Pobierz materiał i Publikuj za darmo
„Kiedy powstawała firma HEUTHES nie było jeszcze Internetu i do dystrybucji oprogramowania wykorzystywano BBS, modemy oraz linie telefoniczne. W taki sposób pracowało się ponad 30 lat temu przed upowszechnieniem sieci. Dzisiaj HEUTHES tworzy najbardziej zaawansowane technologie, programy i aplikacje” - Wojciech Grzybek, prezes zarządu HEUTHES Sp. z o.o.
Pierwszym produktem stworzonym w firmie był język opisu informacji wraz z kompilatorem i przeglądarką HEUTHES, który można określić jako poprzednika współczesnych stron WWW. Natomiast pierwszą ważną datą w rynkowej działalności firmy był rok 1990, kiedy to HEUTHES wdrożył system ROR (bankowy system obsługi kont osobistych) w 43 oddziałach Pomorskiego Banku Kredytowego w Szczecinie (obecnie Pekao SA), a następnie w 60 kolejnych oddziałach zarówno PBKS SA (obecnie Pekao SA), jaki i innych, dużych banków, jak np. Powszechny Bank Gospodarczy (obecnie Pekao S.A.).
Najdłużej działającym systemem firmy HEUTHES jest GRYFBANK, który został wdrożony w 1992 roku i w dalszym ciągu jest rozwijany dla codziennej pracy tysięcy pracowników banków. Tak długi okres użytkowania jest możliwy dzięki implementacji w systemie najważniejszej technologii firmy - KOBADIBUS (ang. Knowledge Base Driven Banking System - Sterowany Bazą Wiedzy System Bankowy), która umożliwia swobodne definiowanie produktów bankowych wraz z zasadami ich działania i księgowania. Bank może samodzielnie przygotować i następnie zaoferować klientom nowe, różnorodne produkty z minimalnym udziałem producenta oprogramowania. W takim podejściu do budowania systemów informatycznych zawiera się filozofia HEUTHES mówiąca o uzyskiwaniu przewagi funkcjonalnej i rynkowej dzięki przewadze technologicznej.
Dobra współpraca z bankami była fundamentem powstania kolejnego, autorskiego rozwiązania HEUTHES - systemu GRYFCARD, który wspiera banki w rozliczaniu operacji dokonywanych kartami płatniczymi. Pozwala na automatyzację obsługi procesów kartowych, obsługę większej liczby klientów, a także ma bezpośredni wpływ na usprawnienie pracy i redukcję kosztów działania banku oraz bezpieczeństwo funkcjonowania kart płatniczych. Pierwsze wdrożenie systemu GRYFCARD rozpoczęło się w 1994 r. w Pomorskim Banku Kredytowym w Szczecinie (obecnie Pekao SA).
Kolejnym ważnym systemem w historii firmy jest również MULTICENTAUR PAYMENT HUB. To rozwiązanie, które tworzy połączenie pomiędzy wszystkimi systemami w banku i główny „hub transakcyjny” pośredniczący w komunikacji z otoczeniem Banku i jego Klientem. System MULTICENTAUR PAYMENT HUB pracuje w bankach od 1996 r. i jest stale rozwijany.
W 1999 r. HEUTHES postanowił przenieść swoje doświadczenie producenta systemów bankowych na rynek produktów dla sektora MŚP. W ten sposób, w 2000 r. firma wprowadziła na rynek Internetowy System Obsługi Firmy - ISOF-ERP. System klasy ERP, który pozwala na prowadzenie firmy przez przeglądarkę internetową, z dowolnego miejsca i o dowolnej porze. To zintegrowany system informatyczny szczególnie dla firm terytorialnie rozproszonych, posiadających oddziały, filie, magazyny, pracowników mobilnych i pracujących zdalnie.
Od chwili powstania firma HEUTHES wyspecjalizowała się w produkcji kompleksowych rozwiązań informatycznych dla sektora finansowego, a także zaawansowanych systemów dla firm. Firma dysponuje zespołem doświadczonych specjalistów, a także zaawansowanym oprogramowaniem przeznaczonym do rozwijania systemów informatycznych. Firma zdobywa liczne nagrody i rok do roku plasuje się na wysokich miejscach we wszelkiego rodzaju rankingach dla firm z branży IT. W rankingu miesięcznika Bank, w 2023 roku firma HEUTHES znalazła się na 5 miejscu wśród dostawców oprogramowania dla bankowości.
Źródło informacji: HEUTHES Sp. z o.o.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 12.04.2024, 10:46 |
Źródło informacji | HEUTHES Sp. z o.o. |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Wyniki finansowe Grupy PZU: już 400 milionów złotych trafiło do osób dotkniętych powodzią PAP
48 tys. zgłoszonych szkód i 46 tys. już wypłaconych w całości lub częściowo odszkodowań w wysokości 400 mln złotych - to skala zaangażowania Grupy PZU w walkę ze skutkami powodzi na południu kraju. Kataklizm jednak nie wpłynął znacząco na kondycję finansową największego polskiego ubezpieczyciela, którego przychody za trzy kwartały 2024 r. (21,8 mld zł) przekraczają oczekiwania rynku.- 21.11.2024, 16:51
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
New Chief Operating Officer at Rohde & Schwarz
Effective November 1, 2024, Markus Fischer, currently Executive Vice President Operations, has been appointed to the Rohde & Schwarz Executive Board. As Chief Operating Officer (COO), he will collaborate with Christian Leicher (CEO) and Andreas Pauly (CTO) to continue to keep the company on course for growth in these challenging times.- 21.11.2024, 16:22
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: APA-OTS
-
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
20 listopada w Sejmie RP odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej, elektromobilności i innowacji, które zgromadziło ponad 100 uczestników z różnych sektorów związanych z energetyką, transportem zeroemisyjnym i innowacjami z całej Polski. Spotkanie zespołu parlamentarnego do spraw kluczowych obszarów miało na celu omówienie aktualnych wyzwań oraz pomysłów na przyszłość, a także wzmocnienie współpracy między branżami i ustawodawcą. Jego przewodniczącym jest Artur Łącki, szef zespołu parlamentarnego Województwa Zachodniopomorskiego. Jednym z inicjatorów powstania zespołu była Krajowa Izba Klastrów Energii i OZE.- 21.11.2024, 15:11
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Glaubicz Garwolińska Consultants w imieniu organizacji społecznej KIKE