Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- MSZ informuje:
Wiceminister Marek Ziółkowski otworzył w Warszawie konferencję „Cyber Security – bezpieczeństwo ponad granicami”.
– W relacjach między państwami nie da się obecnie uniknąć kwestii bezpieczeństwa cybernetycznego. Na forum ONZ, OBWE, Unii Europejskiej i NATO temat bezpieczeństwa cybernetycznego jest już stałym przedmiotem dyskusji – powiedział wiceminister Ziółkowski w swoim wystąpieniu.
– Współpraca międzynarodowa pozwala zarówno na wzmocnienie narodowej obrony, bezpieczeństwa cybernetycznego, jak i na pogłębianie dialogu z krajami, które niekoniecznie podzielają nasze wartości i zasady, ale za to są w cyberprzestrzeni aktorami, których nie można ignorować – stwierdził wiceminister Ziółkowski. Dodał, że dzięki współpracy, szczególnie z krajami podzielającymi nasze wartości i normy, jesteśmy w stanie wzmocnić skuteczność naszego narodowego systemu bezpieczeństwa cybernetycznego. – Jesteśmy także w stanie, poprzez działania określane mianem cyberdyplomacji, wywierać wpływ na inne kraje i zachęcać je do zaprzestania wrogich działań w cyberprzestrzeni – zaznaczył wiceszef MSZ.
Wiceminister Ziółkowski podkreślił, że warunkiem wzmocnienia bezpieczeństwa globalnej cyberprzestrzeni jest rozwijanie zdolności narodowych poszczególnych krajów, w tym Polski. – Z tego powodu Ministerstwo Spraw Zagranicznych wspiera działania podejmowane przez Ministerstwo Cyfryzacji oraz inne resorty mające na celu budowę polskiego systemu bezpieczeństwa cybernetycznego. Ministerstwo Spraw Zagranicznych włączyło się w proces konsultacji projektu Strategii Cyberbezpieczeństwa RP opracowywanego przez resort cyfryzacji – oświadczył zastępca szefa polskiej dyplomacji.
Czwarta edycja Konferencji i Wystawy „Cyber Security – bezpieczeństwo ponad granicami” poświęcona była obronie kluczowej infrastruktury wojskowej i cywilnej państwa przed zorganizowanym atakiem teleinformatycznym. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele kierownictwa ministerstw, urzędów centralnych, instytucji, administracji samorządowej, ważnych gałęzi gospodarki oraz służb, których zadaniem jest m.in. obrona przed cyberatakiem. Konferencji towarzyszyła wystawa prezentująca najnowsze rozwiązania w dziedzinie bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)
kom/ ksi/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 17.11.2016, 15:03 |
Źródło informacji | MSZ |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |