Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Jak podkreśla Instytut Kościuszki, organizator wydarzenia, CYBERSEC PL powstało z myślą o budowaniu narodowych zdolności, pozwalających naprowadzenie skutecznych i suwerennych działań w cyberprzestrzeni.
Uczestnicy wydarzenia omówią m.in. kwestie związane z cyberochroną infrastruktury krytycznej, obejmującej 11 systemów (obiektów i urządzeń) niezbędnych do minimalnego funkcjonowania gospodarki i państwa tj. m.in.: zaopatrzenie w energię, surowce energetyczne i paliwa, łączność, sieci teleinformatyczne, finanse, transport, systemy zapewniające ciągłość działania administracji publicznej, które coraz częściej narażone są na ryzyko cyberataków.
Wśród wiodących tematów CYBERSEC PL znajdą się również takie zagadnienia, jak rosnąca luka specjalistów cyberbezpieczeństwa i IT, modernizacja polskiej armii w kontekście cyberbezpieczeństwa oraz rozwój rynku cyberubezpieczeń. Celem wydarzenia jest wypracowanie rekomendacji dla wzmocnienia bezpieczeństwa Polski w wymiarze teleinformatycznym.
W I Polskim Forum Cyberbezpieczeństwa udział wezmą kluczowi polscy decydenci polityczni, przedstawiciele krajowych przedsiębiorstw prywatnych i świata nauki. Na liście potwierdzonych prelegentów CYBERSEC PL znajdują się m.in. Anna Streżyńska - minister Cyfryzacji, Jarosław Brysiewcz - zastępca szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Tomasz Szatkowski - podsekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, Bogdan Święczkowski - prokurator krajowy, Tomasz Zdzikot - podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Maciej Pyznar - szef Wydziału Ochrony Infrastruktury Krytycznej Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.
CYBERSEC PL zostało objęte patronatem honorowym: Ministra Spraw Zagranicznych, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwa Cyfryzacji, Ministra Skarbu Państwa, Ministra Infrastruktury i Budownictwa, Prokuratora Krajowego, Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Rozwoju, a także Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, Ministerstwa Finansów.
Partnerzy Strategiczni: PGNiG, PGZ, PZU, PKO BP. Partnerzy Główni: Comarch, Asseco, Exatel. Partner: Comp.
Patronat medialny nad konferencją sprawują: Polskie Radio, TVP Info, Centrum Prasowe PAP, Polska Zbrojna, Cire, Biznes Alert, Cyberdefence24, Bezpieczeństwo i Obronność. Głównym organizatorem i pomysłodawcą forum jest Instytut Kościuszki.
Partner Programowy: Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń.
Agenda i prelegenci na: http://bit.ly/1RzGG4r
Polskie Forum Cyberbezpieczeństwa - CYBERSEC PL to krajowa edycja Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa - CYBERSEC.
CYBERSEC to coroczna konferencja poświęcona strategicznym aspektom cyberbezpieczeństwa Europy, organizowana przez Instytut Kościuszki. Pierwsza edycja wydarzenia odbyła w dn. 28-29 września 2015 roku w Krakowie. Wydarzenie zostało wyróżnione w prestiżowym rankingu Concise Courses jako jedna z pięciu najważniejszych konferencji cyberbezpieczeństwa w Europie. II Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa zaplanowane jest w terminie 26-27 września 2016 roku.
Dowiedz się więcej o europejskiej edycji CYBERSEC: http://cybersecforum.eu/pl/
KONTAKT:
Natalia Płonka
tel. + 48 609 956 907
e-mail: natalia.plonka@ik.org.pl
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 06.04.2016, 13:24 |
Źródło informacji | Instytut Kościuszki |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Zmodernizowana bocznica kolejowa PKP Intercity Szczecin Zaleskie Łęgi
Hala napraw o długości 200 m, całoroczna automatyczna myjnia mogąca pomieścić 8 wagonów, stanowisko do przeciwdziałania oblodzeniu pociągów czy dodatkowy wyjazd w kierunku stacji Szczecin Główny. To przykładowe inwestycje zrealizowane w ramach modernizacji bocznicy kolejowej Szczecin Zaleskie Łęgi. Wartość zrealizowanego projektu to ponad 106 mln zł brutto.- 04.04.2025, 16:59
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PKP IC
-
Image
Na targach Hannover Messe 2025 Shanghai Electric podpisuje umowy o współpracę strategiczną warte ponad 3,637 mld CNY
Przyspieszenie globalnej transformacji energetycznej za sprawą innowacji w zakresie czystej energii i inteligentnej infrastruktury.- 04.04.2025, 16:46
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Image
Zawód: agent. PZU z nową propozycją dla agentów wyłącznych
Przyśpiesz z karierą - pod takim hasłem PZU ruszył z kampanią rekrutacyjną, skierowaną do osób zainteresowanych pracą agenta wyłącznego. Nowy model zatrudnienia oferuje trzy zróżnicowane opcje współpracy i wychodzi naprzeciw indywidualnym oczekiwaniom kandydatów. W dobie dynamicznie zmieniającego się rynku ubezpieczyciel postawił na elastyczność i wsparcie - dostosowując ofertę do różnych grup zawodowych.- 04.04.2025, 11:22
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PZU
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ