Firma HEUTHES nieprzerwanie aktualizuje swój internetowy system obsługi firmy ISOF i wprowadziła jego nową wersję o numerze 21.4.
Zaktualizowane zostały następujące moduły:
- W „Rachunkowości” zmodyfikowano „Środki trwałe”, w których oprócz zmian w wizualizacji zaktualizowano także operacje, dokumenty i inwentaryzację oraz dostosowano również edycję środka trwałego do nowej klasyfikacji KŚT 2016.
- W module „Finanse i Księgowość (FK)” dodano automatyczne przeliczanie kursów i pozycji BO w trybie uzupełniania tylko wartości sald Wn/Ma dla kont/subkont walutowych. CIT-8 zaktualizowano do wersji 32, a PIT-11 do wersji 29. Oprócz tego nastąpiła aktualizacja e-sprawozdań i PIT8AR do najnowszej wersji, a w amortyzacji środków trwałych dodano tryb bezpośredniego księgowania do bufora FK z dodatkową weryfikacją stanu rok/miesiąc okresu.
- Wprowadzono także funkcję blokady uzupełniana raportów: ZZwK i RPPmBezp/RPPmPosr z użyciem hasła użytkownika. Kolejna zmiana to wprowadzenie nowego układu bilansu [BilansCE - wymóg CIT estoński] z możliwością podłączenia do eSPR - sprawozdanie finansowe.
- Zmodyfikowano listę sesji JPK do MF, w której wydzielono podgląd danych w trybie czystego XML i dodatkowej wizualizacji. W zakładce Raporty>Konta> dodano w Operacje - bezpośrednie zestawienia w danej walucie na subkontach PLN. Ostatnia zmiana to nowa wizualizacja różnic w historii operacji i wyciągów.
- Aktualizacja modułu „E-commerce” objęła: synchronizację cen i dodanie szablonów do Allegro, dodanie wzorca ZK dla użytkownika oraz obsługę archiwalnych ofert. Do tego wprowadzono synchronizację towarów ISOF - WooCommerce, gdzie pojawiło się nowe okno synchronizacji.
- W module „Zamówienia od klientów” nastąpiła aktualizacja zapisu szablonu wyszukiwania z wielowyborem, poprawiono wyświetlanie menu kontekstowego, przy wystawianiu ZK pokazywana jest marża dla pozycji i całego dokumentu. Oprócz tego dodano wyliczanie cen od waluty dla ZK w walucie i dodano funkcję sortowania pozycji przy imporcie ZK.
- Kolejnym zmodyfikowanym modułem jest „Sprzedaż”. W dokumentach sprzedaży zmieniono fakturowanie gdzie uwzględniono rabat kontrahenta przy wystawianiu FS z WZ. Na wydruku faktury PL i PL/EN dodano oznaczenie waluty PLN na rozliczeniu VAT. Dla dokumentów sprzedaży pokazywana jest marża dla całego dokumentu. Na dokumentach językowych dodano legendę. Wprowadzono nową obsługę błędów z serwisu KSeF. dodano obsługę sprzedaży partnerskiej w API oraz obsługę czterech miejsc po przecinku w cenie. Wprowadzono kwotę groszy na fakturze w postaci ułamka, nastąpiło też ujawnienie na dokumencie sprzedaży numerów partii. W nowej wersji widnieje też osobna legenda dla dokumentów FE/FEU, tłumaczenie FSZ na PL/EN oraz dodanie brakujących tłumaczeń do innych faktur. Wprowadzono korektę pełną nowych pozycji w walucie.
- W „Ofertach” wersje językowe wprowadzono również na podglądzie dokumentu, dodano przycisk do aktualizacji ceny i wag oraz poprawki do kopiowania „Oferty”.
- Zmiany w module „Kartoteki” to: w kartotece towarów można tworzyć towary na podstawie cech, w API nastąpiła aktualizacja kartoteki sprzedaży partnerskiej, w informacji o towarze w sekcji komplety dodano podkomplety. W kartotece kompletów umożliwione jest składanie kilku kompletów jednocześnie. Nastąpiła także aktualizacja kartotekowej ceny zakupu przy zapisie PW/PP, tak jak dla PZ.
- W „Produkcji” możliwe jest wystawianie dokumentów PW ze zlecenia produkcyjnego. Wprowadzono poprawki do zamykania okna harmonogramu do zlecenia produkcyjnego.
- W module „DMS”, w funkcji „Nowy dokument z dysku”, wprowadzono możliwość wskazania kilku dokumentów oraz włączanie wielu plików do ZIP z wielowyborem z podglądu katalogu.
- W „Zamówieniach do dostawców” pojawił się filtr „zafakturowane” na liście (jak na ZK), a przy wy-stawianiu FZ z ZD jest możliwość wyboru FZ w walucie.
- Do „Administracji” dołączono „Opcje systemowe”, które umożliwiają zmodyfikowanie okna dostępu i Eventlog z logowaniem czasu zapisu dokumentów magazynowych.
- Ważną funkcją wprowadzoną do nowej wersji ISOF jest „eZLA” (elektroniczne zwolnienie lekarskie) dostosowane do zmian w API.
- Wspomniane zmiany i usprawnienia są główną częścią dużej modyfikacji ISOF oddanej do użytku z numerem 21.4, a sama nowa wersja zawiera oprócz nowych funkcjonalności wiele innych poprawek usprawniających działanie systemu ISOF.
Więcej informacji na stronie www.isof.pl.
Źródło informacji: Heuthes sp. z o.o.