Pobierz materiał i Publikuj za darmo
CINCINNATI - (BUSINESS WIRE) - Z okazji Tygodnia Ziemi oraz w celu zwiększenia zaangażowania na rzecz bardziej zrównoważonego rozwoju, spółka Procter & Gamble (NYSE:PG) ogłosiła rozpoczęcie współpracy z Instytutem ds. Innowacji Łańcucha Dostaw w Malezji (MISI, Malaysia Institute for Supply Chain Innovation), Międzynarodowym Instytutem Żywienia Roślin (IPNI, International Plant Nutrition Institute) oraz przedsiębiorstwem Yara International w celu poprawy warunków życia drobnych producentów rolnych w ramach łańcucha dostaw oleju palmowego P&G w Malezji. Po udanym projekcie pilotażowym, realizowanym w latach 2015-2018, Spółka rozszerza program, w ramach którego współpracuje z niezależnymi właścicielami małych gospodarstw produkujących olej palmowy w celu ogólnego zwiększenia zbiorów poprzez szkolenia i wdrażanie rozwiązań najlepszych w swojej klasie, a także bardziej zrównoważonych praktyk uprawy.
Niniejsza informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna wersja komunikatu dostępna jest pod adresem: https://www.businesswire.com/news/home/20190426005048/en/
Spółka P&G jest oddana idei odpowiedzialnej uprawy palm i zadeklarowała chęć poprawy warunków życia drobnych producentów oleju palmowego jako jeden z celów programu „Ambicje na rok 2030” w zakresie zrównoważonego rozwoju środowiska naturalnego. Na chwilę obecną drobni producenci wytwarzają około 40% światowych zapasów oleju palmowego, jednak wielu z nich ma ograniczoną wiedzę lub dostęp do zasobów rolnych, które umożliwiają maksymalizację zbiorów.
Celem projektu pilotażowego było dokonanie oceny podstawowych możliwości produkcyjnych około 2000 drobnych rolników w malezyjskim stanie Johor. Ze względu na swój sukces program jest rozszerzany, aby utworzyć 250 gospodarstw edukacyjnych, które będą osadzone w systemie innowacji kierowanym przez P&G. Gospodarstwa te będą służyć jako wspólnotowe centra zasobów, które będą napędzać rozwój i rozpowszechnianie dobrych praktyk uprawy na potrzeby nawet do 10 000 małych gospodarstw rolnych w ciągu najbliższych pięciu lat. Celem jest zwiększenie plonów o 30-50%, poprawa warunków życia drobnych producentów rolnych i zapewnienie zrównoważonych praktyk w łańcuchu dostaw oleju palmowego P&G.
„Wierzymy, że możemy być siłą napędową pozytywnych zmian oraz rozwoju. Ten program pokazuje nasze zaangażowanie w prowadzenie długoterminowych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju – powiedział Jack Ryan, wiceprezes P&G Chemicals. – Jesteśmy dumni z pracy, którą wykonujemy w Malezji, ponieważ jest to właściwe rozwiązanie dla lokalnej społeczności i globalnych konsumentów, którym służymy i którzy chcą, by produkty, które do nich trafiają, były wytwarzane na drodze zrównoważonej produkcji”.
Rolnicy z 250 szkoleniowych gospodarstw rolnych będą mieli bezpośredni dostęp do specjalistów z dziedziny agronomii i pracowników terenowych ds. zrównoważonego rozwoju oraz otrzymają praktyczne wsparcie techniczne. Wspólnie będą pracować nad wdrożeniem najlepszych w swojej klasie systemów zarządzania gospodarstwem rolnym, w tym optymalizacji zbiorów, planów dotyczących składników odżywczych i zarządzania budżetem. W zamian za to drobni producenci rolni będą pełnić rolę szkoleniowców w zakresie zasobów i będą edukować innych rolników w swojej społeczności.
P&G wierzy, że działania te pomogą drobnym producentom rolnym wykonać krok we właściwym kierunku na drodze ku długofalowemu sukcesowi. Zrównoważony charakter programu opiera się na wspólnym interesie drobnych producentów rolnych, przetwórców oleju palmowego i łańcuchów dostaw nawozów sztucznych. Celem jest zwiększenie produktywności gospodarstw rolnych i zaspokojenie stałego zapotrzebowania na zrównoważone dostawy oleju palmowego i oleju z ziaren palmowych.
Procter & Gamble
P&G oferuje konsumentom na całym świecie solidne portfolio zaufanych, wiodących marek wysokiej jakości, m.in: Always®, Ambi Pur®, Ariel®, Bounty®, Charmin®, Crest®, Dawn®, Downy®, Fairy®, Febreze®, Gain®, Gillette®, Head & Shoulders®, Lenor®, Olay®, Oral-B®, Pampers®, Pantene®, SK-II®, Tide®, Vicks® i Whisper®. P&G prowadzi działalność w ok. 70 krajach. Najnowsze, szczegółowe informacje na temat P&G i jej marek znaleźć można na stronie: http://www.pg.com.
MISI (Instytut ds. Innowacji Łańcucha Dostaw w Malezji)
MISI, z siedzibą w Shah Alam niedaleko Kuala Lumpur w Malezji, jest jednym z sześciu centrów w sieci MIT Global SCALE (Perfekcja w zakresie łańcucha dostaw i logistyce). Jest to wspólna inicjatywa Instytutu Technologicznego w Massachusetts (MIT) i rządu Malezji, stanowi międzynarodowe połączenie najnowszych badań i organizacji edukacyjnych, które ma na celu rozwój i rozpowszechnianie innowacji na całym świecie w zakresie łańcucha dostaw oraz logistyki.
Informacje o Yara
Yara propaguje wiedzę poprzez popularyzację odpowiedzialnej dystrybucji żywności na świecie i ochronę naszej planety w celu realizacji wizji społeczeństwa opartego na współpracy, szacunku dla środowiska naturalnego oraz świata wolnego od głodu. Aby sprostać tym zobowiązaniom, obraliśmy rolę lidera w opracowywaniu cyfrowych narzędzi dla rolnictwa precyzyjnego oraz prowadzimy ścisłą współpracę z naszymi partnerami w zakresie całego łańcucha wartości w branży spożywczej, dzięki czemu tworzymy bardziej przyjazne dla klimatu rozwiązania w zakresie żywienia roślin uprawnych. Ponadto angażujemy się w działania na rzecz zrównoważonej produkcji nawozów mineralnych. Rozwijamy otwartą kulturę różnorodności i zaangażowania we wspólny cel ze szczególną dbałością o bezpieczeństwo i rzetelność naszych pracowników, kontrahentów, partnerów biznesowych, jak i szeroko pojętego społeczeństwa. Spółka Yara została utworzona w 1905 roku w celu zaradzenia problemowi głodu, który zaczął się wówczas szerzyć w Europie. Obecnie zatrudnia ona około 17 000 osób i posiada oddziały w ponad 60 krajach. W roku 2018 spółka odnotowała przychody na poziomie 12,9 mld USD. www.yara.com
Wersja źródłowa komunikatu w serwisie businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20190426005048/en/
Źródło: Procter & Gamble
KONTAKT:
P&G
Robyn Schroeder
Dział komunikacji globalnej P&G
e-mail: Schroeder.rm@pg.com
Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 26.04.2019, 19:03 |
Źródło informacji | Business Wire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Trzeba chronić polski przemysł cementowy i wzmocnić go, by był konkurencyjny
Jesteśmy otwarci na zmiany mające ochronić polski przemysł cementowy i wzmocnić go w takim wymiarze, aby był konkurencyjny - powiedział Michał Jaros, wiceminister rozwoju i technologii podczas debaty „Przemysł cementowy buduje polską gospodarkę” i prezentacji raportu EY Polska „Wpływ przemysłu cementowego na gospodarkę Polski”.- 23.01.2025, 15:23
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Stowarzyszenie Producentów Cementu
-
HOTELEX Shanghai 2025: wspieranie postępu w branży hotelarskiej i gastronomicznej w obliczu gwałtownego rozwoju turystyki
- 23.01.2025, 14:08
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire