Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Szef KGHM podkreślił, że w ostatnich latach jego firma przeznacza co roku, na inwestycje odtworzeniowe i nowe projekty, ponad 7 miliardów złotych.
„W KGHM innowacje dotyczą optymalizacji kosztów pracy oraz wydobycia. Duża część nakładów przeznaczana jest także na ekologię. Zdajemy sobie sprawę, że nigdy nie będziemy całkowicie neutralni dla środowiska, ale staramy się być jak najmniej szkodliwi” – dodał Marcin Chludziński.
Prezes KGHM podkreślił, że ważnym elementem strategii firmy, a jednocześnie czynnikiem stymulującym jej rozwój, są nakłady na bezpieczeństwo pracy. Wykorzystywane są do tego najnowsze dostępne technologie.
„Modernizację systemu zapewniającego bezpieczeństwo pracujących pod ziemią, jak i na powierzchni, realizujemy dzięki zastosowanej w KGHM strategii 4E: elastyczność, efektywność, ekologia i e-przemysł” – dodał. Ten ostatni element strategii znalazł praktyczne zastosowanie na terenie kopalni KGHM.
„Unowocześniamy systemy kontroli, które pomagają nadzorować przebieg pracy na terenie naszych obiektów. Uruchomiliśmy dwa, tzw. +one control roomy+. To miejsca sterowania i kontroli bezpieczeństwa. Działają już w kopalniach Lubin i Polkowice-Sieroszowice. Trzeci powstanie także w Rudnej” – poinformował prezes KGHM.
Chludziński powiedział, że tendencje, jakie przejawiają się w gospodarce, są dla KGMH czytelnym wskaźnikiem dla podjęcia decyzji: czy warto inwestować oraz w co inwestować.
„Rekordowy, aktualnie 20-procentowy wzrost produkcji przemysłowej, pozwala na planowanie kolejnych inwestycji” – dodał. Zapowiedział ich realizowanie w perspektywie 10- i 15-letniej.
Prezes KGMH podkreślił, że wydobywana przez jego spółkę miedź wciąż nie posiada zamiennika.
„Ten brak substytutu wzmacnia perspektywy rozwojowe dla tego surowca. Popyt na miedź wciąż rośnie. Pozostajemy jednym z jej wiodących producentów na świecie” – poinformował Chludziński.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 28.06.2019, 12:16 |
Źródło informacji | Centrum Prasowe PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
PZU z pomocą dla poszkodowanych w pożarze w Ząbkach
Od wczesnego poranka 4 lipca br. mobilni eksperci PZU są na miejscu poważnego pożaru na osiedlu w podwarszawskich Ząbkach. Kontaktujemy się ze wszystkimi ubezpieczonymi w PZU mieszkańcami bloku objętego pożarem. Uruchomiliśmy uproszczone procedury obsługi, a dziś na miejsce przyjedzie też Mobilne Biuro PZU, w którym poszkodowani będą mogli zgłaszać szkody bezpośrednio, uzyskać informacje o przygotowanych dla nich lokalach zastępczych i inną pomoc.- 04.07.2025, 16:15
- Kategoria: Polityka i społeczeństwo
- Źródło: PZU
-
Komunikat prasowy Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa po pożarze budynku wielorodzinnego w Ząbkach - apel PIIB o pilny przegląd poddaszy w Polsce
W związku z pożarem budynku wielorodzinnego w Ząbkach koło Warszawy, Polska Izba Inżynierów Budownictwa składa wyrazy współczucia wszystkim poszkodowanym mieszkańcom oraz wskazuje na konieczność podjęcia natychmiastowych działań prewencyjnych i kontrolnych w skali ogólnopolskiej.- 04.07.2025, 16:04
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Polska Izba Inżynierów Budownictwa
-
Rynek fotowoltaiki w Polsce 2025. Podsumowanie i wnioski z raportu
Instytut Energetyki Odnawialnej opublikował XIII edycję raportu „Rynek fotowoltaiki w Polsce 2025”. Wartość inwestycji w moce PV przekroczyła 12 mld zł. Pod względem przyrostu mocy PV w 2024 roku Polska zajęła 5. miejsce w UE i umocniła się na 6. miejscu pod względem skumulowanej mocy zainstalowanej, daleko wyprzedzając kolejne kraje z TOP 10.- 04.07.2025, 15:20
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Instytut Energetyki Odnawialnej
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ