Newsletter

MGI ogłasza pozyskanie 200 milionów dolarów w pierwszej rundzie inwestycyjnej

13.05.2019, 17:38aktualizacja: 13.05.2019, 17:38

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Ciągłe badania i rozwój źródłem przełomów w technologii sekwencjonowania upstream.

SHENZHEN, Chiny, 13 maja 2019 r. /PRNewswire/ -- MGI, spółka podległa BGI Group, ujawniła, że pierwsza runda inwestycyjna przekroczyła 200 milionów dolarów. Jest to największa kwota kapitału w branży genetycznej zgromadzona w Chinach w roku 2018. Wśród inwestorów znalazły się znane instytucje, takie jak CITIC Goldstone Capital, Green Pine Capital Partners i Orient Securities Capital Investment.

Firma MGI podkreśliła także szybkie postępy w innowacjach w zakresie technologii sekwencjonowania.

Jak do tej pory na całym świecie zainstalowano 1100 sekwenserów firmy MGI w 16 krajach i regionach z ponad 300 użytkownikami. Łączny poziom produkowanych danych sięgnął 20 Pb, a opublikowanych zostało ponad 300 artykułów naukowych.

Niedawno firma MGI podjęła współpracę z Akademią Chińskich Nauk Medycznych w celu opracowania zintegrowanego urządzenia sekwencjonowania genów o wysokiej przepustowości na potrzeby kodów DNA chińskich ziół. Instrument, który oficjalnie został zaprezentowany 26 kwietnia, jest pierwszym inteligentnym urządzeniem sekwencjonowania genów chińskich leków ziołowych i może szybko i dokładnie identyfikować próbki chińskich ziół.

Kluczowym elementem sukcesu MGI jako ważnego producenta narzędzi w naukach przyrodniczych są ciągłe inwestycje i przełomy w technologii sekwencjonowania upstream. Firma MGI zainwestowała łącznie około 5 miliardów juanów w badania i rozwój w celu opracowania podstawy patentowej technologii sekwencjonowania i złożyła wnioski o 580 patentów technicznych, w tym ponad 80 patentów PCT.

Począwszy od roku 2015 firma MGI wprowadziła na rynek szereg różnych sekwenserów. Model flagowy MGISEQ-2000, kompleksowy sekwenser genów, obsługuje dwie różne specyfikacje chipu na niezależnej platformie z podwójnymi chipami. Przy pełnej przepustowości sekwencjonowanie PE100 zajmuje tylko 48 godzin, a szybkie wykrywanie 24 próbek guzów zajmuje średnio mniej niż 48 godzin. Model MGISEQ-T7 firmy wprowadzony na rynek w październiku 2018 r. ciągle jest najpotężniejszym dostępnym sekwenserem genów. Produkcja danych jednego dnia może sięgnąć 6 TB, sekwencjonowanie PE150 zajmuje tylko 24 godziny, a koszt za gigabajt sekwencjonowania wynosi zaledwie 5 dolarów – jest to najniższa kwota w całej branży na świecie.

Firma MGI krok po kroku przełamuje monopol na rynku upstream branży sekwencjonowania genów i buduje stabilną, otwartą ekologię branżową na podstawie platformy sekwencjonowania i niezależnych badań i rozwoju. Tym samym firma przyczynia się do zmian w tradycyjnie zamkniętym modelu biznesowym.

Międzynarodowy rynek sekwencjonowania ma wzrosnąć do 12,45 miliardów dolarów w roku 2022, z czego rynek Azji Pacyficznej ma objąć 2,39 miliarda dolarów. Do roku 2020 rozmiar rynku chińskiej branży sekwencjonowania genów ma sięgnąć 9,8 miliarda juanów (około 1,43 miliarda dolarów).

Jako jedyna firma w Chinach i jedna z zaledwie trzech firm na świecie, które mogą niezależnie opracowywać i produkować masowo kliniczne sekwensery genów o wysokiej przepustowości MGI uznaje zamknięcie pierwszej rundy inwestycyjnej za dowód uznania możliwości badań i rozwoju oraz internacjonalizacji. Firma MGI planuje dalsze wzmacnianie badań i rozwoju oraz produkcję nowych sekwenserów genów, opracowywanie kompleksowych ofert produktów oraz zaangażowanie w rozwój rynku i rozbudowę krajobrazu branży sekwencjonowania genów.

Źródło: MGI

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 13.05.2019, 17:38
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ