Pobierz materiał i Publikuj za darmo
DARMSTADT, Niemcy, 01 grudnia 2016 /PRNewswire/ - Wiodąca w zakresie nauki i rozwiązań technologicznych firma Merck ogłosiła dzisiaj poszerzenie współpracy z firmą Roche w zakresie dystrybucji, która od teraz obejmować będzie także produkty enzymowe wykorzystywane przy łańcuchowej reakcji polimerazy (PCR) oraz ilościowej reakcji PCR w czasie rzeczywistym produkcji Kapa Biosystems, firmy nabytej przez Roche w 2015 r.
Zdjęcie - http://photos.prnewswire.com/prnh/20161122/442165
Dodanie portfela firmy Kapa do usług firmy Merck wzmacnia istniejącą współpracę w zakresie dystrybucji z firmą Roche, zapewniając jeden z najbardziej kompleksowych zestawów wysoko wydajnych narzędzi do reakcji PCR i qPCR dostępnych obecnie na rynku.
„Poszerzenie współpracy z firmą Roche umożliwi naszym klientom jeszcze lepszy dostęp do nowych produktów w ramach naszego łańcucha dystrybucyjnego na wysokim poziomie - skomentował Udit Batra, zasiadający w zarządzie firmy Merck oraz główny dyrektor wykonawczy firmy Life Science. - Te enzymy są źródłem znacznej przewagi nad komercyjnie dostępnymi polimerazami DNA, dlatego też mogą potencjalnie umożliwić zupełnie nowe zastosowania PCR” - dodał dyrektor.
Zgodnie z postanowieniami umowy firma Merck wykorzysta swoje doświadczenie w sprzedaży, marketingu i e-handlu oraz związki ze społecznością naukową do prezentacji i dystrybucji reagentów i zestawów do PCR i qPCR marki Kapa. Umowa dystrybucyjna obejmuje wszystkie kraje poza USA, Japonią i Brazylią. Szczegóły finansowe nie zostały ujawnione.
Firma Roche podpisała globalną umowę dystrybucyjną na wyłączność obejmującą portfel reagentów biochemicznych z firmą Sigma-Aldrich w lipcu 2015 roku. Po przejęciu firmy Sigma-Aldrich przez firmę Merck tego samego roku umowa stała się ważnym elementem zasilającym wzrost firmy w działalności w zakresie nauk przyrodniczych oraz pozwalającym na stworzenie oferty pierwszorzędnych narzędzi na cele genomiki, proteomiki i analizy komórek.
Nowoczesne enzymy PCR, które objęte zostały poszerzoną umową dystrybucyjną mają większą tolerancję na najczęstsze inhibitory PCR, a także działają szybciej, skuteczniej i dokładniej. To właśnie te cechy enzymów powodują, że uzyskiwane wyniki są wyższej jakości, a przepływ pracy jest sprawniejszy (1).
Zakończenie przejścia portfolio PCR i qPCR firmy Kapa do firmy Merck przewidywane jest na 1 stycznia 2017 roku. W międzyczasie produkty nadal będą dostępne poprzez istniejące kanały firmy Kapa. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.sigma-aldrich.com/kapa.
(1) Zgodnie z posiadanymi danymi
Wszystkie komunikaty informacyjne firmy Merck są przekazywane przy pomocy poczty e-mail oraz udostępniane na stronie firmy. Aby dokonać rejestracji w trybie online, zmienić wybór lub przerwać korzystanie z usługi należy udać się na stronę www.merckgroup.com/subscribe.
Merck
Merck jest wiodącą firmą naukowo-technologiczną w zakresie służby zdrowia, nauk przyrodniczych i wydajności materiałów. Około 50 000 pracowników firmy zajmuje się opracowywaniem rozwiązań technologicznych zwiększających żywotność i jakość życia - od terapii bio-farmaceutycznych w leczeniu raka lub stwardnienia rozsianego, najnowocześniejszych systemów w zakresie badań naukowych i produkcji do ciekłych kryształów w smartfonach i telewizorach LCD. W 2015 r. sprzedaż firmy Merck wyniosła 12,85 mld euro w 66 krajach.
Założona w 1668 roku firma Merck jest najstarszą na świecie firmą farmaceutyczną i chemiczną, a rodzina założycieli pozostaje właścicielem większościowym tej notowanej na giełdzie grupy korporacyjnej. Firma posiada globalne prawa do nazwy i marki firmy Merck, jedyne wyjątki to Stany Zjednoczone i Kanada, gdzie firma działa jako EMD Serono, MilliporeSigma i EMD Performance Materials.
Źródło: Merck
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 01.12.2016, 16:08 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |