Pobierz materiał i Publikuj za darmo
To już ponad rok!
Stworzona przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych aplikacja eDO App, umożliwiająca osobom posiadającym e-dowody zdalne potwierdzanie tożsamości, funkcjonuje od nieco ponad roku. W tym czasie zyskała nie tylko uznanie ekspertów, ale także zaufanie rosnącej rzeszy użytkowników.
W momencie swojego debiutu w czerwcu ubiegłego roku aplikacja była dostępna dla użytkowników smartfonów z systemem Android. Obecnie można pobrać ją ze sklepów Google Play, App Store, AppGallery na smartfony z systemami Android (od wersji 6.0) oraz iOS (od wersji 13.2 dla iPhone'a 7 i nowszych). Aby móc skorzystać z jej funkcjonalności, oprócz e-dowodu, konieczne jest posiadanie telefonu z modułem NFC.
Ponad 400 spraw, które załatwisz z eDO App
Dowód osobisty z warstwą elektroniczną w połączeniu z aplikacją eDO App umożliwia m.in. korzystanie z usług administracji publicznej bez wychodzenia z domu. W praktyce oznacza to, że większość spraw, które dotychczas wymagały Twojej wizyty w urzędzie możesz załatwić o dowolnej porze z dowolnego miejsca na świecie.
Dzięki aplikacji możemy korzystać z niemal 400 e-portali państwowych, takich jak m.in.: Internetowe Konto Pacjenta, Profil Zaufany, Platforma Usług Elektronicznych ZUS, eKRUS, praca.gov.pl czy Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej. Ich pełną listę można znaleźć na stronie: Portale | login.gov.pl.
eDO App to narzędzie przydatne nie tylko w kontaktach z administracją. Po raz pierwszy w usługach komercyjnych aplikacja została udostępniona w lipcu ubiegłego roku. Od tego momentu PWPW stale rozszerza grono partnerów, którzy w swoich usługach wykorzystują eDO App. Już teraz są wśród nich przedstawiciele sektora bankowości (mBank), branży energetycznej (PGNiG), rynku funduszy inwestycyjnych (UNIQA TFI, Allianz TFI) czy też przedsiębiorstwa branż, w których ważna jest wiarygodna weryfikacja wieku klientów (branża tytoniowa).
Podpis zawarty w e-dowodzie, dzięki aplikacji eDO App, można wykorzystać podczas zawierania umów, np. najmu, wypożyczenia auta czy też przedłużania abonamentu na telefon lub internet u dostawców usług telekomunikacyjnych. Dzięki aplikacji można nim podpisać dowolny dokument elektroniczny. Od listopada 2020 roku eDO App umożliwia korzystanie z podpisu kwalifikowanego zapisanego w e-dowodzie, a od lutego bieżącego roku aplikacja pozwala już nie tylko na odczytywanie warstwy elektronicznej e-dowodów, ale także paszportów i kart pobytu.
Załatwianie spraw w mniej niż 2 minuty - dzięki eDO App to możliwe!
Korzystanie z eDo App cechuje wygoda. Nic więc dziwnego, że użytkownicy, których jest już ponad 750 tysięcy, chętnie korzystają z aplikacji i pozytywnie ją oceniają. 96% użytkowników eDO App potwierdza swoją tożsamość za pośrednictwem aplikacji w mniej niż 2 minuty. Aż 70% użytkowników dzięki eDO App załatwia swoje sprawy w ciągu minuty.
Dużym atutem aplikacji, oprócz wygody, jest jej bezpieczeństwo gwarantowane przez zaawansowane zabezpieczenia kryptograficzne. Jakość zapewnia Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, która od ponad 100 lat jako producent polskich banknotów i dokumentów stawia na pierwszym miejscu obywateli i ich bezpieczeństwo.
Źródło informacji: PWPW
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 23.07.2021, 11:09 |
Źródło informacji | PWPW |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
„Dekarbonizacja - dlaczego ty, dlaczego teraz?”. 5. edycja międzynarodowego szczytu klimatycznego Carbon Footprint Summit
Organizatorzy zapraszają 7 października 2024 w ICE Kraków przy ul. Konopnickiej 17 na 5. edycję międzynarodowego szczytu klimatycznego Carbon Footprint Summit, którego hasłem przewodnim jest tym razem dekarbonizacja.- 04.10.2024, 15:50
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Carbon Footprint Foundation
-
Image
Debata prezesów na EKF Ubezpieczenia: nowe pokolenia klientów wymuszają zmianę naszych strategii biznesowych PAP
„Rynek ubezpieczeniowy przechodzi obecnie głęboką transformację pod wpływem klientów - zwłaszcza tych najmłodszych, którzy oczekują, że będziemy funkcjonować w sposób przypominający popularne platformy streamingowe. Nasze oferty i relacje z konsumentami mają być jasne, kompleksowe, intuicyjne. W związku z tym dotychczasowe modele biznesowe firm ubezpieczeniowych będą podlegały daleko idącym zmianom i modyfikacjom” - przekonywał Paweł Kacprzyk, prezes zarządu, Nationale-Nederlanden TU na Życie S.A.- 04.10.2024, 15:15
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Dla Grupy ORLEN wodór to ważny element w procesie dekarbonizacji PAP
Rola wodoru wydaje się być coraz ważniejsza w dekarbonizacji przemysłu, ciepłownictwa i zwiększeniu niezależności energetycznej Polski. „Wodór zostanie zastosowany tam, gdzie przyniesie najlepszy efekt ekologiczny, jak i biznesowy. Sektor, który ma największy potencjał to przemysł” - stwierdził Grzegorz Jóźwiak z Grupy ORLEN podczas debaty w ramach katowickiej konferencji Energy Days 2024.- 04.10.2024, 13:01
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom