Pobierz materiał i Publikuj za darmo
„Wysoka ocena Grupy PGE w międzynarodowym badaniu klimatycznym wynika z naszego konsekwentnego działania na rzecz poprawiania standardów raportowania ESG i działania zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju. Ma to bezpośredni wpływ na ocenę działalności Grupy PGE przez instytucje finansowe, a w konsekwencji możliwości i warunki pozyskiwania kapitału na inwestycje - mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej. - W 2023 roku PGE podpisała dwie umowy kredytowe powiązane z ratingiem ESG” – dodaje Wojciech Dąbrowski.
Zarządzanie wpływem na środowisko i klimat staje się jednym z kluczowych tematów zainteresowań inwestorów, banków oraz ubezpieczycieli. Aby prawidłowo ocenić potencjał rozwojowy firmy, wykorzystują oni między innymi międzynarodowe badanie CDP, które ma wykazać poziom dojrzałości PGE w obszarze zarządzania zmianami klimatycznymi.
PGE kolejny rok z rzędu poprawia swoją ocenę w tym badaniu, uzyskując w zakresie zmian klimatu ocenę B, która oznacza, że dobrze zarządza wpływem swojej działalności na środowisko, wdrożyła działania, polityki i strategie mające na celu rozwiązanie problemów związanych ze zmianą klimatu.
Poprawa wyniku była możliwa m.in. dzięki temu, że PGE poszerzyła zakres raportowanych informacji o zaawansowaną analizę ryzyk i szans wynikających ze zmian klimatycznych, regularnie od dwóch lat liczy ślad węglowy w trzech zakresach i coraz lepiej zarządza obszarem ESG (w prace komitetu ds. zrównoważonego rozwoju działającego pod przewodnictwem Prezesa Zarządu PGE zaangażowanych jest 15 departamentów PGE SA).
W zakresie zarządzania gospodarką wodną PGE ponownie uzyskała ocenę C, co oznacza, że organizacja jest świadoma swojego wpływu i identyfikuje zagrożenia i szanse w związku z prowadzoną działalnością.
Firmy udzielające odpowiedzi są oceniane i punktowane na czterech kolejnych poziomach, które reprezentują etapy, przez które przechodzi firma w miarę postępów w zarządzaniu środowiskiem, w skali ocen od D - (najniższa) do A (najwyższa).
Grupa PGE konsekwentnie pokazuje, że jest otwarta na dialog dotyczący zagadnień środowiskowych i że ważna jest dla niej przejrzystość działań, szczególnie w kwestiach klimatycznych. Jako lider zrównoważonej transformacji energetycznej w Polsce jest świadoma stojących przed nią wyzwań.
CDP to jedna z najbardziej uznanych międzynarodowych platform badawczych, oceniająca zobowiązania i wyniki organizacji w kwestiach środowiskowych, wspierana m.in. przez blisko 746 instytucji finansowych, zarządzających aktywami o wartości 136 bilionów dolarów. 6 lutego 2024 roku CDP opublikowała wyniki ujawnień dotyczących wpływu i zarządzania nim przez firmy w zakresie, m.in. zmiany klimatu i ochrony zasobów wodnych. Dane dotyczące ujawnień dostępne są po zalogowaniu na platformie http://www.cdp.net.
KONTAKT:
Konrad Mróz
Biuro Prasowe Grupy PGE
tel.: +48 785 999 946
e-mail: konrad.mroz@gkpge.pl
e-mail: biuro.prasowe@gkpge.pl
https://www.gkpge.pl/grupa-pge/dla-mediow/kontakt-dla-mediow
Źródło informacji: PGE Polska Grupa Energetyczna
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 07.02.2024, 16:15 |
Źródło informacji | PGE Polska Grupa Energetyczna |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
PKP Intercity umożliwia pasażerom realny wpływ na ochronę środowiska. Kompensacja CO2 wprowadzona do systemów sprzedaży
Kompensacja CO2 wprowadzona w systemach sprzedaży PKP Intercity. Funkcjonalność jest dostępna online w aplikacji mobilnej i systemie e-IC 2.0. Dzięki tej opcji, wspólnie z podróżnymi, PKP Intercity jeszcze lepiej zadba o środowisko, a pasażerowie będą mieli swój udział w działaniach ekologicznych przewoźnika.- 08.10.2024, 15:27
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PKP IC
-
Image
Deweloperzy mają nowy Kodeks Dobrych Praktyk – priorytetem zaufanie i jakość
3 października, podczas Kongresu Deweloperskiego w Krakowie, Polski Związek Firm Deweloperskich przyjął nowy Kodeks Dobrych Praktyk, który jest odpowiedzią na wyzwania stawiane przed branżą. Dokument ten ma na celu wytyczenie wysokich standardów rynkowych. Jest też sygnałem dla klientów, że firmom zrzeszonym w Polskim Związku Firm Deweloperskich można zaufać.- 08.10.2024, 14:58
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PZFD
-
Image
NBP: prowadzona w latach 2020-2024 polityka pieniężna ograniczyła wpływ światowych kryzysów na polską gospodarkę PAP
Rada Polityki Pieniężnej (RPP) w kryzysowych latach 2020-2024 16 razy zmieniała parametry polityki pieniężnej – mówił podczas prezentacji na Forum Krynica 2024 prof. Cezary Kochalski z NBP, członek Rady Polityki Pieniężnej. Według niego dzięki takiej polityce, niezależnemu bankowi centralnemu i własnej walucie, polska gospodarka uniknęła zapaści.- 08.10.2024, 11:19
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom