Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Warszawa, 29.05.2017 r. - Od 1 czerwca, z inicjatywy Instytutu Sobieskiego, zacznie funkcjonować Krajowa Liga Innowacji. W swoich założeniach ma ona stać się klasyfikacją najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw.
"W głównej kategorii "Innowacyjne firmy" Instytut zajmie się analizą danych takich jak m.in. nakłady B+R, zatrudnienie w obszarze B+R, liczba posiadanych patentów, liczba wspólnie realizowanych projektów B+R z instytucjami naukowymi, eksport zarówno do krajów EU, jak również w innych kierunkach. W ten sposób powstanie najważniejsza dla nas klasyfikacja w Lidze” - mówi Krzysztof Duchnowski, dyrektor Instytutu Sobieskiego.
Poza główną kategorią Ligi, w kategoriach towarzyszących takich jak: innowacyjny produkt/usługa, Start-up, współpraca B+R, sklasyfikowane będą inne podmioty, które z różnych względów nie mogą wziąć udziału w głównej kategorii.
"Kategorie towarzyszące są dla nas również istotne, bo mają na celu inspirować oraz motywować przedsiębiorców do dalszego profesjonalnego rozwoju - na co liczymy" - dodał Duchnowski.
Krajowa Liga Innowacji ma na celu wesprzeć polskie przedsiębiorstwa i promować krajowe rozwiązania w najnowszych technologiach i metodach zarządzania.
"W międzynarodowych rankingach innowacyjności Polska wypada średnio, nawet na tle regionu. Z drugiej strony, każdego dnia widzimy, że mamy potencjał i wiele rodzimych firm wprowadza innowacyjne rozwiązania, które gwarantują im sukces” - skomentował dr Marek Dietl z Instytutu Sobieskiego, doradca prezydenta Andrzeja Dudy.
"Sądzimy, że jest lepiej z innowacyjnością, niż to wynika z oficjalnych rankingów i wierzymy, że Krajowa Liga Innowacji pozwoli odsłonić właściwe dane związane z innowacyjnością polskich firm” - dodaje dr Dietl.
"Ponieważ wpływają do nas zapytania chciałem potwierdzić, że w ramach Ligi Innowacji jesteśmy otwarci na współpracę z innymi podmiotami ponieważ lista Partnerów, Patronów i Partnerów merytorycznych nie jest zamknięta” - zaznaczył Krzysztof Duchnowski.
Firmy stosujące innowacyjne rozwiązania mogą zgłaszać się do Ligi poprzez wypełnienie ankiet on-line oraz ankiet dostępnych na stronie www.ligainnowacji.pl.
Zgłoszenia przyjmowane są od wszystkich firm, niezależnie od ich wielkości czy wyników - jedynym warunkiem jest stosowanie innowacji w biznesie.
Głównym partnerem projektu jest PKO Bank Polski. Partnerami są Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., Samsung Electronics Polska. Partnerem wspierającym projekt jest Grupa LOTOS S.A.
Głównymi patronami projektu są: Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Energii oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.
Wyniki projektu będą z upływem czasu publikowane na stronie www.ligainnowacji.pl
KONTAKT:
Krzysztof Duchnowski
dyrektor projektu Krajowa Liga Innowacji
e-mail: krzysztof.duchnowski@sobieski.org.pl
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 29.05.2017, 13:47 |
Źródło informacji | Zespół Instytutu Sobieskiego |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu