Newsletter

MŚ: Minister Henryk Kowalczyk na Szczycie Energetycznym (komunikat)

16.04.2018, 18:11aktualizacja: 16.04.2018, 18:11

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

-MŚ informuje:

Bezpieczeństwo energetyczne kraju jest głównym tematem Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego, który odbywa się w Gdańsku. W inauguracji wydarzenia wziął udział Henryk Kowalczyk, minister środowiska.

Polityka klimatyczno-energetyczna UE jest bardzo ambitna i nie należy się spodziewać zmiany w kierunku obniżania ambicji redukcyjnych. Trzeba sobie jednak stawiać cele możliwe do zrealizowania – mówił podczas debaty Henryk Kowalczyk. Zaznaczył też, że Polska jest krajem, który aktywnie redukuje emisje gazów cieplarnianych.

Minister Kowalczyk wspomniał, że dla realizacji celów redukcyjnych konieczne jest wpisanie w ramy polityki klimatycznej UE rozwiązań, które zapewnią poszczególnym państwom członkowskim margines elastyczności i umożliwią swobodne kształtowanie miksu energetycznego, w sposób gwarantujący bezpieczeństwo energetyczne oraz stabilną dostępność energii dla odbiorców

Przykładem takiej elastyczności jest choćby wyeksponowanie pochłaniania gazów cieplarnianych, a nie tylko ograniczanie emisji – podkreślał minister środowiska.

W czasie panelu dyskusyjnego została również poruszona kwestia organizacji 24. sesji Konferencji Stron Konwencji Klimatycznej (COP24). Szczyt odbędzie się w grudniu br. w Katowicach. Jest to najważniejsze doroczne wydarzenie międzynarodowych negocjacji klimatycznych, na którym spotykają się przedstawiciele wszystkich Stron Konwencji, by podejmować decyzje dotyczące dalszych działań na rzecz ochrony klimatu.

O szczycie energetycznym

Ogólnopolski Szczyt Energetyczny gromadzi w jednym miejscu przedstawicieli kluczowych instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo energetyczne i gospodarcze kraju, polityków, ekonomistów oraz przedstawicieli świata biznesu i nauki. Tematem rozmów jest zabezpieczenie polskiej gospodarki, a w szczególności strategicznych sektorów pod kątem ryzyk wynikających z sytuacji międzynarodowej oraz polityki UE.

Uczestnicy debat odnieśli się m.in. do reorganizacji polskiego rynku energii jako konsekwencji polityki surowcowej Państwa, uniezależnienia gospodarczego i energetycznego, stabilności relacji międzynarodowych.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ nmk/ mmu/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 16.04.2018, 18:11
Źródło informacji
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Pozostałe z kategorii

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ