Pobierz materiał i Publikuj za darmo
SHENZHEN, Chiny, 27 października 2018 r. /PRNewswire/ - Na 13. Międzynarodowej Konferencji Genomiki (ICG-13) w Shenzhen firma MGI, spółka podległa BGI Group, zaprezentowała najnowszy model sekwensera genetycznego MGISEQ-T7, w którym znacznie zwiększono szybkość, przepustowość i elastyczność. Jako najpotężniejszy sekwenser na rynku model MGISEQ-T7 powstał na bazie innowacyjnego, poczwórnego rozwiązania etapowych kuwet przepływowych, które pozwala na jednoczesne lecz niezależne zarządzanie od 1 do 4 przepływami w pojedynczym cyklu. Własna technologia firmy MGI wykorzystywana w modelu T7 zapewnia wyższą dokładność i większą wydajność przez ulepszenie kuwet przepływowych, płynów oraz systemu biochemicznego i optycznego. Jako superkomputer w branży nauk biologicznych urządzenie MGISEQ-T7 zapowiada zupełnie nowy poziom pojemności produkcyjnej sekwensera z dzienną produkcją nawet do 6 Tb.
„Klienci mają teraz większą elastyczność w szerszym zakresie sekwencjonowania w tym samym czasie w jednym urządzeniu” - skomentował główny dyrektor wykonawczy firmy MGI Feng Mu.
Poniżej przedstawione są innowacyjne rozwiązania w modelu MGISEQ-T7.
Wyjątkowe rozwiązanie poczwórnych kuwet przepływowych, które pozwala na niezależne działanie od 1 do 4 chipów
Rewolucyjne rozwiązanie poczwórnych kuwet przepływowych umożliwia wykorzystanie wielu kuwet z różnymi długościami odczytów i zastosowaniami, a wyniki testów mogą być przetwarzane niezależnie w dowolnym czasie w danym cyklu. Platforma umożliwia sekwencjonowanie całego genomu, dogłębne sekwencjonowanie egzonów, sekwencjonowanie epigenomu oraz szeroko panelowe wykrywanie genów nowotworowych.
Prędkość sekwencjonowania szybsza o ponad 50%
Urządzenie MGISEQ-T7 działa szybciej, niż jakikolwiek sekwenser do tej pory. PE150 zajmuje poniżej 24 godzin od załadowania do zakończenia.
Gęstość pojedynczego chipu zwiększona o 20%
Gęstość chipów w modelu MGISEQ-T7 została zwiększona o 20%. Dane w terabajtach mogą powstawać na pojedynczym chipie.
Partnerzy i klienci z całego świata, w tym badacze z RIKEN, Mayo Clinic, Karolinska Institutet, Curetis i Weill Cornell Medicine, którzy korzystają z platformy MGI są świadomi zalet urządzenia.
„MGI to pierwsza firma, której udało się osiągnąć przystępne cenowo i ogólnie rzecz ujmując bezbłędne sekwencjonowanie genomu” - skomentował dr George Church, profesor genetyki i nauk i technologii zdrowotnych na uczelniach Harvard i MIT.
Super szybkie, ultra przepustowe urządzenie MGISEQ-T7 pozwala na przeprowadzenie kompletnego sekwencjonowania WGS do 60 genomów ludzkich w ciągu dnia, tym samym przełamując bariery możliwości sekwenserów nowej generacji. Model MGISEQ-T7 przyczynia się do przyspieszenia tempa rozwoju projektów genomicznych w całym kraju i pozwala na przeprowadzenie sekwencjonowania 10 000 genomów na rok.
Prezes BGI Group Jian Wang potwierdził, że tego typu badania przyniosą korzyści dla ludzi z całego świata: „misją MGI jest umożliwianie ludziom życie w lepszy i zdrowszy sposób".
Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/774798/Jian_Liu_MGI.jpg
Źródło: BGI
KONTAKT:
Kristi Heim
zastępca dyrektora ds. komunikacji w BGI
tel. +1 206-778-7411
e-mail: kheim@genomics.cn
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 29.10.2018, 10:22 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Kongres Polska Moc Biznesu 2024: bezpieczeństwo, technologia i społeczna odpowiedzialność
Już 2 grudnia, na PGE Narodowym w Warszawie, odbędzie się Kongres Społeczno-Gospodarczy Polska Moc Biznesu 2024 - jedno z najważniejszych wydarzeń biznesowych w kraju. Kongres łączy liderów biznesu, przedstawicieli administracji publicznej, organizacji pozarządowych i środowiska naukowego, by wspólnie kreować rozwiązania wspierające gospodarkę opartą na zrównoważonym rozwoju i społecznej odpowiedzialności.- 27.11.2024, 14:16
- Kategoria: Polityka i społeczeństwo
- Źródło: Fundacja Czyste Powietrze
-
Image
Wdrożenie w urzędzie e-Doręczeń to nawet 300 tys. zł oszczędności na jednej wysyłce dokumentów PAP
Redukcja kosztów operacyjnych o 42 proc., skrócenie całego procesu z kilku tygodni do pięciu dni, wymierne korzyści dla środowiska - to efekty wprowadzenia przez gminę Piaseczno, we współpracy z Asseco, elektronicznych doręczeń w korespondencji urzędowej. Jednak nie wszędzie w Polsce cyfryzacja przebiega tak sprawnie: gotowość do przystąpienia do ogólnopolskiego systemu e-Doręczeń deklaruje zaledwie 30 proc. samorządów.- 27.11.2024, 14:00
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Poczta Polska jest przygotowana do startu e-Doręczeń PAP
Od początku 2025 roku podmioty publiczne np. samorządy będą zobowiązane do wdrożenia usługi e-Doręczeń. „Jesteśmy gotowi do obsługi doręczeń elektronicznych na wymaganą skalę” - mówił Dariusz Śpiewak, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej ds. cyfryzacji podczas debaty „Doręczenia elektroniczne i transformacja cyfrowa administracji samorządowej".- 27.11.2024, 13:30
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom