Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Następnie uhonorował Kraków, wskazując na to, że: "Fakt, że mamy centrum innowacyjności hub:raum w Polsce, tu w Krakowie, i że obejmuje ono swoim zasięgiem działania cały region Europy Środkowo-Wschodniej świadczy o naszym zaangażowaniu w tym regionie i kraju, a także długoterminowych planach”. Zaproponował: "Wykorzystajmy hub:raum jako platformy do dalszej współpracy między Polską a DT".
Wyjaśnił to mówiąc, że "Kraków jest miejscem, gdzie instalujemy infrastrukturę testową i nowe technologie na długo, zanim są one powszechnie dostępne. Ma to jeden cel - wspieranie rozwoju innowacji i start-upowego ekosystemu".
Wystąpienie Tima Höttgesa zbiegło się w czasie z rozpoczęciem drugiej edycji programu Prototyping Hub dla technologii NB IoT w hub:raum Kraków. DT poszukuje partnerów, którzy chcą opracować nowe produkty NB IoT w naszym środowisku testowym.
Hub:raum /DT/T-Mobile Polska uruchamiają również program Prototyping Hub skoncentrowany na sieci 5G i sieci niskich opóźnień, ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania robotyki. Ponownie Kraków będzie liderem w zakresie dostępu do infrastruktury, która ma zostać zainstalowana w poszczególnych hub:raum. Ze sceny Tim Höttges zapraszał start-upy i projekty, które uważają, że mogą wykorzystać możliwości sieci 5G i mają już interesujące pomysły.
Deutsche Telekom buduje "światową sieć IoT", wyjaśnił Tim Höttges. "Budujemy sieć Narrowband IoT. Ogłosiliśmy plan budowy sieci NB IoT na skalę Europejską do końca 2017 roku w Polsce, Niemczech, Holandii, Austrii, Grecji, Chorwacji, na Węgrzech i na Słowacji”.
W kontekście widma powiedział, że "widmo jest jak nieruchomości na Manhattanie. Sprzedaj to. Nie dzierżaw tego." Wskazując na potrzebę większego spektrum, np. milimetrowe fale - 24 GHz i wyższe. "W Korei firma SK Telecom może już korzystać z tego spektrum. Co jest dobre dla: bardzo dużych przepustowość dla bardzo wysokich szybkości transmisji danych w małych komórkach".
Potrzebna jest również ogólnoeuropejska ramowa polityka dla widma i aukcji. Zbyt wiele różnych pasm widma prowadzi do większej złożoności. Wymagane jest ujednolicenie zakresów i warunków.
W odniesieniu do 5G jeden z jego komunikatów brzmiał: "Udane wdrożenie 5G wymaga silnej współpracy, uczciwej konkurencji i mniej regulacji". Zwrócił uwagę, że współpraca z politykami na poziomie krajowym i regionalnym jest konieczna, aby przyspieszyć budowę sieci 5G.
Zwracając się do polskich gospodarzy sugerował, że skoro nie wszystkie fundusze na wdrożenie szerokopasmowego dostępu do Internetu z programu "Cyfrowa Polska" zostały rozdysponowane, to przekazanie pozostałych środków na sieć 5G byłoby inwestycją wizjonerską.
Mówił o konkretach przyszłej współpracy "Chciałbym zaproponować partnerstwo cyfrowe między władzami Polski a Deutsche Telekom. Partnerstwo wspierałoby ambitną mapę drogową dla 5G, tzn. miasto podłączone do 5G do końca 2020 r."
Na zakończenie przemówienia Tim Höttges odnowił swoje przyrzeczenie dla Europy: "Wierzę, że Europa i Unia Europejska mogą dokładnie odpowiedzieć na wyzwania i możliwości jakie daje digitalizacja". Dodał również, że Deutsche Telekom postrzega Europę przez pryzmat korzyści: "Działamy na 13 europejskich rynkach. Nasze spółki w poszczególnych krajach dzielą się doświadczeniami ze sobą nawzajem. Uczymy się od siebie nawzajem. I to czyni nas lepszymi".
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 05.06.2017, 14:00 |
Źródło informacji | T-Mobile |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Strategia ESG wspiera rozwój biznesu z korzyścią dla pracowników, społeczeństwa i środowiska PAP
Konsumenci, pracownicy, inwestorzy, a także instytucje regulacyjne zwracają coraz większą uwagę na wskaźniki środowiskowe, zaangażowanie społeczne i transparentność w biznesie. Zrównoważony rozwój powinien być elementem strategii firmy i wyznaczać długoterminowy kierunek działania. Pokazuje to przykład Opella, jednostki biznesowej Consumer Healthcare w Sanofi, która realizując konsekwentnie cele ESG, uzyskała niedawno certyfikat B Corp w Europie Środkowo-Wschodniej.- 15.01.2025, 10:03
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Lisner rezygnuje z jaj z chowu klatkowego - kolejny krok firmy w kierunku zrównoważonego rozwoju
Firma Lisner ogłosiła wycofanie jaj pochodzących od kur utrzymywanych w klatkach ze wszystkich swoich produktów. Decyzja ta wpisuje się w ogólnoeuropejski trend ograniczania stosowania tego typu jaj i odpowiada na rosnące oczekiwania konsumentów oraz wymogi zrównoważonego rozwoju.- 14.01.2025, 15:37
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Lisner