Newsletter

Magazyn Rossmanna w Pyskowicach rozrósł się do 43 tys. mkw.

31.03.2023, 12:55aktualizacja: 31.03.2023, 13:06

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

ROSSMANN/M. MUTOR (1)
ROSSMANN/M. MUTOR (1)
Centrum Dystrybucyjne Rossmanna na Śląsku, w Pyskowicach, zwiększyło swoją powierzchnię o 17 tys. mkw. i dysponuje obecnie ponad 43 tys. mkw. Powstały dodatkowe 33 doki przeładunkowe, a także 34 rzędy regałów tradycyjnych oraz 2 rzędy przepływowych. Magazyn obsługujący południową Polskę zatrudnia już 550 osób.

Centrum Dystrybucyjne w Pyskowicach działa od 2014 roku jako zaplecze logistyczne dla drogerii Rossmann w Polsce południowej. W ubiegłym roku, ze względu na wzrost liczby sklepów (w marcu 2023 r. działają w Polsce 1670 drogerie) zapadła decyzja o rozbudowie magazynu. Budowa zaczęła się z końcem lutego 2022 r. Rossmann otrzymał decyzję o pozwoleniu na użytkowanie 23 lutego 2023 r.

„Potrzebujemy coraz większych możliwości w zakresie optymalizacji wysyłki towaru do drogerii, tak aby zapewnić najlepszy poziom obsługi naszym klientom. Inwestycja w Pyskowicach na pewno nam to ułatwi. Kolejnym celem była poprawa warunków pracy naszych pracowników. Zależało nam, by pracowało im się łatwiej i zdecydowanie bardziej ergonomicznie” - informuje Rafał Makarski, dyrektor Działu Logistyki w Rossmannie.

Podczas uroczystego otwarcia magazynu w Pyskowicach samorządowcy podkreślali rolę Rossmanna we wspieraniu lokalnych społeczności.

„Jesteśmy dumni, że Rossmann jest u nas już od prawie 10 lat. Tworzy miejsca pracy i miejsce przyjazne dla ludzi. Podglądamy was, wasze idee, sposób zrządzania, podejście do pracowników. Mamy nadzieję, że czujecie przyjazną atmosferę ze strony miasta” - mówił podczas otwarcia magazynu Adam Wójcik, burmistrz Pyskowic.

Pyskowicki magazyn jest manualny, bez automatyki. Hala jest chłodzona, ponieważ coraz więcej artykułów wymaga składowania w temperaturze pokojowej, również podczas upałów. W dobudowanej hali jest ogrzewanie podłogowe i oświetlenie LED mające zapewnić lepsze warunki pracy oraz zmniejszyć zużycie energii. Powstały dodatkowe 33 doki przeładunkowe ułatwiające pracę. W sumie magazyn ma po rozbudowie 73 miejsca rozładunku ciężarówek. Liczba miejsc paletowych wzrosła z 23,5 tys. do 39,5 tys.

„Dobudowaliśmy i wyposażyliśmy łącznie ponad 18 tys. mkw. powierzchni użytkowej, zastosowaliśmy nowoczesne rozwiązania. Zaspokoiliśmy potrzeby, a jednocześnie utrzymaliśmy wysokie wymogi bezpieczeństwa pożarowego” - przekonuje Andrzej Podobas, kierownik Działu Inwestycji i Nowych Otwarć w Rossmannie.

Oprócz rozbudowy powierzchni magazynowej powiększono budynek socjalny z szatniami. Obecnie ma on ponad 2,5 tys. mkw. (dodano ponad 1 tys. mkw.).

„Podczas projektowania nowej hali mocno stawialiśmy na funkcjonalność oraz komfort naszych pracowników. Pojawiły się więc przestronne pomieszczenia socjalne i nowoczesne sale konferencyjne. Równolegle zmodernizowaliśmy i przearanżowaliśmy starszą część magazynowo-socjalną” - informuje Marcin Mnich, dyrektor Centrum Dystrybucyjnego w Pyskowicach.

Rozbudowa centrum dystrybucyjnego to inwestycja w nową infrastrukturę magazynu, która bezpośrednio przekłada się na komfort i bezpieczeństwo pracy. Zostały zaprojektowane nowe stanowiska pracy i zakupiony niezbędny sprzęt.

„Mamy też coraz większą flotę wózków magazynowych, a starsze modele systematycznie wymieniamy na nowe. Poza tym wymieniliśmy większość urządzeń typu skanery, a także bardziej specjalistyczne, jak np. Pick by Voice, czyli podręczny sprzęt, który pomaga w skompletowaniu towaru >>słuchając<< komend głosowych” - wylicza Marcin Mnich.

To kolejna inwestycja magazynowa. Także w marcu 2023 r. Rossmann otworzył rozbudowany magazyn w Grudziądzu obsługujący drogerie w Polsce północnej. Centrum Dystrybucji w Grudziądzu powiększyło się o ponad 11 tys. mkw. Po rozbudowie, magazyn ma 35 tys. mkw.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 31.03.2023, 12:55
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.