Newsletter

Pierwsze moduły fotowoltaiczne TOPCon typu n z serii ASTRO N7s ZBB-TF o łącznej mocy 43 MW trafiły do masowej produkcji na rynek europejski

29.02.2024, 10:13aktualizacja: 29.02.2024, 10:19

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Astronergy
PR Newswire/Astronergy

HANGZHOU, Chiny, 28 lutego 2024 r. /PRNewswire/ -- Po dwóch miesiącach optymalizacji procesu i wprowadzeniu technologii ogniw fotowoltaicznych TOPCon 4.0 pierwsza partia modułów fotowoltaicznych TOPCon typu n z serii ASTRO N7s ZBB-TF o łącznej mocy 43 MW została masowo wyprodukowana z linii produktów Astronergy i dostarczona do dystrybutorów na rynku europejskim, tym samym pokazując mocne strony technologii ogniw fotowoltaicznych typu n i dojrzałego procesu produkcji ZBB (Zero BusBar Interconnection Technology) i TF (Tiling Film).

Zaprojektowany specjalnie z myślą o energetyce rozproszonej i rynku mieszkaniowym na całym świecie, moduł fotowoltaiczny TOPCon typu n ASTRO N7s ZBB-TF ma najwyższą średnią sprawność konwersji wynoszącą ponad 23% wśród głównych produktów dla energetyki rozproszonej i mieszkaniowej oraz uzyskał pierwszy na świecie certyfikat TÜV Rheinland dla tego typu produktów.

Certyfikowany przez IEC produkt ASTRO N7s ma doskonałe właściwości anty-PID. Dzięki swoim właściwościom hermetyzacji w warunkach niskiego naprężenia dobrze sprawdza się również w zapobieganiu mikropęknięciom ogniw fotowoltaicznych w różnych scenariuszach zastosowań.

W związku z masową produkcją i dostawą pierwszych produktów ASTRO N7s o mocy 43 MW firma Astronergy jako pierwsza w branży zakończyła proces wprowadzania na rynek takich pionierskich produktów.

Dzięki dojrzałej technologii ZBB-TF na ogniwach TOPCon typu n nadrukowano cienkie warstwy srebra, a w modułach ASTRO N7s zastosowano wąskie miedziane taśmy lutownicze. Dzięki temu nowemu procesowi budowy i łączenia poprawiono wewnętrzną zdolność gromadzenia nośników w ogniwach N7s, zwiększono wydajność i moc modułów N7s, a także uzyskano estetyczny wygląd modułów solarnych.

W trakcie produkcji modułów ASTRO N7s wszystkie procesy są przeprowadzane w warunkach niższych temperatur i niższych naprężeń, które są kompatybilne z cieńszymi waflami krzemowymi, co pomaga zmniejszyć zużycie pasty srebrnej o ponad 20% i obniżyć emisję dwutlenku węgla związaną z produkcją modułów.

Wprowadzenie pionierskich technologii związanych z pastą niskokorozyjną, LIF i POML, umożliwiło ogniwom fotowoltaicznym TOPCon 4.0 firmy Astronergy zwiększenie sprawności konwersji fotoelektrycznej o 0,3%-0,4%, co dodatkowo zwiększa zdolność modułu do wytwarzania energii.

Jako pionier w dziedzinie modułów fotowoltaicznych TOPCon typu n firma Astronergy potrzebowała niecałych trzech lat, aby zaprojektować i stworzyć różne produkty fotowoltaiczne typu n dla każdego możliwego scenariusza zastosowania, co podkreśla jej ukierunkowanie na rynek w kontekście tego, że produkty fotowoltaiczne są potrzebne większej liczbie klientów w różnych miejscach.

Produkty fotowoltaiczne typu n stają się głównym nurtem na rynkach całego świata. Liczne mocne strony technologii typu n umocnią pozycję Astronergy jako kluczowego gracza w kształtowaniu przyszłych technologii wytwarzania energii słonecznej.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2348505/image.jpg 

Źródło: Astronergy

Źródło informacji: PR Newswire

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 29.02.2024, 10:13
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ