Pobierz materiał i Publikuj za darmo
SEUL, Korea Południowa --(BUSINESS WIRE)-- Spółka LG Chem (KRX: 051910) otworzyła największy zakład produkcji nanorurek węglowych (CNT) w Korei. Spółka aktywnie ukierunkowuje swoją działalność na dynamicznie rozwijający się rynek nanorurek węglowych, które znajdują szerokie zastosowanie w katodach akumulatorów pojazdów elektrycznych.
14 kwietnia spółka LG Chem ogłosiła, że zakończono prace nad rozbudową II zakładu CNT w Yeosu do zdolności produkcyjnej 1200 ton metrycznych (MT) i rozpoczęto działalność komercyjną. W połączeniu z dotychczasową produkcją na poziomie 500 MT, która rozpoczęła się w 2017 r., spółka LG Chem osiągnęła całkowitą zdolność produkcyjną 1700 MT.
Nowy, II zakład CNT LG Chem jest największym na świecie obiektem z jedną linią produkcyjną wyposażonym we własny reaktor fluidalny. Zakład osiągnął stabilną jakość za pomocą pełnej automatyzacji i zużycia energii ograniczonej o 30% dzięki innowacjom procesowym.
CNT wytwarzane w zakładzie będą dostarczane do czołowych, globalnych firm produkujących akumulatory do pojazdów elektrycznych, w których posłużą jako dodatki przewodzące. Zastosowania materiału obejmują wiele branż, na przykład w elementach do podgrzewania powierzchni i półprzewodnikowych przewodach wysokiego napięcia.
W miarę rozwoju rynku CNT LG Chem planuje rozpoczęcie budowy trzeciego zakładu już w tym roku, a w przyszłości przewiduje dalszą rozbudowę zdolności produkcyjnej. Branża przewiduje, że globalne zapotrzebowanie na CNT wzrośnie gwałtownie do poziomu 40% rocznie, z zeszłorocznych 5000 MT do 20000 w 2024 r.
Dział CNT spółki LG Chem zajmuje się opracowywaniem konkurencyjnych produktów z wykorzystaniem integracji pionowej, począwszy od etylenu, który pełni funkcję surowca, po katalizatory opracowane z wykorzystaniem opatentowanych technologii i technologii produkcji obejmujących własne reaktory fluidalne.
W przypadku katalizatorów, które stanowią jedną z podstawowych technologii spółki, aby osiągnąć najwyższą jakość, LG Chem stosuje katalizatory kobaltowe – pozwalają one na ograniczenie zanieczyszczeń magnetycznych, które mogą negatywnie wpływać na jakość akumulatora. Katalizatory na bazie żelaza powszechnie stosowane w branży charakteryzują się stosunkowo wysoką zawartością zanieczyszczeń metalicznych i magnetycznych w porównaniu do kobaltu, wymagając oddzielnej obróbki poprocesowej w ramach przygotowania do sprzedaży.
„Nanorurki węglowe to sektor o dużym potencjale, ponieważ znajdują one zastosowanie w różnych produktach poza akumulatorami – powiedział Kug Lae Noh, prezes spółki petrochemicznej Petrochemicals Company. - Dlatego spółka planuje objąć pozycję globalnego lidera dzięki zwiększonej mocy produkcyjnej i konkurencyjności pod względem jakości”.
Więcej informacji na temat produkcji CNT LG Chem: https://www.lgchem.com/main/index
Źródło: LG Chem, Ltd.
KONTAKT:
LG Chem
Yon Jee Kim
e-mail: cnt.planning@lgchem.com
Źródło informacji: Business Wire
Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 20.04.2021, 08:57 |
Źródło informacji | Business Wire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |