Newsletter

MIiR: Trzy polskie projekty wśród niemal 70 z całej Europy – znamy wyniki konkursu z puli ogólnej CEF (komunikat)

26.03.2019, 13:19aktualizacja: 26.03.2019, 13:19

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MIiR informuje:

148 projektów walczyło o 450 mln euro z tzw. puli ogólnej, czyli środków Instrumentu "Łącząc Europę" (z ang. Connecting Europe Facility – CEF), z których mogą korzystać wszystkie kraje członkowskie UE. Ostatecznie wsparcie otrzyma 67 inwestycji. Wśród nich 3 z Polski.

Do oceny Komisji Europejskiej przekazanych zostało dziewięć wniosków aplikacyjnych przez beneficjentów z Polski. Pięć z nich to przedsięwzięcia o charakterze inwestycyjnym, a cztery wnioski dotyczyły projektów studyjnych.

Po przeprowadzonej ocenie oraz rekomendacji Komisji Europejskiej, zatwierdzonej 25 marca br. przez państwa członkowskie, wsparcie z CEF otrzymały 3 polskie projekty:

1. Eliminacja wąskich gardeł 'ostatniej mili' – budowa parkingu rezerwowego w terminalu promowym w Świnoujściu - projekt zgłoszony przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.2. Studium wykonalności wraz z dokumentacją techniczną inteligentnego systemu zarządzania ruchem drogowym w Porcie Gdynia - projekt zgłoszony przez Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. 3. Rozbudowa i modernizacja węzłów sieci bazowej w Porcie morskim w zakresie dostępowej infrastruktury drogowo-kolejowej - projekt zgłoszony przez Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A.

Łączna kwota dofinansowania CEF uzyskanego przez te projekty to 6,6 mln EUR.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ dma/ wus/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 26.03.2019, 13:19
Źródło informacji MIiR
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii