Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Wszystkie autobusy będą w pełni niskopodłogowe. Mają zabierać na swój pokład co najmniej 75 pasażerów, z czego minimum 27 na miejscach siedzących. Nowe pojazdy, zgodnie z obowiązującymi standardami, będą klimatyzowane, monitorowane, a także wyposażone w system informacji pasażerskiej, kasowniki z funkcją biletomatu, a także porty ładowania USB oraz Wi-Fi. Posiadać będą (podobnie, jak poprzednie elektryki) automatyczne systemy zliczania pasażerów, co może być wykorzystywane przy optymalizacji kursów.
Będą pokonywać na jednym ładowaniu do 200 kilometrów, co jak na świdnicką sieć komunikacyjną jest optymalne.
– Autobusy Solaris Urbino 12 electric zasilą tabor Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Walory ekologiczne takiego rozwiązania są ogromne, bo to eliminacja z naszych ulic trujących związków. To także obniżenie poziomu hałasu i zapewnienie komfortu jazdy - mówi Beata Moskal–Słaniewska, prezydent Świdnicy.
Miejski przewoźnik dzięki „elektrykom”, a jeździ ich już po ulicach Świdnicy 8, zapewni miastu ekologiczny, zeroemisyjny i komfortowy transport. Nowych 10 autobusów sprawi, że rocznie zmniejszy się emisja CO2 o 372,70299 MG, do atmosfery trafi mniej tlenków azotu o 1,626897 Mg, a ograniczenie emisji pyłów o średnicy mniejszej niż 10 mikrometrów (PM10) szacowane jest na 0,02386 Mg.
Koszt zakupu autobusów to 30 012 000 zł. Miasto otrzymało na ten cel dofinansowanie z programu Zielony Transport Publiczny w ramach środków przyznanych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 80 %, pozostałe 20% to wkład miasta.
Autobusy marki Solaris są już dobrze znane świdniczanom. Współpraca producenta z miastem trwa od 1999 roku. Tym razem jednak Solaris po raz pierwszy dostarczy do Świdnicy pojazdy elektryczne.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 30.04.2024, 20:27 |
Źródło informacji | Miasto Świdnica |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Wyniki finansowe Grupy PZU: już 400 milionów złotych trafiło do osób dotkniętych powodzią PAP
48 tys. zgłoszonych szkód i 46 tys. już wypłaconych w całości lub częściowo odszkodowań w wysokości 400 mln złotych - to skala zaangażowania Grupy PZU w walkę ze skutkami powodzi na południu kraju. Kataklizm jednak nie wpłynął znacząco na kondycję finansową największego polskiego ubezpieczyciela, którego przychody za trzy kwartały 2024 r. (21,8 mld zł) przekraczają oczekiwania rynku.- 21.11.2024, 16:51
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
New Chief Operating Officer at Rohde & Schwarz
Effective November 1, 2024, Markus Fischer, currently Executive Vice President Operations, has been appointed to the Rohde & Schwarz Executive Board. As Chief Operating Officer (COO), he will collaborate with Christian Leicher (CEO) and Andreas Pauly (CTO) to continue to keep the company on course for growth in these challenging times.- 21.11.2024, 16:22
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: APA-OTS
-
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
20 listopada w Sejmie RP odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej, elektromobilności i innowacji, które zgromadziło ponad 100 uczestników z różnych sektorów związanych z energetyką, transportem zeroemisyjnym i innowacjami z całej Polski. Spotkanie zespołu parlamentarnego do spraw kluczowych obszarów miało na celu omówienie aktualnych wyzwań oraz pomysłów na przyszłość, a także wzmocnienie współpracy między branżami i ustawodawcą. Jego przewodniczącym jest Artur Łącki, szef zespołu parlamentarnego Województwa Zachodniopomorskiego. Jednym z inicjatorów powstania zespołu była Krajowa Izba Klastrów Energii i OZE.- 21.11.2024, 15:11
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Glaubicz Garwolińska Consultants w imieniu organizacji społecznej KIKE