Pobierz materiał i Publikuj za darmo
SEUL, Korea Południowa, 24 maja 2018 r. /PRNewswire/ - Firma KT Corp. (KRX: 03200; NYSE: KT) ogłosiła dziś, że zainstaluje system telemedycyny na pokładzie kolei transsyberyjskiej, co umożliwi świadczenie usług cyfrowej opieki zdrowotnej przez połączenie szpitali powiązanych z koleją rosyjską pozostającą własnością państwa.
Plan pilotażowy należy do projektu poszerzenia systemu opieki zdrowotnej na bazie rozwiązań informatycznych, któremu przewodzi koreański Instytut Rozwoju Branży Medycyny, oddział Ministerstwa Zdrowia i Opieki Społecznej. Firma KT, wiodący w Korei Południowej dostawca telefonii i internetu, jest zaangażowana w projekt już od roku 2017, kiedy to zajęła się utworzeniem platformy zdrowia cyfrowego i rozwiązania dla 12 szpitali w Kazachstanie.
Firma KT i kolej rosyjska podpisały umowę w grudniu 2017 r., w ramach której wspólnie utworzą rozwiązanie diagnostyki mobilnej do wykorzystania głównie w szpitalach na rosyjskich stacjach kolejowych, a także na pokładach pociągów transsyberyjskich. Koleje rosyjskie są jedną z trzech największych na świecie firm przewozu kolejowego zarządzają 173 szpitalami w Rosji.
Zgodnie z postanowieniami umowy firma KT będzie współpracować ze szpitalem uniwersyteckim Bundang w Seulu w ramach ustanowienia systemu telemedycyny na potrzeby sześciu szpitali: jednego w Moskwie i pięciu w różnych innych regionach. Do czerwca KT dostarczy rozwiązanie medycyny cyfrowej, a szpital uniwersytecki udostępni urządzenia diagnostyczne na użytek pracowników służby zdrowia z Korei i Rosji oraz weźmie udział w szkoleniach personelu. System telemedycyny na pokładach pociągów transsyberyjskich będzie utrzymywany do końca tego roku.
Rozwiązanie i platforma cyfrowej opieki zdrowotnej firmy KT zdobyła nagrodę dla najlepszej mobilnej innowacji w służbie zdrowia na konferencji Mobile World Congress 2018, która odbyła się w lutym w Barcelonie w Hiszpanii.
Kolej transsyberyjska, którą zarządzają koleje rosyjskie łączy Moskwę z Władywostokiem. Podróż w jedną stronę zajmuje siedem dni. Dziś na pokładach pociągów transsyberyjskich znajdują się wyłącznie podstawowe urządzenia diagnostyczne takie jak termometry i ciśnieniomierze. Dlatego też tak trudno jest sprawdzać stan zdrowia pacjentów, którzy wymagają regularnych kontroli, na przykład kobiet w ciąży czy chorych z problemami sercowymi, a także dużym problemem jest wykrywanie problemów z organami wewnętrznymi wymagającymi pilnego leczenia.
Firma KT planuje zainstalowanie rozwiązań cyfrowej opieki zdrowotnej w pociągach. Umożliwią one szybką diagnozę przy wykorzystaniu małych ilości krwi i moczu w przypadkach takich schorzeń układu krążenia, jak dusznica i zawał mięśnia sercowego oraz w przypadkach chorób układu oddechowego, cukrzycy i raka prostaty. Rozwiązanie umożliwia także przeprowadzanie ultrasonografii w diagnostyce nerek, wątroby i pęcherza oraz USG płodu czy podstawowych badań krwi i układu mięśniowo-szkieletowego.
Źródło: KT Corp.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 25.05.2018, 12:10 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |