Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Paryż
90% przypadków czerniaka można skutecznie wyleczyć pod warunkiem ich odpowiednio wczesnego zdiagnozowania. Badanie przeprowadzone przez Ipsos dla La Roche-Posay w 23 krajach, w tym w Polsce, na wszystkich kontynentach, analizuje różne sposoby postrzegania słońca i ogólną wiedzę o zagrożeniach związanych z ekspozycją na słońce. Aż 88% ankietowanych zdaje sobie sprawę, że ekspozycja słoneczna bez ochrony niesie ze sobą ryzyko zachorowania na nowotwór skóry. Jednak zaledwie połowa ankietowanych kiedykolwiek konsultowała się z dermatologiem w sprawie znamion, a 1 nigdy samodzielnie nie kontrolowała własnych znamion. Marka La Roche-Posay już od kilku lat jest zaangażowana w działania edukacyjno-profilaktyczne, a dziś rozpoczyna nową promocyjną kampanię wiralową. Nowoczesne spojrzenie na kwestię zapobiegania nowotworom skóry umożliwi wszystkim proaktywny udział w badaniach przesiewowych w kierunku czerniaka oraz bliższe przyjrzenie się samym sobie i naszym bliskim.
Aby wyświetlić wersję multimedialną wiadomości, kliknij: http://www.multivu.com/players/English/7438251-la-roche-posay-become-skin-checker/.
Badania przeprowadzone w Polsce wykazały, że prawie wszyscy Polacy uważają, że słońce dodaje im energii (93%), a opalenizna seksapilu (80%), jednocześnie zdając sobie sprawę z zagrożeń, jakie mogą towarzyszyć opalaniu. Z jednej strony mają dużą świadomość negatywnego wpływu promieni słonecznych na zdrowie (87%) i przyspieszenie starzenia skóry (91% badanych), ale pod względem nawyków w zakresie ochrony przeciwsłonecznej wypadają gorzej - stosują kremy z filtrem raczej od czasu do czasu (84%) niż regularnie przez cały rok, co zadeklarowało jedynie 16% respondentów. Praktyki w zakresie ochrony przeciwsłonecznej są w Polsce na poziomie nieco poniżej średniej.
W kwestii świadomości ryzyka zachorowania na nowotwór skóry, znaczna część prawidłowo wymienia najważniejsze czynniki (od 88% do 69%), lecz tylko połowa potrafi rozpoznać jego możliwe objawy. Wiedza o zagrożeniach związanych z ekspozycją na słońce jest na średnim poziomie, jednak Polacy rzadziej zdają sobie sprawę, że ryzyko zachorowania na ten nowotwór jest powiązane również z postępowaniem w przeszłości i w okresie dojrzewania.
Prawie połowa Polaków nigdy nie kontrolowała znamion u dermatologa. 13% zgłasza się na taką kontrolę co najmniej raz w roku. Samodzielnie i co najmniej raz w roku swoją skórę kontroluje 34% respondentów, a 23% przyznaje, że nie kontrolowało jej samodzielnie. Za to 38% zwróciło już uwagę swoim bliskim, że powinni skontrolować znamiona.
Większość polskich badanych twierdzi, że bardziej dba o zdrowie swoich bliskich (88%) - ma to odzwierciedlenie również podczas ekspozycji na słońce. Regularnie zabezpieczane przed słońcem są więc dzieci do 12 roku życia (82%), rzadziej natomiast Polacy chronią samych siebie i swoje wystawione na promienie UV części ciała, w tym ręce i nogi oraz twarz. Warto jednak zauważyć, że mieszkańcy Polski częściej niż respondenci z innych krajów noszą okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV i nakrycia głowy. Jako sposób na ochronę przed szkodliwymi promieniami niespełna połowa polskich respondentów wybiera cień, a co piąty Polak zakłada w tym celu długie rękawy.
Źródło: La Roche Posay
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 19.03.2015, 14:24 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |