Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Warszawa, POLSKA - 25 maja 2018 r. - ICEYE, jeden z liderów sektora obserwacji Ziemi z kosmosu, ogłosił dzisiaj pozyskanie dodatkowego finansowania w wysokości 34 milionów dolarów od inwestorów. ICEYE planuje przeznaczyć dodatkowe środki na inwestycje w rozwój usług analitycznych związanych z przetwarzaniem obrazów radarowych dla rosnącej bazy klientów, a także na dalszy rozwój technologii satelitów SAR oraz na sfinansowanie wyniesienia na orbitę kolejnych elementów konstelacji.
Do obecnych inwestorów ICEYE dołączyli nowi, wśród których znalazł się również fundusz z Polski. Do tej pory ICEYE zebrał łącznie 53 mln dolarów kapitału, wliczając w to finansowanie rządowe z Finlandii i unijnego programu „Horyzont 2020”.
„Tworzymy konstelację satelitów z myślą o naszych klientach, którzy dzięki niej uzyskują dostęp do nowych danych i dzięki lepszym informacjom mogą podejmować lepsze decyzje - powiedział Rafał Modrzewski, dyrektor generalny i współzałożyciel ICEYE.- Strumień danych z naszych satelitów pomaga kluczowym decydentom i analitykom nie tylko w sektorze rządowym, ale także w różnych branżach komercyjnych.”
W styczniu ICEYE stał się pierwszą organizacją na świecie, która umieściła na orbicie satelitę wyposażonego w radar z syntetyczną aperturą (SAR) o masie startowej poniżej 100 kg. Mimo ciemności lub chmur pokrywających dwie trzecie planety w każdym momencie technologia radaru SAR zapewnia niezawodne obrazowanie nawet wtedy, gdy wykonanie zdjęć optycznych jest niemożliwe. Dostarczając aktualne dane z obserwacji Ziemi zarówno instytucjom rządowym, jak i podmiotom komercyjnym, ICEYE pomaga swoim klientom rozwiązać niektóre z najtrudniejszych wyzwań w sektorach takich jak przemysł morski, zarządzanie kryzysowe, ubezpieczenia, bezpieczeństwo i wywiad.
Po wystrzeleniu ICEYE-X1 w styczniu 2018 roku, firma wprowadza na rynek kolejnego satelitę - ICEYE-X2, którego zamierza umieścić na orbicie okołoziemskiej jeszcze w tym roku. Łącznie ICEYE zakłada wystrzelenie 9 kolejnych satelitów do końca 2019 roku.
Od ubiegłego roku firma z polsko-fińskim rodowodem rozwija swoją działalność w Polsce. W Warszawie działa już Centrum Operacji Satelitarnych oraz Centrum Obsługi Klientów. Również część prac inżynierskich odbywa się w naszym kraju. W planach ICEYE jest rozbudowa potencjału badawczego firmy w innych lokalizacjach na terenie Polski.
„Bardzo zależy nam na rozwoju w Polsce i wykorzystaniu potencjału naszych inżynierów, jesteśmy również zainteresowani współpracą z polskimi jednostkami naukowymi przy realizacji kluczowych dla rozwoju naszej firmy projektów.” - podkreśla Rafał Modrzewski.
Więcej na: www.iceye.com
KONTAKT:
Aubrey Lerche
Barokas PR dla ICEYE
e-mail: press@iceye.com
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 25.05.2018, 13:48 |
Źródło informacji | ICEYE Polska |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Port Gdańsk na EKG 2025: porty morskie to miejsca kreacji pieniądza z podatków i miejsc pracy PAP
Polskie porty - jakie są, czy dotarły już do szczytu swoich możliwości przeładunkowych, a może Polsce potrzebny jest jeszcze jeden duży port morski? Na te i inne kluczowe pytania odpowiadali eksperci z branży morskiej i infrastrukturalnej podczas emocjonującego panelu dyskusyjnego na 17. Europejskim Kongresie Gospodarczym, który rzucił nowe światło na przyszłość polskiej logistyki i transportu morskiego.- 25.04.2025, 16:36
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
PZU: to był wyjątkowy kwartał
Komentarz Macieja Galińskiego, zarządzającego funduszem DFE PZU, dyrektora Biura Inwestycyjnego PTE PZU.- 25.04.2025, 16:25
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PZU
-
Image
Prezes Grupy PTWP: to była rekordowa edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach PAP
1200 wyjątkowych prelegentów, 180 inspirujących sesji tematycznych i rekordowa frekwencja (niemal 18 tys. zarejestrowanych uczestników) - 17. Europejski Kongres Gospodarczy w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach przez ostatnie trzy dni stanowił centrum debaty o kwestiach kluczowych dla przyszłości Polski, UE i całego świata.- 25.04.2025, 16:08
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ