Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- Allen ustanawia partnerstwo z amerykańskim Departamentem Stanu i Światową Organizacją Zdrowia w celu ewakuacji i leczenia zarażonych pracowników organizacji humanitarnych;
- Nawiązuje współpracę z Wyższą Szkołą Medyczną przy Uniwersytecie Massachusetts na rzecz realizacji szkoleń i dostawy sprzętu;
- Koordynuje i optymalizuje globalne wsparcie finansowe, uruchomiając platformę charytatywną o nazwie "Fund a Need" ("Sfinansuj potrzebę").
SEATTLE, 23 października 2014 r. /PRNewswire/ - Filantrop Paul G. Allen zwiększył dziś kwotę swojego wsparcia na rzecz walki z wirusem Ebola do co najmniej 100 mln USD, nawołując jednocześnie cały świat do podjęcia działań w tym kierunku. Rozwiązanie kryzysu związanego z epidemią wymaga wieloaspektowego podejścia. W związku z tym Paul G. Allen podjął się kierownictwa nad następującymi inicjatywami.
Fundusz na rzecz ewakuacji medycznej i transportu pracowników humanitarnych
Efektywne podejście do kryzysu Ebola wymaga stałego zaangażowania specjalistów z zakresu medycyny. Jednym z największych wyzwań związanych z ich rekrutacją jest brak przejrzystych metod postępowania, w tym ewakuacji, w odniesieniu do pracowników zarażonych i wymagających leczenia.
Paul G. Allen zobowiązał się wnieść coś od siebie w walkę z tym problemem, finansując opracowanie i wyprodukowanie dwóch jednostek ewakuacji medycznej, które będą służyć amerykańskiemu Departamentowi Stanu do bezpiecznej ewakuacji pracowników medycznych z Afryki Zachodniej. Ponadto Allen nawiązał współpracę ze Światową Organizacją Zdrowia (WHO) w celu zwiększania możliwości WHO, jeśli chodzi o koordynację działań logistycznych związanych z transportem międzynarodowych zespołów niosących pomoc humanitarną.
Koszty ewakuacji medycznej mogą również stanowić istotną barierę dla poszczególnych organizacji w wysyłaniu specjalistów ds. intensywnej terapii na objęte kryzysem tereny. Allen odniósł się do tego problemu, zakładając fundusz Ebola Medevac Fund, którego celem jest ewakuacja medyczna specjalistów zarażonych wirusem Ebola. Ma on niwelować różnice pomiędzy wysokością środków pochodzących z ubezpieczenia a rzeczywistymi kosztami transportu. Fundusz, dysponujący już 2,5 mln USD, działa na zasadzie dolarowych dotacji podwajających i związany jest z fundacją Paul G. Allen Family Foundation.
Wyższa Szkoła Medyczna przy Uniwersytecie Massachusetts (UMMS)
Kolejnym istotnym elementem walki z wirusem Ebola jest zapewnienie odpowiedniej edukacji, dostaw i specjalistów z zakresu medycyny na objętych kryzysem terenach. Allen przekazuje dotację na rzecz UMMS, aby pomóc w realizacji szkoleń oraz zapewnić odpowiednią liczbę pracowników medycznych i sprzętu laboratoryjnego niezbędnego do walki z wirusem na terenie Liberii. Współpraca z UMMS polegać będzie głównie na udostępnianiu sprzętu odkażającego i laboratoryjnego szpitalom na danym terenie, jak również na udzielaniu wsparcia i informacji lokalnym społecznościom, przy jednoczesnym zapewnieniu monitoringu i niezbędnej pomocy personelowi szpitalnemu w celu ponownego otwarcia zamkniętych wcześniej szpitali.
Platforma Fund a Need
Paul G. Allen uruchomił ponadto platformę dostępną pod adresem TackleEbola.com, za pomocą której osoby prywatne mogą wpłacać środki na rzecz konkretnych organizacji, przyczyniając się do zaspokojenia najistotniejszych potrzeb. Platforma ta została zaprojektowana w celu skoordynowania i zoptymalizowania indywidualnych dotacji z całego świata.
Wszystkie datki zostaną przeznaczone na sfinansowanie działań w zakresie leczenia, kontroli i zapobiegania dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa Ebola. Darczyńcy będą mogli wybrać konkretne działanie, na realizację którego pragną przeznaczyć środki. Platforma pozwoli im również zapoznać się ze efektami działań zrealizowanych dzięki ich datkom poprzez udostępnianie aktualnych informacji na temat postępów w tym zakresie.
Cytaty
"Wirus Ebola różni się od wszystkich dotychczasowych kryzysów w obszarze zdrowia i wymaga od nas zupełnie innej reakcji - powiedział Allen. - Aby efektywnie zapanować nad tą epidemią i zapobiec jej rozprzestrzenieniu się na cały świat, musimy połączyć wysiłki na rzecz zgromadzenia funduszy, koordynacji zasobów i opracowania kreatywnych rozwiązań, które pozwolą nam pokonać ten problem. Dlatego też zobowiązuję się wykonać swoją część tego ważnego zadania".
"Pragniemy podziękować Paulowi Allenowi i jego fundacji za ogromny wkład na rzecz rozwiązania tego niezwykle ważnego problemu - powiedział Andrew O'Brien, przedstawiciel amerykańskiego Departamentu Stanu ds. Partnerstw Globalnych. - Mamy nadzieję, że będzie to doskonały przykład niezwykle silnego i dynamicznego przywództwa sektora prywatnego w ramach jego współpracy z rządem Stanów Zjednoczonych. Zainicjowana przez Paula G. Allena kampania na rzecz walki z wirusem Ebola stanowi ważną platformę, która umożliwi wysyłkę niezbędnych zasobów medycznych do Afryki Zachodniej w celu walki z epidemią w jej epicentrum. Przewodniczenie tej inicjatywie przez Allena idealnie wpisuje się w nasze bieżące potrzeby, znacząco wspierając działania na zagrożonych terenach prowadzone każdego dnia przez rząd Stanów Zjednoczonych, organizacje międzynarodowe, organizacje pozarządowe i inne podmioty".
"Personel Wyższej Szkoły Medycznej przy Uniwersytecie Massachusetts pragnie wyrazić wdzięczność za wsparcie, jakiego udzieliła nam fundacja Paul G. Allen Family Foundation. Dzięki niemu możemy prowadzić ścisłą współpracę z partnerami strategicznymi i pracownikami medycznymi z Liberii z myślą o opanowaniu epidemii wirusa Ebola oraz wzmocnieniu liberyjskiego systemu opieki zdrowotnej - powiedział dr Michael F. Collins, rektor Wyższej Szkoły Medycznej przy Uniwersytecie Massachusetts. - Nasza współpraca z władzami i służbą zdrowia Liberii zawsze przebiegała bardzo sprawnie, dlatego chcielibyśmy ją kontynuować, nawiązując bezpośrednie relacje z partnerami z tego kraju oraz zapewniając wsparcie, szkolenia i sprzęt dla terenów objętych epidemią".
Dotychczasowy wkład Paula Allena na rzecz walki z wirusem Ebola
Od momentu wybuchu epidemii Paul Allen oraz Paul G. Allen Family Foundation poświęcają wiele uwagi opracowywaniu, finansowaniu i koordynacji strategicznych rozwiązań, które szybko i skutecznie zaspokoją najbardziej naglące potrzeby. Jak dotąd udzielono wsparcia w następujących obszarach:
- Dotacja dla Amerykańskiego Czerwonego Krzyża na zakup sprzętu, sfinansowanie wolontariatu oraz materiały szkoleniowe dla Gwinei, Sierra Leone i Liberii (sierpień 2014 r.);
- Dotacja podwajająca dla organizacji Global Giving, którą w ciągu czterech dni, dzięki ponad 700 darczyńcom, udało się powiększyć dwukrotnie. Dziesięć grup otrzymało środki na sfinansowanie dostaw materiałów sanitarnych, szkoleń oraz komunikatów skierowanych do ogółu społeczeństwa (sierpień 2014 r.);
- Partnerstwo z organizacją UNICEF mające na celu przekazanie Liberii 50 000 zestawów ochronnych (wrzesień 2014 r.);
- Partnerstwo z organizacją Airlink na rzecz utworzenia stałego mostu powietrznego umożliwiającego dostawę niezbędnych medycznych środków ochrony i farmaceutyków (wrzesień 2014 r.);
- Dotacja dla CDC Foundation na utworzenie ośrodków działań kryzysowych w krajach najbardziej dotkniętych epidemią, w tym w Gwinei, Liberii i Sierra Leone. Ośrodki te wspierają systematyczną walkę z epidemią za pomocą ulepszonych systemów komunikacji i zarządzania danymi, umożliwiających diagnozowanie choroby i nawiązywanie kontaktu z pacjentami, co przyczyni się do wykrywania przypadków zarażenia i uniemożliwi dalsze rozprzestrzenianie się wirusa (wrzesień 2014 r.);
- Środki dla organizacji Medical Teams International (MTI) na zaspokojenie potrzeb w obszarze infrastruktury, mieszkalnictwa i transportu personelu MTI w Liberii (wrzesień 2014 r.);
- Partnerstwo z organizacją Lekarze Bez Granic/Medecins Sans Frontieres (MSF) na rzecz wsparcia opracowanych przez nią programów walki z wirusem Ebola na terenie Gwinei, Liberii i Sierra Leone (wrzesień 2014 r.);
- Dotacja dla BBC Media Action na wsparcie programów edukacyjno-informacyjnych w dotkniętych epidemią krajach, w celu poszerzenia wiedzy i świadomości ogółu społeczeństwa, wsparcia rządu w walce z kryzysem oraz promowania bezpiecznych praktyk zdrowotnych wśród lokalnych społeczności (październik 2014 r.).
Fundusz Ebola Medevac Fund będzie administrowany przez fundację Silicon Valley Community Foundation. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.tackleebola.com oraz na portalach społecznościowych Twitter i Facebook (@TackleEbola i @PaulGAllen).
Źródło: The Paul G. Allen Family Foundation
KONTAKT:
Alexa Rudin
Vulcan Inc.
tel. +1-206-342-2230
e-mail: alexar@vulcan.com
Dana Lengkeek
Burson-Marsteller
tel. +1-415-994-4008
e-mail: dana.lengkeek@bm.com
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 24.10.2014, 14:53 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |