Newsletter

LG Chem przyspiesza rozwój na perspektywicznym rynku nanorurek węglowych

20.04.2021, 08:57aktualizacja: 04.05.2021, 12:03

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

SEUL, Korea Południowa --(BUSINESS WIRE)-- Spółka LG Chem (KRX: 051910) otworzyła największy zakład produkcji nanorurek węglowych (CNT) w Korei. Spółka aktywnie ukierunkowuje swoją działalność na dynamicznie rozwijający się rynek nanorurek węglowych, które znajdują szerokie zastosowanie w katodach akumulatorów pojazdów elektrycznych.

14 kwietnia spółka LG Chem ogłosiła, że zakończono prace nad rozbudową II zakładu CNT w Yeosu do zdolności produkcyjnej 1200 ton metrycznych (MT) i rozpoczęto działalność komercyjną. W połączeniu z dotychczasową produkcją na poziomie 500 MT, która rozpoczęła się w 2017 r., spółka LG Chem osiągnęła całkowitą zdolność produkcyjną 1700 MT.

Nowy, II zakład CNT LG Chem jest największym na świecie obiektem z jedną linią produkcyjną wyposażonym we własny reaktor fluidalny. Zakład osiągnął stabilną jakość za pomocą pełnej automatyzacji i zużycia energii ograniczonej o 30% dzięki innowacjom procesowym.

CNT wytwarzane w zakładzie będą dostarczane do czołowych, globalnych firm produkujących akumulatory do pojazdów elektrycznych, w których posłużą jako dodatki przewodzące. Zastosowania materiału obejmują wiele branż, na przykład w elementach do podgrzewania powierzchni i półprzewodnikowych przewodach wysokiego napięcia.

W miarę rozwoju rynku CNT LG Chem planuje rozpoczęcie budowy trzeciego zakładu już w tym roku, a w przyszłości przewiduje dalszą rozbudowę zdolności produkcyjnej. Branża przewiduje, że globalne zapotrzebowanie na CNT wzrośnie gwałtownie do poziomu 40% rocznie, z zeszłorocznych 5000 MT do 20000 w 2024 r.

Dział CNT spółki LG Chem zajmuje się opracowywaniem konkurencyjnych produktów z wykorzystaniem integracji pionowej, począwszy od etylenu, który pełni funkcję surowca, po katalizatory opracowane z wykorzystaniem opatentowanych technologii i technologii produkcji obejmujących własne reaktory fluidalne.

W przypadku katalizatorów, które stanowią jedną z podstawowych technologii spółki, aby osiągnąć najwyższą jakość, LG Chem stosuje katalizatory kobaltowe – pozwalają one na ograniczenie zanieczyszczeń magnetycznych, które mogą negatywnie wpływać na jakość akumulatora. Katalizatory na bazie żelaza powszechnie stosowane w branży charakteryzują się stosunkowo wysoką zawartością zanieczyszczeń metalicznych i magnetycznych w porównaniu do kobaltu, wymagając oddzielnej obróbki poprocesowej w ramach przygotowania do sprzedaży.

„Nanorurki węglowe to sektor o dużym potencjale, ponieważ znajdują one zastosowanie w różnych produktach poza akumulatorami – powiedział Kug Lae Noh, prezes spółki petrochemicznej Petrochemicals Company. - Dlatego spółka planuje objąć pozycję globalnego lidera dzięki zwiększonej mocy produkcyjnej i konkurencyjności pod względem jakości”.

Więcej informacji na temat produkcji CNT LG Chem: https://www.lgchem.com/main/index

Źródło: LG Chem, Ltd.

KONTAKT:

LG Chem

Yon Jee Kim

e-mail: cnt.planning@lgchem.com

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 20.04.2021, 08:57
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.