Newsletter

Obsługa bankowości bezpośredniej w systemie ISOF

11.04.2023, 10:00aktualizacja: 11.04.2023, 10:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Firma HEUTHES rozpoczęła intensywne prace nad obsługą bankowości bezpośredniej w systemie ISOF. Dotychczas klienci mieli do dyspozycji integrację bankowości internetowej z ISOF poprzez wymianę danych z systemem bankowym, która odbywa się dzięki odpowiednio wygenerowanym plikom z przelewami w systemie ISOF. Następnie przelewy wczytuje się do bankowości internetowej z pliku wygenerowanego w ISOF, a wyciągi pobiera się na dysk z bankowości internetowej i z pliku wczytuje się do systemu ISOF. HEUTHES zapewnia obsługę większości formatów stosowanych przy tej wymianie w bankach.

Nowe rozwiązanie pozwala pominąć te uciążliwe etapy i pobierać wyciągi oraz historię operacji na rachunku bezpośrednio w systemie ISOF bez pośrednictwa bankowości internetowej oraz wysyłać przelewy bezpośrednio do systemu bankowego, również bez pośrednictwa bankowości internetowej. Oczywiście całość tego procesu jest obudowana zaawansowanym modułem bezpieczeństwa kryptograficznego, w tym koniecznością stosowania podpisów cyfrowych przy przelewach. Obsługa podpisów cyfrowych w przeglądarce będzie możliwa dzięki modułowi HEUTHES-BIFILAR. Innowacja ta usprawnia znacznie prace i przyspiesza wymianę danych oraz pozwala uniknąć pomyłek w wielu przypadkach. Rozwój systemu ISOF w tym zakresie obejmuje rozwój systemu Kasa Bank oraz modułu Administracja w zakresie nowych definicji komunikacji bezpośredniej z bankami, a także uprawnień. Definicje tego rozwiązania znajdują się w normie ISO 20022.

Nowe rozwiązanie będzie dostępne pod koniec drugiego kwartału 2023. Pierwszym bankiem obsługującym bankowość bezpośrednią w systemie ISOF będzie BNP PARIBAS, a w kolejnych bankach usługa będzie wprowadzana w miarę potrzeb zgłaszanych przez użytkowników systemu ISOF.

Obecnie następujące banki posiadają bezpośrednią integrację rachunku bankowego z systemem ERP: PKO BP, BNP PARIBAS, Bank PEKAO SA, ING Bank Śląski, Bank Millenium, Alior Bank, mBank, Santander Bank Polska, CitiHandlowy.

Więcej informacji na stronie www.isof.pl.

Źródło informacji: HUETHES Sp. z o.o.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 11.04.2023, 10:00
Źródło informacji HEUTHES Sp. z o.o.
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.