Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Instytucje, rządy i producenci powinni działać pod parasolem jednolitej polityki, a przemysł spożywczy - brać pod uwagę zrównoważony rozwój oraz mierzyć się z problemami zdrowotnymi współczesnych społeczeństw.
Tak podsumować można wyniki prezentacji i konferencji, jakie toczyły się w trakcie wczorajszych, uroczystych obchodów 150-lecia Nestlé w Brukseli.
Zgromadziły one ponad 300 osobistości ze świata polityki Unii Europejskiej, ambasadorów, przedstawicieli unijnych instytucji, organizacji pozarządowych oraz ekspertów, by poddać debacie kierunki rozwoju żywienia w XXI wieku, w świetle przemian demograficznych oraz zmian wzorców zachowań konsumentów oraz by przedstawić zobowiązania Nestlé jako globalnego lidera rynku spożywczego wobec społeczeństwa.
Luis Cantarell, wiceprezes Nestlé odpowiadający za operacje firmy w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej (region EMENA) przyznał: "30% populacji Unii Europejskiej cierpi na otyłość. To problem, z którym trzeba walczyć już dziś". W ciągu ostatnich dwóch lat firma Nestlé usunęła 8600 ton cukru ze swojego portfela produktów żywnościowych i napojów, a także 260 ton sodu i 440 ton tłuszczów nasyconych. Nestlé zapowiedziało, że ogłosi nowe zobowiązania dla żywienia i zdrowia jeszcze w tym roku.
Luis Cantarell podkreślił, że z wyzwaniem pomoże mierzyć się ogólnounijna polityka, która wyznaczy ramy dla przemysłu spożywczego: "dziś istnieje 28 różnych, narodowych rozwiązań tego samego problemu. Chcemy by zastąpił je jednolity, długoterminowy i silny program ramowy, który stworzy równe warunki dla wszystkich uczestników rynku i zachęci do wprowadzenia innowacji w żywieniu".
Nestlé, poza zmianami w portfolio obecnych produktów, pracuje również nad rozwijaniem zindywidualizowanych rozwiązań odżywczych. Firma prowadzi badania jak uwarunkowania genetyczne i inne czynniki indywidualne określają, jaki sposób żywienia ma najlepszy wpływ na człowieka i pomaga walczyć z chorobami lub im zapobiegać.
O Nestlé
Nestlé w Polsce jest wiodącą firmą w obszarze żywienia, zdrowia i dobrego samopoczucia z portfolio ponad 1500 produktów i prawie 90 marek, w tym m.in. NESCAFE, WINIARY, GERBER, PRINCESSA, KIT KAT, LION, NESQUIK, NAŁĘCZOWIANKA, MANHATTAN oraz PURINA. Nestlé działa na polskim rynku od ponad 20 lat. Firma zatrudnia aktualnie 4500 pracowników w 8 lokalizacjach. W 2015 roku sprzedaż Nestlé w Polsce osiągnęła ponad 3 mld zł.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 22.06.2016, 10:48 |
Źródło informacji | Nestlé |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu