zarządzania. W 2024 r. tematem, który mocno się zaznaczy w programie targów, będzie zrównoważony rozwój, w tym przyjazna środowisku produkcja i dalsza uprawa roślin.
Program ZIELEŃ TO ŻYCIE 2024 https://zielentozycie.pl/konferencja-seminaria-pokazy/
5-7 września 2024, EXPO XXI ul. Prądzyńskiego 12/14, Warszawa
Organizatorzy:
Agencja Promocji Zieleni Sp. z o.o., Związek Szkółkarzy Polskich (www.zszp.pl)
tel. 22 435 47 20
e-mail: kontakt@zielentozycie.pl
Źródło informacji: Agencja Promocji Zieleni Sp. z o.o.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 28.08.2024, 08:00 |
Źródło informacji | Agencja Promocji Zieleni Sp. z o.o. |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu