Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Wyróżnienia rozdano 28 sierpnia w Święto Lotnictwa Polskiego w siedzibie przewoźnika. „Świętujemy w tym roku 90-lecie Polskich Linii Lotniczych LOT, w związku z tym zdecydowaliśmy, że dobrym celebrowaniem tego będzie uhonorowanie 90-ciu osób z LOT-u odznakami. To są bardzo zaszczytne odznaki, dobrze zakorzenione w naszej tradycji, odznaczenia: brązowe, srebrne i złote” – mówił podczas uroczystości Rafał Milczarski, prezes Zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT S.A. Na wydarzenie oprócz aktualnych, zaproszono także emerytowanych pracowników, dla których była to bardzo miła okazja by spotkać dawnych kolegów i koleżanki z pracy.
„Czułam się bardzo zaskoczona dostając tę nagrodę, złotą odznakę LOT-u z trzema diamentami. Ta nagroda jest dla mnie bardzo cenna, m.in. dlatego, że przyznają ją ludzie, z którymi na co dzień współpracujemy – zwykli pracownicy. Pracuje w dziale rozkładów w siatce połączeń. Staramy się pogodzić różnorodne, sprzeczne interesy różnych obszarów” – komentuje swoje wyróżnienie Elwira Olesiak, koordynator ds. rozkładów w LOT.
Początki powstania odznaki Zasłużony Pracownik PLL LOT datuje się na lata trzydzieste ubiegłego wieku, kiedy to w polskim lotnictwie komunikacyjnym wprowadzono honorowe wyróżnienia dla załóg za wylatane 100, 250 i 500 tysięcy kilometrów. Dzisiejsza odznaka, której wzór został opracowany w 1972 roku przez Mennicę Państwową jest ogromnym wyróżnieniem dla zasłużonych pracowników różnych obszarów.
„Początkowo to byli lotnicy: piloci, kapitanowie. Później rozszerzono to na wszystkich zatrudnionych, za największe osiągnięcia, czasem to było ratowanie życia na pokładzie. Dziś to jest nagroda za zaangażowanie, za zasługi. Mamy wielu bohaterów codzienności w Polskich Liniach Lotniczych LOT, którzy codzienną pracą przyczyniają się to tego, że LOT rośnie i może służyć pasażerom” – mówi Magdalena Pieśniewska, dyrektor Biura Zarządzania Zasobami Ludzkimi w LOT.
Jedną z osób wyróżnionych brązową odznaka był Jakub Bielecki. „Wydaje mi się, że odznaka, którą otrzymałem, bierze się stąd, że daje radość pracownikom. Jestem koordynatorem zespołu podróży służbowych i pracowniczych” – mówi Bielecki.
LOT zwrócił się z prośbą do byłych pracowników o przekazywanie pamiątek związanych z pracą w firmie.
„To wartość, którą trzeba pieczołowicie chronić. Dlatego zdecydowaliśmy, że historię LOT-u musimy dobrze skatalogować i przygotować, by na 100-lecie firmy otworzyć wielką wystawę. Dlatego poprosiłem dzisiaj i pracowników i emerytów o to, żeby podzielili się z nami swoimi pamiątkami” – mówi prezes Milczarski. Te pamiątki odpowiednio opisane przez darczyńców będą stanowiły trzon wystawy poświęconej polskiemu przewoźnikowi. Jej otwarcie nastąpi w 2029 r. - dokładnie w stulecie założenia Polskich Linii Lotniczych LOT.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 30.08.2019, 14:02 |
Źródło informacji | Centrum Prasowe PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
W 2024 roku pociągami PKP Intercity podróżowało 78,5 mln pasażerów
W ubiegłym roku PKP Intercity zanotowało rekordową liczbę pasażerów - 78,5 mln i szacuje, że w 2025 roku z jego usług skorzysta ponad 83,5 mln osób. Pasażerowie pociągów dalekobieżnych najczęściej w 2024 roku wybierali trasy między Warszawą a Trójmiastem, Krakowem, Łodzią, Poznaniem i Lublinem. Przewoźnik oferuje 505 połączeń międzymiastowych.- 31.01.2025, 15:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Baker McKenzie: przepisy dotyczące przejrzystości wynagrodzeń pomogą zmniejszyć lukę płacową
Nowe przepisy dotyczące przejrzystości wynagrodzeń powinny zmniejszyć nierówności w zarobkach kobiet i mężczyzn, choć ich wdrożenie może stanowić wyzwanie dla wielu polskich firm, twierdzą prawnicy kancelarii Baker McKenzie. Zgodnie z dyrektywą unijną, pracodawcy zaraportują dane o luce płacowej, a jeśli wyniesie ona 5 proc. lub więcej bez obiektywnego uzasadnienia, będą musieli przeprowadzić wspólną ocenę płac z przedstawicielami pracowników.
- 31.01.2025, 10:00
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Baker McKenzie
-
Image
Trzeci salon rowerowy spółki Dadelo S.A. otworzy się już 1 lutego
W sobotę 1 lutego otwarty zostanie trzeci salon stacjonarny CentrumRowerowe.pl. Sklepy należą do Dadelo S.A., spółki notowanej na warszawskiej giełdzie, której główną działalnością jest sprzedaż rowerów, części i akcesoriów rowerowych online. Tym razem na lokalizację sklepu wybrane zostało Trójmiasto, a dokładniej Morski Park Handlowy w Gdańsku. Otwarcie kolejnego obiektu jest realizacją długofalowej strategii, która zakłada uruchomienie sieci 7 salonów stacjonarnych do 2027 roku.- 31.01.2025, 09:00
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Oponeo
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ