Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Modelowym przykładem jest współpraca, jaka nawiązała się między PGNiG a startupem 1000 Realities. Jej wynikiem jest wprowadzenie produktów VR/AR (ang. Virtual Reality/Augmented Reality) wykorzystywanych podczas szkoleń pracowników technicznych PGNiG.
Dzięki nowoczesnym technologiom inżynierowie i serwisanci spółki przenoszą się do wirtualnej rzeczywistości. Okulary VR i odpowiednie aplikacje umożliwiają im przeprowadzanie treningu np. przy obsłudze stacji gazowej. Grafiki, które im się ukazują po założeniu okularów są bardzo dokładnym odzwierciedleniem prawdziwych stacji. Dzięki kontrolerom trzymanym w dłoniach mają możliwość wykonywania symulacji - otwierania zaworów czy odpowietrzania instalacji gazowej. Aplikacja informuje na bieżąco, czy pracownik wykonuje czynności poprawnie lub wskazuje gdzie popełnił błąd.
„Bardzo mocno stawiamy na wirtualną rzeczywistość pod kątem szkoleń dla pracowników - mówi Łukasz Kroplewski, wiceprezes Zarządu ds. rozwoju PGNiG. - Są znakomite efekty, same korzyści przede wszystkim czasu i pieniędzy”.
Podczas European Start-up Days zorganizowanego w Katowicach przy okazji X Europejskiego Kongresu Ekonomicznego, Łukasz Kroplewski brał udział w debacie dotyczącej rozwoju start-upów w Polsce, gdzie prezentował możliwości i efekty programu InnVento. Doświadczeniami dzielił się z Anną Brussą, dyrektor departamentu rozwoju startupów w PARP oraz z Dariuszem Śliwowskim, wiceprezesem ARP.
„InnVento to nie tylko 600 metrów kwadratowych przestrzeni biurowej, znakomity sprzęt dla rezydujących u nas start-upowców, ale to także przede wszystkim znakomici specjaliści, mentorzy, to zaplecze prawne i ekonomiczne - z tego wszystkiego mogą korzystać start-upy zakwalifikowane do naszego programu - mówi Kroplewski. - Siedemset milionów złotych to budżet PGNiG na badania, rozwój i innowacje, a wraz z dodatkowymi środkami zewnętrznymi to przeszło miliard złotych. Świat przyspiesza, a my nie chcemy zostać w tyle, dlatego powołaliśmy InnVento. Żeby być liderem musimy inwestować w innowacje.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji | 16.05.2018, 14:08 |
Źródło informacji | Centrum Prasowe PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |