Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Pieniądze zostaną przeznaczone na dwie inicjatywy: studia dualne dla pracowników McDonald’s z potencjałem managerskim oraz kursy językowe dla załogi. Jak podkreślają przedstawiciele firmy, to ważny dodatkowy element oferty edukacyjnej dla pracowników restauracji, który ma wspierać realizację strategii wzrostu McDonald’s na polskim rynku. Z kursów językowych skorzysta ok. 2000 pracowników, do pilotażowej edycji studiów sieć zamierza zaprosić 60 osób.
„W ostatnim roku wiele zrobiliśmy w obszarze rozwoju naszych pracowników. Wdrożyliśmy między innymi nowy program rozwojowy dla przyszłych liderów w naszych restauracjach, wprowadziliśmy wewnętrzne platformy e-learningowe, przeszkoliliśmy ponad 3 tysiące managerów w wewnętrznych kursach i szkoleniach. Wiele uwagi poświęciliśmy też przeglądowi i rozwojowi talentów w organizacji. Kiedy jednak McDonald’s ogłosił globalny konkurs na inicjatywy edukacyjne, od razu wiedzieliśmy, że to dodatkowa okazja, żeby nasze działania miały jeszcze większy zasięg” – podkreśla Renata Prys, dyrektor Działu People.
W ramach grantu McDonald’s da managerom okazję udziału w studiach dualnych organizowanych w partnerstwie z jedną z polskich uczelni. Studia wystartują w przyszłym roku i umożliwią 60 pracownikom zdobycie tytułu licencjata i rozwój umiejętności managerskich.
Drugim elementem projektu będą kursy językowe: angielskiego dla managerów restauracji i pracowników zatrudnionych w międzynarodowych zespołach oraz polskiego – dla pracowników-obcokrajowców. Poza tradycyjnymi zajęciami kursy obejmą również spotkania wirtualne i dostęp do platformy e-learningowej, co umożliwi udział w inicjatywie także osobom spoza największych ośrodków. McDonald’s planuje objęcie projektem aż 2000 pracowników w ciągu najbliższego roku.
„Zatrudniamy już ok. 24 tysięcy pracowników, mamy ambitne plany rozwoju na polskim rynku. W związku z tym pracujemy nad naszą ofertą edukacyjną, żeby wyprzedzić rosnące potrzeby organizacji. Nie tylko kształcimy liderów, którzy mogą w przyszłości awansować na kierowników, ale dbamy także o rozwój kompetencji osób na podstawowych stanowiskach. To oni decydują o jakości doświadczeń naszych gości. Milion dolarów od struktur globalnych daje nam dodatkową możliwość wzmocnienia naszych programów szkoleniowych i mamy nadzieję, że wprost przełoży się na satysfakcję naszych pracowników” – dodaje Prys.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 17.12.2018, 18:09 |
Źródło informacji | Centrum Prasowe PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu