Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- ME informuje:
- Zaakceptowane dzisiaj zapisy to kolejny krok ku zmodernizowanej, stabilnej branży górnictwa węgla kamiennego, to także dowód na efektywną współpracę z Komisją Europejską i naszymi partnerami z Europy - komentuje wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. Komisja Europejska 8 lutego 2018 r. zaakceptowała zmiany do programu pomocy państwa dla sektora górnictwa węgla kamiennego.
- Dzięki skutecznym działaniom obecnego Kierownictwa Ministerstwa Energii możliwe jest kontynuowanie działań restrukturyzacyjnych do roku 2023, a nie jedynie do 2018 – podkreśla wiceminister Tobiszowski.
KE zatwierdziła pomoc publiczną na kolejne 5 lat i zaktualizowała budżetpomocowy, który wprowadza wydłużenie finansowania z budżetu państwa realizacji zadań rozpoczętych w 2015 r. i kontynuowanych do dzisiaj.
- Dzięki zatwierdzonej aktualizacji programu pomocy państwa dla sektoragórnictwa węgla kamiennego fundusze mogą zostać przeznaczone również na likwidację szkód górniczych – informuje wiceszef resortu energii.
Wspieranie optymalizacji procesu zmian strukturalnych w polskim sektorzewęglowym ma polegać na możliwości kontynuowania finansowania z budżetu państwa zadań realizowanych przez Spółkę Restrukturyzacji Kopalń S.A., do której trafia nieprodukcyjny majątek. – Wprowadzone zmiany to ulga dla czynnych spółek węglowych, dzięki nim fundusze mogą przeznaczyć na inwestycje, czy rozwój innowacji – dodaje wiceminister.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)
kom/ march/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 08.02.2018, 19:05 |
Źródło informacji | ME |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |