Newsletter

Biznes i finanse

Koronawirus vs. rynek szkoleń – wirtualna rzeczywistość na ratunek

11.01.2021, 09:00aktualizacja: 11.01.2021, 09:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fream Sp. z o.o. - Evryplace (1)
Fream Sp. z o.o. - Evryplace (1)
Wraz z nadejściem zimy, w całą Europę uderzyła druga fala pandemii SARS COVID-19. Obostrzenia stanowią wyzwanie dla wielu pracodawców, którzy muszą na bieżąco szkolić swoich pracowników, zarówno zdalnie jak i stacjonarnie.

Tutaj z pomocą przychodzą technologie VR i 360, które z dużym powodzeniem zaczynają być coraz częściej wykorzystywane przez działy HR i firmy szkoleniowe.

Zwiększająca się obecność technologii VR w szkoleniach wynika nie tylko z braku innych możliwości w obliczu pandemii. Okazuje się, że jest to narzędzie szkoleniowe, które pozwala na uzyskiwanie niesamowitych wyników, przez co pewnym jest, że pozostanie z nami na lata. Najważniejszym aspektem wyróżniającym tę technologię jest to, że zapewnia ona nie tylko przekazywanie wiedzy, ale praktyczne doświadczanie. Uczestnicy szkoleń VR są bardziej zaangażowani w proces uczenia, co przekłada się na szybsze przyswajanie wiedzy. Informacje zdobyte podczas szkolenia VR są lepiej zapamiętywane i częściej aplikowane w praktyce po zakończeniu szkolenia niż te uzyskane w tradycyjnych warunkach lub na ekranach komputerów czy smartfonów. Wirtualna rzeczywistość stanowi środowisko bezpieczne, pozwalające na swobodne ćwiczenie umiejętności miękkich, radzenie sobie w sytuacjach trudnych, przeprowadzanie złożonych działań.

Szkolenia BHP, medyczne, onboardingowe, rozwojowe są z powodzeniem realizowane w oparciu o technologię VR. W odpowiedzi na rosnące oczekiwania rynku szkoleniowego, firma Fream stworzyła Evryplace, platformę do samodzielnego tworzenia treści VR i 360 oraz ich zdalnego prezentowania. Dzięki Evryplace firmy mogą obniżyć koszt tworzenia rozwiązań VR, które dotychczas były traktowane jako jeden z głównych hamulców w upowszechnianiu tej technologii. Również wraz z rozwojem technologii VR obniżają się koszty pozyskania treści 360. Przykładem są aparaty fotograficzne firmy Ricoh, takie jak ThetaV czy Z1, realizujące zdjęcia i filmy 360, które stanowią doskonałą podstawę do szybkiego tworzenia treści VR i 360.
 
Aby zapoznać się z produktem oraz wszystkimi funkcjonalnościami Evryplace zapraszamy na stronę https://szkolenia.evryplace.com/ oraz na stronę https://theta360.com/pl/

Źródło informacji: Fream Sp. z o.o.
 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 11.01.2021, 09:00
Źródło informacji Fream Sp. z o.o.
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ